Connect with Us

All posts tagged "vetevrasja"

Kronika 10:05 - 22 Shkurt, 2020

Babai i katër fëmijëve i jep fund jetës tragjikisht/ Vëllai tregon detajet tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të një dite më parë, ku 43-vjeçari Bilbil Hasani u dha fund jetës...

Blog 09:35 - 12 Tetor, 2019

Skanimet e trurit, mund të zbulojnë sa i rrezikuar është një person të vetëvritet

Studiuesit në Universitetin e Ilinoisit në Çikagos dhe Universitetit të Utah në SHBA, kanë identifikuar ndryshime në qarqet e trurit, që mund të lidhen me sjelljen...

Blog 11:33 - 10 Shtator, 2019

Nuk rrezikohen vetëm ata me sëmundje mendore/ Ja pesë mitet e gabuara mbi vetëvrasjen

Vetëvrasja është një plagë sociale, që mund të prekë çdo njeri. Në vitin 2017, rreth 41 mijë njerëz vdiqën duke u vetëvrarë, 1.3 milionë të rritur...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 21:45 - 21 Mars, 2019

Vetëvrasja e Presidentit/ Shehi: Ia ka fut kot

Deklarata e presidentit, Ilir Meta për dorëheqje dhe për gatishmërinë e tij për të sakrifikuar veten është komentuar në studion e emisionit “Opinion”. Kreu i LZHK-së...

Aktualitet 23:20 - 27 Janar, 2018

Vetëvrasje apo aksidentale? Zbulohet arsyeja e vdekjes së këngëtares

Miqtë e këngëtares së “The Cranberries”, Dolores O’Riordan, thanë se ajo ishte “shumë e dëshpëruar” para vdekjes së papritur. Këngëtarja 46-vjeçare u gjet e vdekur në...

Aktualitet 08:00 - 20 Shtator, 2017

36 orë përpara vetëvrasjes/ Publikohet videoja e Chester Bennington

Pothuajse 2 muaj pas humbjes tragjike të solistit të Linkin Park,  Chester Bennington, adhuruesit dhe ndjekësit duket se janë ende të lënduar nga vdekja e tij....

Aktualitet 13:17 - 23 Korrik, 2017

Detaje tronditëse/Korçari i dha fund jetës, policia: La letër lamtumire

Policia ka zbardhur detaje të reja mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në Korçë, ku një burrë i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga...

Aktualitet 08:44 - 9 Korrik, 2017

Vetëvrasja e 20-vjeçarit-Nëna i gjen 1200 sms në telefon/ Çfarë i shkruante ish-e dashura

Pak ditë më parë një 20-vjeçar nga Fieri mori vendimin drastic dhe vrau veten duke pirë fostoksinë pasi u nda nga e dashura. Në lidhje me...

Aktualitet 16:35 - 3 Prill, 2017

Krim shtetëror/I riu u vra brenda në burg!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vrasjen e të riut në burg. Berisha ka përgënjeshtruar policinë, që tha se 17-vjeçari ishte vetëvrarë nga pirja e gazit....

Aktualitet 12:38 - 25 Janar, 2017

Vetëvrasja e 31-vjeçarit për faturën e dritave/Basha: Të marrë fund kjo dramë e përsëritur

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi për ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë, ku një 31-vjeçar u vetëvar, pasi nuk kishte mundësi...