Connect with Us

All posts tagged "veshke"

Kuriozitete 12:25 - 23 Shtator, 2015

Shkencëtarët arrijnë të krijojnë veshkë funksionale të rritur në laborator

Shkencëtarët thonë se janë një hap larg arritjes për të rritur veshka plotësisht funksionale nga qelizat staminale në laborator, pas disa testeve befasuese në kafshë. Ata përdorën...

Kuriozitete 21:31 - 19 Shtator, 2015

Kinë: Shesin veshkën për një iPhone

Produktet e kompanisë Apple duket se janë kthyer në një trend për shumë adhurues. Në Kinë tashmë shumë të rinj si një mënyrë për të blerë një...

Kuriozitete 14:27 - 18 Mars, 2015

Ofron veshkën për Mercedesin

Në një faqe shpalljesh boshjake vëmendje të madhe ka pasur shitja e një Mercedesi, këtë ofertë e panë rreth 30.000 njerëz. Se sa Mercedesi ishte tërheqës,...

Life Style 10:00 - 17 Shkurt, 2015

Çaji i bërë nga degët e dardhës pastron veshkët dhe përmison pamjen

Për 3-4 muaj të konsumit të rregullt të çajit do të zhduken “fluturat” para syve, përmirëson pamjen, dhe përmirëson funksionimin e veshkave. Merreni një degë të...