Connect with Us

All posts tagged "vetevendosja"

Politikë 20:28 - 17 Maj, 2020

Arrestimi i Bojken Abazit dhe dy protestuesve/ Vetëvendosja në Shqipëri: Të lirohen menjëherë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me arrestimin e aktivistit Boiken Abazi dhe qytetarëve protestues Kastriot Qema dhe Flamur Dardeshi gjatë protestës për...

Politikë 13:52 - 29 Prill, 2020

Erdhi nga Zvicra me avion privat/ `Vetëvendosja` i kërkon llogari qeverisë: Pse milionerë si Pacolli trajtohen ndryshe?

Nëpërmjet një prej drejtuesve kryesorë, Boiken Abazi, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, ka denoncuar standardet e dyfishta të qeverisë për të kthyerit në Shqipëri nga...

Kosova & Rajoni 18:37 - 8 Janar, 2020

Tym i zi sërish nga VV – LDK/ Besian Mustafa: Ka përpjekje për marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, dhe Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, kanë kryer sot një takim i cili ka zgjatur tre orë. Mirëpo siç ka...

Kosova & Rajoni 21:28 - 6 Janar, 2020

Danaj për Vetëvendosjen/ Kurti nuk është i bindur nëse ja del Kosovës

Analisti Koço Danaj, i ftuar në studion e Report Tv, ka folur sot mbi temën “Impas në Kosovë”, duke u ndalur tek mënyra se si Kryetari...

Kosova & Rajoni 22:17 - 2 Janar, 2020

“Zgjedhje të reja, skenari më i keq i mundshëm”/ Kurti për qeverinë e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti në një intervistë për emisionin “360 gradë” foli ndër të tjera për mosmarrëveshjet me LDK-në për formimin e qeverisë. Sipas...

Kosova & Rajoni 14:16 - 29 Dhjetor, 2019

“Datën për Qeverinë e cakton LDK”/ Kurti: Thaçi nuk ka punë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se Partia e Isa Mustafës është ajo që përcakton se kur do të formohet Qeveria e re dhe jo...

Kosova & Rajoni 15:55 - 26 Dhjetor, 2019

“Kurti, fenomen në politikë”/ Ngjela: Beogradi dhe Tirana i tremben Vetëvendosjes

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, ku ende nuk është arritur një marrëveshje midis Vetëvendosjes dhe LDK-së për të krijuar...

Opinione 13:26 - 26 Dhjetor, 2019

Nga Andi Bushati/ Dështimi i Albinit përballë botës së vjetër

Nga Andi Bushati Lajmi i keq që dha përmes një videomesazhi Albin Kurti, se në ditën e formimit të kuvendit të ri, Vetëvendosje dhe LDK do...

Kosova & Rajoni 13:18 - 26 Dhjetor, 2019

“Çështja e qeverisë duhet zgjidhur”/ Mustafa i bën ofertën e re Vetëvendosjes

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK, Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, është shprehur për mediat se nëse Vetëvendosja nuk pajtohet me kushtet e Lidhjes Demokratike,...

Kosova & Rajoni 21:24 - 25 Dhjetor, 2019

“Ka dështuar strategjia e Vetëvendosjes”/ Mustafa reagon ndaj Albin Kurtit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar menjëherë pas mesazhit publik të Kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili u shpreh se ka dështuar marrëveshja me...

Kosova & Rajoni 10:14 - 19 Dhjetor, 2019

Albin Kurti refuzon ofertën e Isa Mustafës/ Çfarë propozoi lideri i LDK

Marrëveshja për krijimin e Qeverisë së re të Kosovës nuk është finalizur ende, ndërsa takimet midis dy liderëve vazhdojnë. Kryetari i LDK Isa Mustafa ka dalë...

Kosova & Rajoni 19:08 - 17 Dhjetor, 2019

Haradinaj quajti Kurtin menaxher të dobët/ Reagon ashpër Vetëvendosja

Pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj e cilësoi kreun e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti menaxher të dobët, ndërsa tha se do...

