Connect with Us

All posts tagged "vezhgim"

Politikë 10:01 - 20 Maj, 2020

Faktet/ Lulzim Basha i jep vetes kurajo me profile fallco

Ndodh edhe kështu, mund të duket e pabesueshme, por me Republikën e Re çfarë nuk do dëgjojmë! CNA.al, kohë më parë ka publikuar disa shkrime për...

Teknologji 15:17 - 11 Maj, 2020

VIDEO- Qeni robot forcon distancimin shoqëror/ Ndan mesazhe ndërgjegjësuese për qytetarët

Një qen robot po patrullon një nga parqet e Singaporit, si pjesë e vëzhgimit lidhur me koronavirusin. Roboti është krijuar në Boston Dynamics me qendër në...

Politikë 20:58 - 7 Maj, 2020

Vëzhgimi i CNA.al për rrugën Qukës-Qafë Plloçë/ Andi Përmeti: Do loboj në Parlament

CNA.al bëri sot një vëzhgim për rrugën Qukës–Qafë Plloçë, projektin strategjik të nisur rreth një dekadë më parë, por që në fakt sot pas 7 vitesh...

Politikë 16:40 - 22 Prill, 2020

KE nuk i beson Shqipërisë për paratë e rindërtimit/ Zëdhënësja Pisonero: Do vëzhgojmë shpenzimet

Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero ka treguar se KE do të vëzhgojë nga afër të gjitha fondet që i kanë dhuruar Shqipërisë për rindërtimin e...

Aktualitet 12:05 - 19 Mars, 2019

Keqkuptimet me nxjerrjen e kromit/ Në minierën e Bulqizës nuk veprojnë 2-3, por plot 36 kompani

Edhe pse në Bulqizë ka disa zona dhe plot 36 subjekte minerare të licencuara për shfrytëzimin e kromit, shpeshherë ka një keqkuptim apo keqinformim të opinionit...

Aktualitet 18:34 - 23 Janar, 2019

Pastrimi i parave/ Politikanët 10 vjet nën vëzhgim

Raporti i Moneyval për Shqipërinë, lidhur me masat ndaj parandalimit të pastrimit të parave, tërhiqte vëmendjen në një sërë aspektesh për qeverinë shqiptare. Në vlerësimin në...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:39 - 12 Janar, 2019

Rrezikohet zhdukja e dosjeve korruptive/ SHISH dhe prokurorët në vëzhgim ministritë

Agjencitë ligjzbatuese po vëzhgojnë disa nga dikasteret kryesore që menaxhojnë dhe fondet më të mëdha të buxhetit. Fokusi është tek ministia e financave, por edhe ne...

Aktualitet 16:11 - 30 Tetor, 2018

Foto- Premtimet e rreme të Veliajt/ Tirana me rrugë mesjetare

Një nga premtimet që kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka bërë shpesh ka qenë, ai në të cilin shprehej se do e bënte kryeqytetin...

Kuriozitete 23:20 - 7 Maj, 2018

Mënyrat e frikshme sesi teknologjia po ju vëzhgon në përditshmëri

Koncepti i ‘Big Brother’ ekzistonte një herë e një kohë si një ëndërr e keqe, por falë zotit ato ditë kanë kaluar. Vetëm nëse jetoje  pa...

Kronika 17:29 - 20 Mars, 2018

Durrësi mes shiut e baltës/ Përgjigja e institucioneve në kufijtë e një “barsalete”

Pas përmbytjes së përfshiu qytetin e Durrësit, pas shirave të shumtë, “IN News” ka realizuar një vëzhgim në këtë Bashki. Pas tërheqjes së ujrave nga qyteti...

Aktualitet 13:10 - 22 Tetor, 2017

Vasili paralajmëron Ramën: Kujdes me telefonatat, je nën vëzhgim

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, reagoi pas takimit të kryeministrit të vendit Edi Rama me Policinë e Shtetit në ambientet e Ministrisë së...

Aktualitet 15:41 - 6 Gusht, 2016

Kujdes/Bashkia e Tiranës instalon kamerat, do vëzhgojë urinuesit

Bashkia e Tiranës ka kaluar në një stad të ri luftën e saj ndaj atyre që i quan ndotës të mjedisit. Bëhet fjalë për urinuesit, për...