Connect with Us

All posts tagged "veshi"

Blog 11:03 - 3 Janar, 2020

Çfarë ndodhi me veshin e piktorit të famshëm holandez Vinsent Van Gog?

Për shumë njerëz, Vinsent Van Gogu, cilësohet si një artist me një shpirt të trazuar, që vuante nga një sëmundje e tmerrshme mendore. Thuhet se ai...

Blog 22:45 - 2 Nentor, 2019

Ndryshojnë gjatësi, shkaktojnë stres/ Gjashtë fakte mbresëlënëse mbi skeletin e njeriut

* Kockat janë të mahnitshme. Njerëzit befasohen kur mësojnë, se kocka është një ind i gjallë. Kockat tona, kanë aftësinë të riparojnë veten pas thyerjeve që...

ndoka paralajmeron ramen
Aktualitet 16:42 - 23 Prill, 2019

Kriza politike/ Nard Ndoka: S’ka kush na tërheq për veshi

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka ka folur rreth krizës politike në vend. Sipas Ndokës, politikanët shqiptarë kanë qenë mësuar që në rast krize të tërhiqeshin...

Aktualitet 19:23 - 14 Mars, 2019

Kriza politike/ Tabaku: Ndërkombëtarët duhet t’i tërheqin veshin qeverisë

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, e qenë prezente në rubrikën “Mbrëmja” në ABC News, ka folur rreth vendimit të opozitës. Sipas saj, opozita nuk mund...

dyll veshi
Aktualitet 23:00 - 20 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon ngjyra e dyllit të veshit për shëndetin tuaj

Ngjyrë e verdhë Kjo ngjyrë është me e zakonshmja. Kur ngjyra e dyllit të veshit tuaj është e tillë, kjo një shenjë e mirë. Tregon që...

Aktualitet 16:38 - 19 Gusht, 2017

“Veshi i tij ishte i varur dhe i rridhte gjak”/ Masakrohet me mjete të forta 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar është dhunuar me mjete të forta pak minuta më parë në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Besim Alla”, por autori nuk...

Aktualitet 21:30 - 12 Korrik, 2017

Video shokuese/ Djaloshit i hiqen 10 krimba të gjallë nga veshi, ja nga se i ishin shkaktuar

Ky është një moment i tmershëm teksa një mjek po i  heq nga veshi krimba të gjallë një djaloshi nga Kazakistani. Djali i ri, kishte shkuar...

Shëndeti 21:19 - 12 Qershor, 2015

Përbërësi kundër infeksioneve në vesh dhe dhimbjeve

Ka shumë preparate mjekësor që përdoren për të luftuar infeksionin në vesh apo për të qetësuar dhimbjen e tij. Por njërin nga to,  ju mund ta...