Connect with Us

All posts tagged "vetingu ne polici"

Vetingu 10:16 - 13 Nentor, 2019

Vettingu në polici/ KPJ jep vendimin për zv. Drejtorin e Përgjithshëm të SHÇBA

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë drejtorin e Përgjithshëm të SHÇBA, Adriatik Ago. Ago doli para KJV, më 8 nëntor për procesin e...

Vetingu 11:08 - 8 Nentor, 2019

Vettingu në polici “me dorë të hekurt”/ Shkarkohet ish kreu i SHÇBA

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka shkarkuar nga detyra ish drejtuesin e SHÇBA, Oltion Shehu. Shkarkimi i Shehut është vendimi i parë i Komisionit të Jashtëm...

Aktualitet 19:58 - 16 Maj, 2018

Vetingu në polici/ Gazetarja “kryqëzon” Xhafajn

Pas akuzave te ngritura nga Partia Demokratike, per vellain e Ministrit dhe vete Fatmir Xhafajn, aludime aludime jane ngritur per nje doreheqje te mundeshme nga posti...

Aktualitet 21:22 - 8 Maj, 2018

Vetingu në Polici/ Zbulohen efektivët që nuk kanë dorëzuar formularët

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ku po diskutohet tema “Efektet e vetingut në Polici”, zevëndës-ministri i Brendshëm Julian Hodaj, ka folur për...

Aktualitet 17:16 - 24 Prill, 2018

Vetingu në Polici/ Hodaj tregon se kujt i tremben oficerët

Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, teksa ka folur për procesin e vetingut që do t’i nënshtrohen policët dhe vështirësitë...

Politikë 22:41 - 26 Shkurt, 2018

Votimi në parim i Vetting-ut në polici/ Xhafaj: Një faqe e re po hapet…

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar pas miratimit nga Kuvendi të Vetting-ut në polici. Nëpërmjet postimit në rrjetet sociale, Xhafaj shprehet se pas dritës jeshile...

Kryesore 11:53 - 24 Shkurt, 2018

Vetingu në polici, zbardhet formulari/ Ja pyetjet që do zbulojnë lidhjet e efektivëve me krimin

Janë zbardhur formularët që do të plotësojnë efektivët e policisë gjatë procesit të vetingut në polici. Gazeta “Sot”, e cila ka siguruar dhe formularët që do...

Politikë 17:59 - 19 Shkurt, 2018

Vetingu në polici/ Noka: Show sa për të…

Deputeti i Partisë Demokratike, Falmur Noka i ftuar në studion e lajmeve në Fax news, teksa ka komentuar vetingun në policinë e shtetit, është shprehur se...

Politikë 16:45 - 19 Shkurt, 2018

Vetingu në polici/ Doshi thirrje palëve politike për dakordësim

Pavarësisht debateve të opozitës dhe kundërshtive të saj, sot në Komisionin parlamentar të Ligjeve u miratua në parim projektligji për veting në policinë e shtetit, ndërsa...