Connect with Us

All posts tagged "veshtire"

Kuriozitete 11:10 - 29 Qershor, 2019

“Kjo do të jetë një periudhë e vështirë për ju”/ Djali jep dorëheqjen në letrën që u bë virale

Një punonjës në një kompani në Amerikë, ka dhënë dorëheqjen e “ëndrrave” të cilën shumë njerëz duan ta bëjnë. Djali i ka shkruar punëdhënësit “më vjen...

Ilir Meta Monika KryemadhiQershiSkrapa
Aktualitet 21:40 - 3 Qershor, 2019

Operacioni i vështirë i Kryemadhit dhe mungesa në spital e Ilir Metës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cila ditën e djeshme mungoi në protestën e shtatë kombëtare të opozitës, në një postim në rrjetet sociale ka sqaruar...

Kryesore Show Biz 12:40 - 18 Mars, 2019

“Është e vështirë të gjesh miq të mirë!”/Olta dhe Kejsi u japin fund aludimeve për miqësinë

Miqësia mes Olta Bokës dhe Kejsi Tolës vijon dhe nuk është prekur aspak nga deklaratat e fundit! Këngëtarja Olta Boka ka reaguar në një postim në...

Aktualitet 10:10 - 3 Shkurt, 2019

Aktorja shqiptare rrëfen momentin e vështirë: “Humbja e dikujt, është gjëja më e tmerrshme që mund të përjetosh!

Një ndër personazhet e ftuar në emisionin “Thumb” me Aulonën dhe Fatmën, ka qenë aktorja Ina Gjonçi. Ina ka folur për karrierën e saj në teatër...

Aktualitet 20:30 - 1 Shkurt, 2019

Këngëtarja e njohur tregon të kaluarën e hidhur: Më vinte kaq turp që nuk kishim…

Madonna sot është një këngëtare shumë e pasur, por në të shkuarën e saj ajo ka qenë shumë e varfër. Ka qenë vetë këngëtarja, ajo që...

Aktualitet 20:00 - 1 Shkurt, 2019

‘Ishte shumë e vështirë’, Vesa tregon si e përjetoi Liani ndarjen nga babai

Prej disa muajsh këngëtarja shumë e dashur për publikun, Vesa Luma dhe djali i saj dhe Big Bastës, Liani po jetojnë në Shqipëri. Ndërkohë Big Basta...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Janar, 2019

Flori Mumajesi tregon vendimin më të vështirë të jetës së tij: “Më mbushen sytë me lot”

Që me rikthimin e tij në festivalin “Kënga Magjike”, Flori Mumajesi është bërë pjesë e pandarë e rrjeteve sociale. Ndërsa prej kohësh kishte vendosur të mos...

Kryesore Show Biz 10:25 - 30 Dhjetor, 2018

Eli Fara: Ju tregoj momentin më të vështirë në jetën time! Nuk kisha të haja dhe nuk i tregova askujt…

Edhe pse nga ekrani gjithçka duket plot shkëlqim, edhe artistët janë përballur në jetë me momente të vështira, emocionale, fizike apo ekonomike. Eli Fara ka qenë...

Aktualitet 23:00 - 8 Dhjetor, 2018

Shenjat e horoskopit, me të cilat jo të gjithë bien në dashuri

Nëse je ndjerë gjithnjë i përjashtuar kur vjen fjala tek lidhjet romantike, mund të jetë sepse shenja jote e horoskopit është pak  e vështirë për t’u...

Femra 23:00 - 4 Dhjetor, 2018

Këto shenja horoskopi do t’u marrin shpirtin derisa ti bëni për vete

Një thënie e vjetër thotë se në dashuri dhe në luftë mund të ndodhë gjithçka. Në të vërtetë disa strategji mund të funksionojnë me disa persona...

Aktualitet 09:53 - 24 Tetor, 2018

Prezantuesja e famshme rrëfen fëmijërinë e vështirë: “Babai donte më shumë alkoolin sesa mua”

Michelle Hunziker ka dhënë një intervistë pa rezerva për fëmijërinë e saj të vështirë dhe vuajtjet për faj të të atit i cili ka qenë i...

Life Style 20:00 - 15 Prill, 2015

Të jesh i lumtur nuk është edhe aq vështirë!

Lumturia është ndjesia që të gjithë kërkojnë ta provojnë, në disa raste ajo është e vështirë të arrihet, por përmes këshillave dhe vendimeve që ne mund...

Life Style 14:00 - 31 Janar, 2015

Si t’ia dilni me njerëz të vështirë në punë?

Pa marrë parasysh me çfarë punësh merreni, do të ballafaqoheni me njerëz të vështirë. Nëse do t’i përmbaheni këtyre 7 rregullave, do të dini si të...