Connect with Us

All posts tagged "vetevrasje"

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona
Kronika 21:32 - 26 Tetor, 2020

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë ku një grua i ka dhënë fund jetës në rrethana misterioze. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ali Shefqeti”,...

Cili është dallimi mes trishtimit dhe depresionit?
Blog 08:23 - 6 Tetor, 2020

Cili është dallimi mes trishtimit dhe depresionit?

Në pamje që parë të kuptuarit e trishtimit përkundrejt depresionit, nuk është diçka e thjeshtë. Por ato janë dy gjëra krejtësisht të ndryshme, dhe të gjithë...

Vjerri u vetëvra duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Ish-deputeti tregon çfarë i thanë mjekët
Lajme 21:25 - 21 Shtator, 2020

Vjerri u vetëvra duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Ish-deputeti tregon çfarë i thanë mjekët

Vendi është tronditur herë pas here nga ngjarjet tragjike në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku disa pacientë me Covid-19 kanë vrarë veten duke u hedhur nga spitali....

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie
Kronika 09:48 - 20 Shtator, 2020

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka nodhur në Fier, ku një 31-vjeçar kërcënoi se do të vetëvritej me kallash. Prinderit e Elton Metës, Bashkim...

Qarkullonte me armë zjarri me vete në makinë/  Arrestohet 30-vjeçari
Kronika 23:06 - 19 Shtator, 2020

I riu i drejton armën vetes në Fier/ Policia në tentativë për të ndaluar vetëvrasjen

Fshati Zhupan i Fierit është tronditur mbrëmjen e sotme nga një tentativë vetëvrasje. Mësohet se një djalë i ri në moshë ka vënë armën në pjesën...

E rëndë në Kavajë/ 84-vjeçari var veten në banesë
Kronika 10:36 - 16 Shtator, 2020

E rëndë në Kavajë/ 84-vjeçari var veten në banesë

Një 84-vjeçar është vetëvarur në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë rreth orës 09:50, në lagjen Nr.5, tek rruga e “Ferrave”....

Grida Duma deklaratë të fortë/ Manjola Cakoni ka tentuar vetëvrasjen
Politikë 20:35 - 15 Shtator, 2020

Grida Duma deklaratë të fortë/ Manjola Cakoni ka tentuar vetëvrasjen

Anëtarja e Partisë Demokratike, Grida Duma, duke folur për rastin e Manjola Cakonit, është shprehur se kjo e fundit ka tentuar vetëvrasjen. Këtë deklaratë znj. Duma...

Shqipëria, ndër vendet me nivel më të ulët vetëvrasjesh në Europë
Lajme 17:13 - 10 Shtator, 2020

Shqipëria, ndër vendet me nivel më të ulët vetëvrasjesh në Europë

Shqipëria renditet ndër vendet që ka një nivel të ulët vetëvrasjesh në krahasim me shtetet e tjera të Europës. Shqipëria kishte në vitin 2017, kur bëhet...

Bota 13:20 - 10 Shtator, 2020

Videoja e vetëvrasjes së një burri në TikTok/ Administuesit e platformës tentojnë të fshijnë pamjet

Pak ditë më parë u bë virale në TikTok videoja e një burri duke vrarë vetën. Kjo gjë ka hapur nje debat të madh pasi shumë...

Mendoi vetëflijimin/ Historia e të sëmurës kronike dhe pasojat e COVID tek ky grup
Lajme 22:40 - 9 Shtator, 2020

Mendoi vetëflijimin/ Historia e të sëmurës kronike dhe pasojat e COVID tek ky grup

Liljana Qershori, ish e prekura me virusin COVID e cila sapo ka marrë vesh se është e infektuar është izoluar menjëherë,  ka përdorur vetëm dritaren e...

Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient shkruajti një letër amaneti, dëshironte të vetëvritej
Shëndeti 20:00 - 9 Shtator, 2020

Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient më shkruajti letër amaneti, dëshironte të vetëvritej

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për rastet e vetëvrasjeve të pacientëve me Covid-19 në Spitalin Shefqet Ndroqi. Pipero tha se nuk ka shumë informacion lidhur me...

Pakistani bllokon Tik Tok për përmbajtje "imorale"
Teknologji 12:17 - 8 Shtator, 2020

Tik Tok merr vendimin e rëndësishëm/ Heq videot virale që transmetojnë vetëvrasjet

Faqja për ndarjen e videove, TikTok, po përpiqet të heqë klipe që tregojnë një burrë duke vrarë veten. Pamjet, të cilat kanë qarkulluar në platformë për...

