Connect with Us

All posts tagged "viktimat"

Fshehja e numrit të viktimave/ PD vijon akuzat: Vetëm në Shkodër 80 vdekje, Qeveria raportoi 62 për të gjithë qarkun!
Politikë 12:11 - 6 Dhjetor, 2020

Fshehja e numrit të viktimave/ PD vijon akuzat: Vetëm në Shkodër 80 vdekje, Qeveria raportoi 62 për të gjithë qarkun!

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj qeverisë se po fsheh të vërtetën e vdekjeve nga koronavirusi. Me anë të një deklarate të bërë nga ish-deputeti Bardh...

Dita Botërore e HIV-AIDS: Sa janë viktimat, rastet e reja, dhe pse nuk ka ende një vaksinë
Blog 16:01 - 1 Dhjetor, 2020

Dita Botërore e HIV-AIDS/ Sa janë viktimat, rastet e reja, dhe pse nuk ka ende një vaksinë

Lufta globale kundër HIV-AIDS, po jep rezultate të rëndësishme. Por deri tani kjo sëmundje ka marrë 33 milion jetë njerëzish, ndërsa 38 milion njerëz ishin pozitivë...

Vrasje shtetërore!/ Hodhën armë e fishekë për të fajësuar viktimën
Politikë 11:15 - 22 Nentor, 2020

“Akuzoi mjekët për të mbrojtur menderën e tij” / Berisha “shpërthen” keq ndaj Ramës

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se Edi Rama po akuzon mjekët duke u munduar të fshehë manipulim...

Vijon “Ping pongu” i përplasjeve/ Basha-Ramës: Prano hetimin nëse nuk ke gjë për të fshehur
Politikë 20:51 - 21 Nentor, 2020

Vijon “Ping pongu” i përplasjeve/ Basha-Ramës: Prano hetimin nëse nuk ke gjë për të fshehur

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Rama, ku iu përgjigj akuzave të opozitës për fshehjen e numrit të viktimave...

‘Mbi 50% e popullatës e ka kaluar Covid 19’/ Dasho kritika Akademisë së Shkencave: Raporti shumë larg të vërtetës
Shëndeti 20:36 - 21 Nentor, 2020

Turpi është i yni, jo i tij…!/ Erion Dasho “shpërthen” keq ndaj Ramës

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Rama, ku ju përgjigj akuzave të opozitës për fshehjen e numrit të viktimave...

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave / Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t'u përgjigjur
Politikë 18:07 - 21 Nentor, 2020

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave/ Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Duke...

Politikë 16:45 - 20 Nentor, 2020

“Prokurorë hetoni, provat janë aty”/ Basha: Rama po bën politikë me vdekjen

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sërish mbi akuzat që ka hedhur ndaj qeverisë sa i takon viktimave nga Covid-19. Në një dalje për...

Politikë 13:53 - 20 Nentor, 2020

Deklarata e Bashës për numrin e viktimave/ Pampuri: Informacioni ka ardhur nga ekspertë brenda spitalit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri foli për pasojat që shkakton në psikologjinë e qytetarëve situata me pandeminë në vend dhe për akuzat e kreut të...

Aktualitet 22:57 - 19 Nentor, 2020

Basha nxjerr dokumentin/ Vdekjet nga Covid janë fshehur nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se vdekjet Covid në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në bazë të një denoncimi...

Tragjedi në Dibër/ Nxirren pa jetë nga miniera trupat e tre personave
Kronika 08:05 - 29 Tetor, 2020

Tragjedi në Dibër/ Nxirren pa jetë nga miniera trupat e tre personave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër, ku tre persona kanë humbur jetën në minierën e Selishtës. Trupat e pajetë të tre personave janë nxjerrë...

Vrasja e dy të rinjve në Malësinë e Madhe/ Gazetari jep alarmin: Ngjarja mund të përshkallëzohet
Kronika 15:27 - 8 Tetor, 2020

Misteri i zhdukjes në Malësinë e Madhe/ Gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve   

Gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve të cilët prej disa ditësh ishin zhdukur, në Malësinë e Madhe. Mësohet se janë gjendur trupat e pajetë...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Politikë 08:16 - 6 Tetor, 2020

400 jetë të humbura nga Covid-19/ Rritet mosha mesatare e viktimave, grupet më të prekura

Mosha mesatare e jetëve të humbura nga Covid-19 në vend ka ardhur në rritje për të dytin muaj radhazi, çka tregon se është ulur vdekshmëria tek...

