Connect with Us

All posts tagged "vështirësi"

Politikë 19:59 - 15 Maj, 2020

Dentistët në vështirësi/ Rritet kostoja ndërsa numri i pacientëve është ulur

Është një realitet i ri, me rregulla e kushte të reja. Pas izolimit nisi hapja e bizneseve, por rreziku COVID-19 nuk është larguar ende. Eno Haxhiraj...

Shëndeti 08:59 - 3 Maj, 2020

Beteja me koronavirusin/ Boris Johnson tregon momentet e vështira në spital

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka treguar detaje për gjendjen e tij të keqe gjatë trajtimit të virusit COVID-19. Johnson në një intervistë për gazetën “The Sun”,...

Shëndeti 11:08 - 2 Prill, 2020

Autizmi tek fëmijët/ Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi: Prindërit kanë nevojë për ndihmë 

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi, Robert Gajda thotë se Dita Botërore e ndërgjegjësimit të Autizmit synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e këtij spektri dhe...

Ekonomi 21:37 - 20 Janar, 2020

Ekonomia shqiptare përballë vështirësive të mëdha/ Flasin ekspertët

Në Shqipëri, studiues të ekonomisë vërejnë se tërmeti thelloi varfërinë ekzistuese dhe devijoi një pjesë të fondeve buxhetore. Por ata vlerësojnë se edhe para tërmetit ekonomia...

meghan markle
Kryesore Show Biz 10:17 - 6 Maj, 2019

Nuk po shkon sipas planit/Meghan Markle në vështirësi me lindjen e fëmijës mbretëror

Para disa ditësh u tha se Meghan Markle, dukesha e Sussex-it kishte lindur fëmijën e saj mbretëror por sipas Daily Mail ajo është 1 javë me...

Aktualitet 21:30 - 16 Mars, 2019

“Kini durim!” Tuna tregon vështirësitë mes sëmundjes dhe punës për klipin e ri

Për Tunën marsi deri tani ka qenë një muaj sa me arritje, aq edhe me probleme shëndetësore. Këngëtarja prezantoi më 8 mars albumin e saj të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 12 Mars, 2019

Këngëtarja shqiptare rrëfen vështirësitë: “Kur shkova në Amerikë, 6 muajt e parë kam larë shtëpinë me lot”

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili e cila prej 23 vitesh jeton në Amerikë me familjen, mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin...

llojet e dashurise
Aktualitet 20:00 - 31 Janar, 2019

Këto  shenja të zodiakut e kanë “punën pisk” në dashuri

Virgjëresha Ata janë shumë të pavarur nga natyra, kështu që   nuk është se i preferojnë shumë marrëdhënet, ideja është që nuk  u pëlqen të ndajnë lirinë...

dorina vajza
Kryesore Show Biz 11:40 - 21 Janar, 2019

Dorina Mema tregon vështirësitë e adoleshencës të vajzës së saj: “E kam vuajtur shumë, çdo goditje e merrja unë!”

Një ndër personazhet e ftuar në emisionin “Thumb” Në Abc News ka qenë edhe Dorina Mema. Veç këshillave për të mbajtur trupin në formë, ajo ka...

Aktualitet 20:52 - 25 Dhjetor, 2018

Basha pranë familjeve në nevojë për Krishtlindje

Kreu i opozitës,Lulzim Basha ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të uruar Krishtlindjet. Në një postim në rrjetet sociale ai tregon se në ditën e Lindjes...

Kryesore Show Biz 12:10 - 19 Dhjetor, 2018

Alketa Vejsiu tregon vështirësitë e të kaluarës: “Punoja që 14 vjeç, mes plumbave”

Në finalen e “Dance With Me”, moderatorja Alketa Vejsiu kishte përgatitur një monolog për ëndrrat, duke dhënë këshilla nga eksperienca e saj personale sesi mund t’i...

Aktualitet 23:05 - 9 Dhjetor, 2018

Burrat e pashëm e kanë të vështirë të bëjnë karrierë, ju tregojmë pse

Sipas një studimi të kryer nga University College London, dhe Universiteti i Maryland në SHBA, burrat e pashëm shihen si kërcënim nga shefat e tyre  dhe...

Aktualitet 14:21 - 18 Nentor, 2018

Vështirësohet kalimi në Qarkun Korçë/ ARRSH apel shoferëve

Reshjet e dëborës që kanë rënë në Qarkun e Korçës kanë vështirësuar qarkullin e automjeteve. Pas kësaj Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore u ka bërë...

Aktualitet 23:50 - 21 Shtator, 2017

Vështirësitë e të pasurit flokë të gjata

Flokët e gjata, nuk na intereson! Përkrahësit e flokëve të gjata të tilla si unë, shpesh janë të bashkangjitur kështu që ne do të durojmë shumë...

Aktualitet 00:06 - 15 Shtator, 2017

Vështirësia e të qenit femër/ Këto foto e ilustrojnë më së miri

Të jesh një grua vjen me shumë gëzime në jetë, por mjaft vështirësi  gjithashtu. Dhe ndërsa ka aq shumë lloje, forma dhe karaktere të grave sa...

Kuriozitete 17:20 - 3 Dhjetor, 2016

A e dini se kush është gjuha më e vështirë në botë?

Nëse keni menduar se të mësoni Anglisht ose një gjuhë tjetër evropiane është diçka e vështirë atëherë po ju themi që keni gabuar. Gjuhët evropiane janë...

Aktualitet 21:32 - 2 Dhjetor, 2016

Rrëfehet Ermal Mamaqi/ Kam fjetur 18 vjet në kuzhinë me vëllain

Ermal Mamaqi ka rrëfyer pjesë nga jeta e tij kur ishte i vogël. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Mamaqi ka folur për vështirësitë ekonomike...

Life Style 14:00 - 11 Prill, 2015

Të jesh i lumtur nuk është edhe aq vështirë!

Lumturia është ndjesia që të gjithë kërkojnë ta provojnë, në disa raste ajo është e vështirë të arrihet, por përmes këshillave dhe vendimeve që ne mund...