Vetëvrasjet e pacientëve me koronavirus/ Epidemiologu shqiptar në SHBA zbulon arsyen
Shëndeti 20:14 - 7 Shtator, 2020

Vetëvrasjet e pacientëve me koronavirus/ Epidemiologu shqiptar në SHBA zbulon arsyen

Epidemiolog në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zbulon arsyen se pse ka pasur raste pacientësh me Covid-19 që janë vetëvrarë. “Për rastet e...

Vetëvrasja e pacientëve me COVID/ Psikiatri Demi: Nevojitet dhe “test” psikologjik
Sociale 20:54 - 3 Shtator, 2020

Vetëvrasja e pacientëve me COVID/ Psikiatri Demi: Nevojitet dhe “test” psikologjik

65-vjeçari që u hodh nga kati i katërt i spitalit “Shefqet Ndroqi” ku o trajtohet për COVID-19, gjithashtu po kurohej dhe pë shqetësime psikologjike. Ky është...

QSUT 1.5 milion dollarë shpenzime sekrete për Covidin/ Dasho ‘nxjerr zbuluar’ MSH: Tallje më të madhe nuk ka!
Shëndeti 17:35 - 3 Shtator, 2020

Dy vetëvrasje në Spitalin Covid 2/ Erion Dasho del me reagimin e fortë

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me ngjarjen e mbëmjes së djeshme në spitalin Covid 2 ku...

E rëndë/ Hidhet nga kati i katërt i Sanatoriumit një pacient me Covid
Sociale 11:49 - 13 Gusht, 2020

Vetëvrasja e të riut me COVID-19/ Reagon spitali “Shefqet Ndroqi”

Spitali “Shefqet Ndroqi” ka reaguar pas ngjarjes tragjike të ndodhur mëngjesin e sotëm, ku një pacient me COVID-19 i dha fund jetës duke u hedhur nga...

Ish i dashuri multimilioner u hodh nga kati i 27 i pallatit/ Aktorja publikon fotot s*ksi me bikini
Showbizz 12:14 - 1 Korrik, 2020

Ish i dashuri multimilioner u hodh nga kati i 27 i pallatit/ Aktorja publikon fotot s*ksi me bikini

Elizabeth Hurley ka publikuar në rrjetet sociale një foto ku shfaqej më në formë se kurrë me bikini. 55 vjeçarja e publikoi këtë foto vetëm një...

Në depresion nga karantina/ Vetëvritet miliarderi, hidhet nga kati i 27
Showbizz 11:50 - 23 Qershor, 2020

Në depresion nga karantina/ Vetëvritet multimilioneri, hidhet nga kati i 27

Trashëgimtari i pasurive të patundshme, multimilioneri, kineasti dhe filantropi Steve Bing, është vetëvrarë.  Steve i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i 27...

Shqipëria, ndër vendet me nivel më të ulët vetëvrasjesh në Europë
Kronika 14:02 - 15 Qershor, 2020

Vetëvritet 59-vjeçari në Durrës/ Mister shkaqet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në qytetin e Durësit, ku një 59-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë në...

Life Style 11:47 - 5 Qershor, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne tenton të vetëvritet

Emine përballet me Nazanin dhe e mallkon që i mori jetën djalit të saj. Nazanin e çojnë në burgun e grave. Në të njëjtin vend ndodhet...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Kronika 23:38 - 1 Qershor, 2020

Deklarata e fortë e Klodiana Lalës/ “Vajza e abuzuar seksualisht ka tentuar dy herë vetëvrasjen”

Deklarata shumë të forta ka bërë gazetarja Klodiana Lala lidhur me rastin e abuzimit seksual ndaj vajzës 15-vjeçare në Babrru. Lala tha se vajza ndodhet ende...

Kronika 20:57 - 30 Maj, 2020

63-vjeçari i jep fund jetës/ Gjendet i vetëvarur në banesë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, ku një 63-vjeçar është gjetur i vetëvarur në banesën e tij. Sipas njoftimit...

Bota 11:50 - 24 Maj, 2020

Deputeti gjendet i vdekur në zyrën e tij/ Dalin dyshimet e rënda

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Ukrainë, ku deputeti Valeriy Davydenko është gjetur i vdekur në zyrën e tij. Sipas “Free Europe”, Valeriy Davydenko, 47...