Covid-19/ Pse njerëzit po kundërshtojnë rivendosjen e masave bllokuese?
Blog 08:26 - 3 Tetor, 2020

Covid-19/ Pse njerëzit po kundërshtojnë rivendosjen e masave bllokuese?

Nga Lionel Laurent “Bloomberg” * Historia e epidemive, është e mbushur me shembuj të shoqërive që rebelohen kundër masave të ashpra të vendosura nga autoritetet e...

Vala e dytë e Covid-19, ja ku gaboi Evropa
Blog 08:33 - 23 Shtator, 2020

Vala e dytë e Covid-19, ja ku gaboi Evropa

 Nga Emma Reynolds “CNN” Pasi shtypi me sukses valën e parë të infeksioneve dhe vdekjeve të mëdha në numër, Evropa gjendet tani në mesin e një...

“Qeveria nuk bën teste pasi është lidhur me kompanitë e funeraleve”/ Dasho i përgjigjet Ramës me të njejtën gjuhë
Shëndeti 18:09 - 17 Shtator, 2020

“Cili nga të ndjerët është doktor Seferi?”/ Mjeku i kërkon “llogari” Manastirliut dhe ngre dyshime të forta

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, i është drejtuar me një pyetje publike ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, teksa ngre dyshime të forta lidhur mbi raportimin...

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën
Kronika 22:02 - 13 Shtator, 2020

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën

Janë identifikuar dy vajzat që humbën jetën mbrëmjen e sotme në aksidentin tragjik në autostradën Elbasan-Tiranë. Viktimat janë janë Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në...

Sa njerëz ka vrarë realisht deri tani koronavirusi?
Blog 09:03 - 3 Shtator, 2020

Sa njerëz ka vrarë realisht deri tani koronavirusi?

Në kohëra trazirash – luftërash, katastrofash natyrore, epidemish – studiuesve u duhet të vlerësojnë me shpejtësi numrin e të vdekurve, dhe zakonisht përdorin një metrikë të...

Në vendet e pasura, gati gjysma e të gjithë të vdekurve nga Covid-19 vijnë nga azilet e pleqve
Sociale 08:20 - 29 Gusht, 2020

Në vendet e pasura, gati gjysma e viktimave nga Covid-19 vijnë nga azilet e pleqve/ Çfarë na mësoi pandemia

Pandemia tregon sa urgjente janë reformat për kujdesin e të moshuarve. Shumica e të moshuarve duhet të marrin ndihmë në shtëpi “Kundërmonte era vdekje”, tha Stephanie...

Shifra të frikshme në Kosovë/ Dhjetë viktima dhe 162 raste të reja me COVID-19  
Kosova & Rajoni 15:26 - 21 Gusht, 2020

Shifra të frikshme në Kosovë/ Dhjetë viktima dhe 162 raste të reja me COVID-19  

Dhjetë viktima dhe 162 raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njoftoi IKSHPK-ja. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë tani...

Tmerri në spitalin Covid 2/ Reagon ashpër avokati: Pacientët po i vrasin me frikë dhe izolim!
Bota 10:17 - 6 Gusht, 2020

Gjermani/ Një në çdo pesë pacientë me Covid-19 humb jetën

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit kanë vdekur. Sidomos të...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Lajme 10:49 - 11 Korrik, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid-19/ Ndërrojnë jetë katër pacientë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata e Covid-19, në vendin tonë vijin të jetë shqetësuese. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit...

Pacienti u hodh nga ballkoni i Infektivit/ Policia: Ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Lajme 10:34 - 10 Korrik, 2020

Situatë e rëndë te Infektivi/ Humbin jetën dy pacientë, 11 të tjerë në terapi intensive

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata në Spitalin Infektiv vijon të jetë serioze. Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se në spitalin infektiv 11 pacientë ndodhen...

Bilanc shqetësues në Kosovë/ Rritet numri i viktimave, më shumë se 500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 11:53 - 27 Qershor, 2020

Shifra alarmante në Kosovë/ Ndërrojnë jetë në pak orë tre pacientë me koronavirus

Në Kosovë janë shënuar tre viktima nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit. Në përditësimin ditor të situatës, autoritetet në Kosovë bëjnë të ditur se në...