Connect with Us

All posts tagged "viktima"

Bota 10:07 - 28 Janar, 2021

Parashikimi i ekspertëve në SHBA/ 500,000 viktima nga COVID deri në 20 shkurt

Drejtoresha e re e Qendrave Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve parashikoi të mërkurën se numri i të vdekurve nga COVID-19 në Shtetet e Bashkuara...

Bilanci i 24 orëve / Konfirmohen tetë viktima në Kosovë, qindra të infektuar
Kosova & Rajoni 15:14 - 27 Janar, 2021

Bilanci i 24 orëve/ Konfirmohen tetë viktima në Kosovë, qindra të infektuar

Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga koronavirusi i ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të vdekurve në 1.479. Njoftimi është...

Aksidenti në Vlorë/Kjo është 23 vjeçarja që humbi jetën, bashkëudhëtarja në gjendje kritike
Kronika 20:44 - 26 Janar, 2021

Aksidenti në Vlorë/Kjo është 23 vjeçarja që humbi jetën, bashkëudhëtarja në gjendje kritike

Zbulohet emri i 23-vjeçares e cila humbi jetën mbrëmjen e sotme në aksidentin në aksin Vlorë-Levan. Ajo është shtetasja Anxhela Çapo, ndërkohë që ka mbetur e...

Kronika 20:13 - 26 Janar, 2021

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makinat përplasen kokë më kokë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Vlorë-Fier. Deri tani mësohet dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën teksa...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 17:00 - 26 Janar, 2021

‘Boom’ rastesh të reja me Covid/ Konfirmohen 879 të infektuar, rritet frikshëm dhe numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas të...

Shërbeu për 48 vite me radhë si pneumologe/ Humb betejën me koronavirusin një tjetër mjeke
Kosova & Rajoni 15:14 - 26 Janar, 2021

Bilanci i 24 orëve në Kosovë/ Bien shifrat e viktimave e të infektuarve me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar pesë viktima nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në raportin ditor thotë se bazuar në...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:58 - 25 Janar, 2021

Konfirmohen 538 raste të reja me Covid/ Rritet ndjeshëm numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 9 pacientë, si dhe janë regjistruar 538 raste të reja infektimi nga 1918...

Rriten rastet pozitive në Kosovë/ Humbin jetën 10 persona
Kosova & Rajoni 15:22 - 25 Janar, 2021

Rriten rastet pozitive në Kosovë/ Humbin jetën 10 persona

Sërish shifra të larta të viktimave në Kosovë nga koronavirusi. Mësohet gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga ShSKUK dhe...

Zbardhen detajet e para/ Kush është i riu që u ekzekutua me kallashnikov në mes të Durrësit
Kronika 18:23 - 24 Janar, 2021

Zbardhen detajet e para/ Kush është i riu që u ekzekutua me kallashnikov në mes të Durrësit

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me vrasjen që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e Durrësit. Burime nga policia kanë bërë të ditur se krimi...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:15 - 24 Janar, 2021

Boom rastesh me Covid/ Mbi 830 të infektuar dhe 5 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e kësaj të diele sa i përket Covid-19 në Shqipëri. 5 viktima janë shënuar së fundmi, ndërkohë ka pasur dhe...

Kosova & Rajoni 20:52 - 23 Janar, 2021

Situatë shqetësuese në shtetin fqinj/ Regjistrohen 347 raste të reja, shkon në 2800 numri i viktimave

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:18 - 23 Janar, 2021

Shifrat nuk njohin ulje/ Konfirmohen 786 raste të reja dhe 7 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient...

Shifra shqetësuese në Kosvë/ Shënohen 13 viktima dhe mbi 500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:30 - 23 Janar, 2021

Shifrat në 24 orë/ Humbin jetën 3 persona, infektohen qindra të tjerë në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë në raportin 24-orësh ka njoftuar se janë regjistruar tre viktima nga coronavirusi dhe 379 raste të reja të personave...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 19:38 - 22 Janar, 2021

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 14 viktima

Maqedonia e Veriut ka kryer 1 854 testime për Covid-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 307 persona kanë rezultuar pozitivë. Instituti i Shëndetit...

Bota 14:36 - 22 Janar, 2021

Koronavirusi në Gjermani / Mbi 50,000 viktima nga fillimi pandemisë

Mbi 50,000 persona kanë humbur jetën pas infektimit me koronavirus në Gjermani . Instituti Robert Koch për kontrollin e sëmundjeve tha se 859 viktima janë regjistruar...

“Rama të dënohet për grusht shteti”/ Berisha i bindur: Ngjarja e 21 janarit do zbardhet nga drejtësia
Politikë 21:33 - 21 Janar, 2021

“Rama të dënohet për grusht shteti”/ Berisha i bindur: Ngjarja e 21 janarit do zbardhet

Ish kryeministri Sali Berisha shprehu bindjen se ngjarja e 21 janarit 2011 do të zbardhet dhe përgjegjësit do të shkojnë para drejtësisë. Në një intervistë për...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:39 - 21 Janar, 2021

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Arrin në rreth 1300 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient...

“E shisnin me 100 mijë euro kg”/ Artan Hoxha “zbërthen” grupin e kokainës
Kronika 15:38 - 21 Janar, 2021

Dhjetë vite nga ’21 janari’/ Hoxha: Gjaku i viktimave tregoi fytyrat e vërteta të politikanëve

Gazetari Artan Hoxha thotë se katër viktimat e 21 janarit shërbyen për të treguar cilat janë fytyrat e vërteta të Saliut, Ilirit, Lulit dhe Edit. Sipas...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull për intelektualët
Politikë 13:28 - 21 Janar, 2021

Viktimat e 21 janarit “Dëshmorë të Atdheut”/ Nikoll Lesi: Rama po i rivret, po i përdor për fushatë

Gazetari Nikoll Lesi ka kujtuar ngjarjen e 21 janarit 2011 ndërsa thekson se kryeministri Edi Rama u kujtua tani tre muaj para zgjedhjeve që katër viktimat,...

Ngjarja e 21 janarit/ Veliaj: Drejtësia e re të nderqë atë që nuk e bëri drejtësia e vjetër
Aktualitet 13:17 - 21 Janar, 2021

Ngjarja e 21 janarit/ Veliaj vendos lule në Bulevard dhe kërkon drejtësi

Dhjetë vite më parë, 4 protestues të pafajshëm, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika do të humbisnin jetën nga plagët e marra nga...

Politikë 12:32 - 21 Janar, 2021

21 janari dje dhe sot!

Në 21 janar të vitit 2011, opozita e atëhershme e drejtuar nga Edi Rama organizoi një protestë, demostratë, do ta quante kryeminstri sot. Mijëra njerëz u...

Aktualitet 11:22 - 21 Janar, 2021

Karafila të kuq për 4 viktimat e 21 janarit/ Rama homazhe në bulevard

Kryeministri Edi Rama së bashku me familjarët e viktimave të 21 janarit ka mbajtur homazhe përkujtimore në Bulevardin ’’Dëshmorët e Kombit’’ para kryeministrisë. Rama vendosi karafila...

Aktualitet 10:37 - 21 Janar, 2021

10 vite nga ngjarja e 21 janarit/ Rama: Katër viktimat shpallen “Dëshmorë të Atdheut”

Kryeministri Rama gjatë një fjalimi përballë familjarëve të viktimave të 21 Janarit bëri më dije se 4 të vrarët gjatë protestave në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”...