Kosova & Rajoni 20:11 - 14 Dhjetor, 2019

Qeveria Kurti – Mustafa/ Dështojnë sërish bisedimet për marrëveshje

Pas disa orësh bisedimi, duket se kryetari i Vetëvendosjes dhe kryetari i LDK nuk arritën as gjatë takimit të sotëm një marrëveshje për Qeverinë e Kosovës....

Kosova & Rajoni 19:07 - 13 Dhjetor, 2019

Akoma s’ka marrëveshje/ Kurti: Po punojmë ditë e natë me LDK-në

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes dhe fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti, u shpreh se me LDK-në po bëjnë përpjekje natë e ditë që të arrijnë...

Politikë 10:32 - 12 Dhjetor, 2019

Vetëvendosja në zgjedhjet e rradhës në Shqipëri?/Ja çfarë deklaron Albin Kurti

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili fitoi zgjedhjet në Kosovë, u pyet nga Media Deutsche Welle nëse Vetëvendosja do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale...

Kosova & Rajoni 16:55 - 5 Dhjetor, 2019

Vjosa Osmani optimiste për marrëveshje/  Vetëvendosja duhet të thërrasë takim

Nënkryetarja e LDK-së dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani është shprehur optimiste për një marrëveshje me Vetëvendosjen. Pas mbledhjes së thirrur nga kryetari...

Politikë 21:28 - 12 Nentor, 2019

Nga Kreshnik Çollaku/ Kryetari pa vota i Tiranës, qan hallin e votave

Bashkia e Tiranës i ka cilësuar si dashakeqe dhe ndërhyrje në punët e brendëshme të kryeqytetit shqiptar, deklaratat e Vetëvendosjes lidhur mbi ccështjen e Astirit, ndëra...

Politikë 20:40 - 12 Nentor, 2019

VV reagon pas sulmve të Veliajt/ Kryetari i partisë që drejton bashkinë e Tiranës, kur merret vesh me Vuçiçin për “marrëveshje rajonale”, në emër edhe të Kosovës?

Kreu i Bordit të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri,  Enis Sulstarova, ka reaguar pas sulmeve të Bashkisë Tiranë  ndaj VV, për çështjen e Astirit. Sulstarova...

Kosova & Rajoni 20:51 - 27 Tetor, 2019

Qeveria e re në Kosovë/ Nesër takim mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Nesër pritet që përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) të takohen me përfaqësues nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK). Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimi do të...

Aktualitet 17:25 - 7 Prill, 2018

VV ngre piramidë kundër pagave dhe shpenzimeve të qeverisë Haradinaj

Lëvizja VetëVendosje përmes një aksioni të zhvilluar sot para objektit të qeverisë së Kosovës, ka paraqitur një piramidë për pagat dhe shpenzimet e qeverisë së Ramush...

Aktualitet 19:22 - 20 Mars, 2018

VetëVendosje jep arsyen përse nuk e voton Marrëveshjen e kufirit Kosovë-Mali i Zi

Deputeti i VetëVendosjesm njëherësh dhe kryetari i saj i rizgjedhur, Albin Kurti, tha se partia e tij e voton dokumentin e demarkacionit vetëm nëse korigjohen gabimet...

Aktualitet 17:29 - 3 Mars, 2018

Lëvizja VetëVendosja e vendosur kundër marrëveshjes së kufirit Kosovë-Mali i zi

Java e ardhshme është deklaruar zyrtarisht të jetë përmbyllësja e çështjes së marrëveshjes së kufirit Kosovë-Mali i Zi, që u soll në Kuvend dhe dështoi dy...

Aktualitet 18:41 - 13 Janar, 2018

Shkërmoqja e Lëvizjes VetëVendosja/ Albin Kurti kamerdarja e shpëtimit

Albin Kurti, lideri historik themelues dhe potencues i Lëvizjes VetëVendosja(VV) ka shpejtuar të rikthehet në krye të këtij subjekti politik, pas krijimit të një situate alarmante...