Connect with Us

All posts tagged "vetem"

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 19:03 - 22 Qershor, 2019

“Luli edhe vetëm të garojë nuk fiton dot”/ Rama tallet keq me Bashën

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të tij elektoral në bashkinë e Konispolit thumboi kreun e opozitës Lulzim Basha. Sipas Ramës, Basha edhe i vetëm të garojë...

Aktualitet 10:40 - 9 Qershor, 2019

“Ai nuk rri dot vetëm”/Pasi u divorcua, aktori i famshëm martohet përsëri

Ata u panë bashkë në qershor të vitit 2018 por sipas “People” Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger janë martuar. Pratt, 39 vjeç dhe Schwarzenegger, 29 vjeç,...

Aktualitet 10:40 - 17 Maj, 2019

“Isha vetëm dhe e pashpresë”/Të famshmet rrëfejnë historitë e tyre të abortit

Gratë në Alabama së fundmi po protestojnë kundër ligjit të ri që ndalon abortin, pasi ai konsiderohet një shkelje e të drejtës për planifikim familjar dhe...

Paloka qellon me boje drejt Rames
Aktualitet 18:11 - 16 Shkurt, 2019

Paloka paralajmëron Ramën/ Ky është vetëm fillimi

Nënkryetari i Parlamentit, Edi Paloka në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për protestën e opozitës të zhvilluar ditën e sotme në bulevardin “Dëshmorët e...

Kryesore Show Biz 11:49 - 15 Shkurt, 2019

Këngëtarja shqiptare e kaloi Shën Valentinin vetëm dhe duke qarë!

Nëse dita e djeshme e Shën Valentinit ka qenë dita më e trishtuar për ju që nuk e festuat me asnjeri, mos u mërzisni sepse nuk...

balliu paralajmeron ramen
Aktualitet 19:22 - 14 Shkurt, 2019

Çuni i Fahriut kërcënon Ramën/ Ke vetëm një rrugë

Deputeti demokrat Klevis Balliu nga protesta e banorëve të Astirit përshëndeti veprimin e nënkryetarit të Parlamentit Edi Paloka i cili ditën e sotme qëlloi me bojë...

Aktualitet 13:40 - 10 Janar, 2019

Vetëm burrat kthehen, gratë largohen përgjithmonë

Ata largohen, zbaviten ose vuajnë në heshtje, analizojnë gjithçka, krahasojnë marrëdhëniet që kanë pasur më parë, kujtojnë, flenë me foton tuaj në shtrat, flasin me miqtë...

Aktualitet 23:30 - 8 Dhjetor, 2018

Shkenca vërteton shprehjen: Më mirë vetëm sesa i keqshoqëruar!

E dini se përse shumë gjeni të historisë njerëzore i kanë bërë zbulimet pikërisht duke qëndruar të vetëm në dhomën e tyre, në një vetmi të...

Kryesore Show Biz 22:20 - 1 Prill, 2018

Aktori është lodhur nga prezenca e të shoqes/ ‘Do doja të rrija vetëm’

Kur mendojmë për çifte hollivudiane të dashuruara, mendja na shkon mes të tjerash edhe tek Ryan Reynolds dhe Blake Lively. Të dya janë gjithmonë entuziastë në...

Aktualitet 22:30 - 27 Nentor, 2017

Arsyet se përse njerëzit duhet të udhëtojnë vetëm

Nëse është e mrekullueshme të ndash një udhëtim të veçantë dhe përvoja të reja me miqtë, një partner ose familje, ka një rast bindës për një...

Aktualitet 23:20 - 1 Nentor, 2017

Të ushqehesh vetëm është keq për shëndetin/ Sidomos nëse jeni mashkull

Të hash ushqimin vetëm mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të një sindromi metabolik siç janë presioni i lartë i gjakut ose kolesteroli i lartë, thotë...

Aktualitet 20:10 - 12 Gusht, 2017

Këto ilustrime do t’iu bëjnë të mendoni ndryshe/ Ja pse duhet të jetoni vetëm

  Të jesh beqar/e mund të jetë shumë shumë emocionuese nëse dini të përfitoni nga mirësitë e të qenit të lirë dhe vetëm. Gjithmonë kemi menduar...

Showbizz 16:00 - 4 Janar, 2017

Di Caprio nuk është vetëm në Mexico!

Java nisi duke u relaksuar për aktorin e famshëm 42 vjecar. Bukuroshi i shumëpërfolur për thashetheme rozë, Leonardo DiCaprio duket se shijon pushimet e tij me...

Life Style 12:00 - 25 Mars, 2015

Mosha 12 vjeçare koha kur mund t’i lëmë fëmijët vetëm në shtëpi!

Duke i ushtruar fëmijët që të qëndrojnë vetëm në shtëpi, ju ushtroni vetëqëndrimin e tyre. Kur fëmijët janë vetëm, ata ndërtojnë pavarësinë e tyre, ndjenjën e...