Connect with Us

All posts tagged "Vila"

Luli’s two successes in Çim Peka show, and unanswered questions
Politikë 11:10 - 27 Nentor, 2020

Dy sukseset e Lulit tek Çimi dhe pyetjet pa përgjigje

Lulzim Basha, kryetari i Republikës së Re dje në mbrëmje ishte i ftuar tek gazetari Çim (Çlirim) Peka tek Syri Tv ku edhe foli gjatë e...

“Basha i vetmi që u zgjua me 2 vila pas tërmetit”/ Balla: Nuk ka turp, bën politikë me vdekjen
Politikë 10:50 - 26 Nentor, 2020

“Basha i vetmi që u zgjua me 2 vila pas tërmetit”/ Balla: Nuk ka turp, bën politikë me vdekjen

Një vit pas tërmetit tragjik, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nu u kursye me akuzat ndaj opozitës nga foltorja e Kuvendit. Balla tha...

Nga Mero Baze/ Katër vila në një thes me gënjeshtra
Opinione 11:25 - 14 Nentor, 2020

Nga Mero Baze/ Katër vila në një thes me gënjeshtra

Lulzim Basha ka një diferencë të madhe me Ilir Metën, sa i takon pasurisë. Jo në faktin që ai ka më shumë, apo më pak, por...

Përjashtimi i Besart Kadias nga PD/ Kulluri vë “me shpatulla pas murit” Bashën
Politikë 09:04 - 12 Nentor, 2020

Përjashtimi i Besart Kadias nga PD/ Kulluri vë “me shpatulla pas murit” Bashën

Pas emërimit të Besart Kadias si zëvendës ministër i Financave dhe Ekonomisë, Partia Demokratike, publikoi një dokument, ku thuhet se Kadia është shkarkuar që në vitin...

Vilat e fshehura të Bashës/ Topalli i kërkon llogari: Jepi shpjegime qytetarëve
Politikë 22:41 - 11 Nentor, 2020

Vilat e fshehura të Bashës/ Topalli i kërkon llogari: Jepi shpjegime qytetarëve

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka kritikuar ashpër kryetarin e PD-së Lulzim Basha, të cilit i ka përmendur vilat e marra nga oligarkët. Topalli tha se...

Basha emëron koordinatorët në rrethe/ CNA.al zbardh listën
Politikë 22:17 - 3 Nentor, 2020

Sonila Meço zë ngushtë Bashën/ Kreu i PD refuzon të përgjigjet për tenderat dhe vilat: Flas me fakte

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është zënë ngushtë mbrëmjen e sotme nga gazetarja Sonila Meço, e cila e pyeti për tenderat dhe 4 vilat që thuhet...

Politikë 22:21 - 24 Shtator, 2020

Veliaj “kapet” me Bashën/ Përfitoi 4 shtëpi gjatë kohës së tërmetit, jam gati ta vërtetoj!

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa deklaroi se ka përfituar 4 shtëpi gjatë kohës së tërmetit. Veliaj tha...

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës
Politikë 14:21 - 15 Shtator, 2020

Moralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, i përzënë me “shkelma” nga politika, është kthyer në një moralist publik. Çuditërisht ish-ministri i Edi Ramës...

“Basha ka falsifikuar votat”/ Topalli akuza të forta: Oligarkët e kanë blerë me vila
Politikë 23:46 - 8 Shtator, 2020

“Basha ka falsifikuar votat”/ Topalli akuza të forta: Oligarkët e kanë blerë me vila

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka akuzuar Lulzim Bashën se ka marrë peng Partinë Demokratike. Në një interviste për “Vizion Plus”, Topalli tha se Basha është filmuar duke...

Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Fier
Kronika 21:45 - 2 Shtator, 2020

Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Fier

Një vilë 3-katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjne e sotme në Fier. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19.30 në njësinë administrative Mbrostar Ura. Sipas informacioneve, flakët...

Lulzim Basha mbledh në PD grupin e 21 janarit
Politikë 12:06 - 20 Gusht, 2020

Krushqia dhe vilat që po kthejnë Bamir Topin në PD

Ish-presidenti Bamir Topi, ditët e fundit, është shfaqur disa herë në publik, duke theksuar se ishte i zhgënjyer nga Edi Rama, komunikonte me Lulzim Bashën dhe...

