Connect with Us

All posts tagged "veshtiresite"

Teknologji 18:15 - 5 Korrik, 2019

Vështirësitë e një telefoni me ekran që paloset/ Ja pse nuk janë të sigurtë

Samsung dhe Huawei përdorin një ekran mbrojtës përbërë nga polimerë plastikë. Këta polimerë janë aq fleksibël saqë lejojnë palosjen e ekraneve por jo aq rezistentë sa...

Aktualitet 20:46 - 15 Shkurt, 2015

Përmbytjet/Mbi 2 mijë familje në vështirësi

Përmbytjet e këtyre ditëve kanë sjellë dëme të mëdha ekonomike për më shumë se 42 mijë persona në të gjithë vendin. Deri më tani mësohet se...