Connect with Us

All posts tagged "vetmia"

Aktualitet 15:43 - 10 Prill, 2019

Vetmia një epidemi e kohës dhe si mund ta shërojmë

Vetmia është mbyllje në vetvetë e cila në realitet nuk është thjesht një pamundësi komunikimi, por një gjendje psikologjike e trishtueshme, që edhe pse gjendemi të...

Aktualitet 22:20 - 22 Gusht, 2017

Ndihesh i vetmuar?/ Lexoni këto libra më mirë

Ne ndihemi të vetmuar në një moment në jetën tonë. Mund të ketë disa arsye pse ekziston vetmia në botë dhe ka shumë mënyra për të...

Aktualitet 16:50 - 19 Gusht, 2017

E pabesueshme/ Shikoni çfarë ka bërë ky 94-vjeçar që të mos ndihet vetëm

Një 94-vjeçar nga Minnesota e SHBA, e kishte shumë problem që të rrinte vetëm. Ai nuk e përballonte dot vetminë dhe këtë gjë e kuptoi edhe...

Aktualitet 13:27 - 16 Korrik, 2016

Edi Rama në ditët e vetmisë së madhe

Kreu i qeverisë Edi Rama, duket se po kalon ditët e vetmisë të madhe. Ai është i braktisur nga aleatët politikë por ndodhet edhe përballë kritikave...

Aktualitet 16:30 - 7 Prill, 2015

Ja çfarë shkakton izolimi social

Sipas një studimi të kryer nga psikologët në Birgham Young University, në Utah, izolimi social rrit me 30 për qind shanset për të vdekur. “Efekti i...

Life Style 23:16 - 22 Mars, 2015

Vetmia dëmton njësoj si duhani dhe alkooli

Vetmia të dëmton njësoj si alkooli, duhani dhe obeziteti. Kështu thotë një studim i psikologëve të Birgham Young University, në Utah, sipas të cilit izolimi social...