Rotacioni
Politikë 10:31 - 16 Gusht, 2020

Kulluri përmend vilat e Bashës/ “Godet” opozitën dhe Rilindjen: 2021-shi do jetë fatal nëse…

“Rotacioni si produkt i nihilzmit do ishte një hiç! Më keq akoma, do shkatërronte më tej shpresën se në Shqipëri mund të jetohet!” Kështu deklaron ish-anëtari...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 11:34 - 9 Gusht, 2020

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Në vitet e fundit Luli Basha ka zbuluar tre fenomene të reja në politikën shqiptare, të cilat i ka bërë aksion të pandalshëm. E para, është...

Kulluri tallet keq me Bashën/ S'e cënon urdhri i qeverisë, ka 3 vjet që nuk mbledh dot më shumë se 10 vetë në PD
Politikë 11:23 - 8 Gusht, 2020

“Njëri në “bunker” e tjetri në vila, bëjnë sikur përplasen”/ Kulluri i nxjerr të palarat Ramës e Bashës

Duke iu referuar të dhënave të fundit të INSTAT lidhur me largimin e shqiptarëve jasht vendit, ku vetëm vitin e kaluar ishin mbi 1.64 milionë që...

Foto- Skandali/E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!
Politikë 15:15 - 4 Gusht, 2020

Foto- Skandali/E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha duket se i ka pasur me “bereqet” vitet e tij në opozitë, për veten dhe familjarët. Gjatë kohës që...

Kronika 18:22 - 5 Qershor, 2020

Përfshihet nga flakët një vilë në Tiranë

Një vilë 2-katëshe është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e ish-Kinostudios, ndërsa nde nuk dihen shkaqet e...

Sociale 22:05 - 9 Prill, 2020

“Pushimet bëjini në Shqipëri të ndihmoni turizmin”/ Rama thirrje bizneseve të mëdha: Shisni jahtet e vilat

Kryeministri Edi Rama theksoi se sektori i cili do e preket më shumë nga kriza e koronavirusit, do të jetë turizmi. Rama tha se vetë shqiptarët...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 12:48 - 9 Prill, 2020

Basha ska turp/Pasi gënjeu pranon publikisht vilën e tij në “Long Hill”

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, dje pas shumë e shumë muajsh, e pranoi publikisht me një akt të tij, faktin se vazhdonte të jetonte...

Politikë 11:56 - 9 Prill, 2020

Video-Lulzim Basha komandat trafiku/ Zëvëndëson Krenar Ahmetin

Lulzim Basha vdes për pak shef policie. Mundësisht komandant trafiku, por edhe komandant rendi e ka fiksim. Dje këtë na e tregoi me një video, kur...

E rënë në Sarandë/ Shkrumbohet banesa, digjet brenda dhe 54- vjeçari
Kronika 22:04 - 24 Mars, 2020

Përfshihet nga flakët një vile 3-katëshe në Tiranë

Një vilë 3-katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Siri Kodra’ pranë shinave të trenit, raporton shqiptarja.com. Nga...

Vetingu 21:29 - 11 Mars, 2020

Ngec në vetting/ Vila 3 katëshe djeg sërish gjyqtaren Entela Shedula

Nga Edmond Hoxhaj- Riçelja e hetimit për pasurinë e kryetares së Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula nuk solli ndryshime të analizës financiare, e cila konstaton mungesë...

Politikë 12:01 - 5 Shkurt, 2020

Foto+Video/ Një vilë që kërkon pronarin ose Anti-KÇK-në

Javën e kaluar qeveria shpalli paketën e saj Anti-KÇK pas një paralajmërimi disa mujor nga kreu i qeverisë, se ajo duhet të kishte filluar që vitin...

Kronika 10:21 - 9 Janar, 2020

Fshehu vilën në Gjirin e Lalzit?/ SPAK të hetojë Lleshajn

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion pas hapjes së faqes zyrtare ka ftuar qytetarët që të denoncojnë zyrtarët e korruptuar. Ndërkohë në duart e prokurorëve të posaçëm po...