Connect with Us

All posts tagged "vertete"

Life Style 21:25 - 1 Gusht, 2019

Një ‘sfidë’ e vërtetë/ Si të zgjidhni problemin e zgjimit herët në mëngjes

Zgjimi herët në mëngjes ësht një “makth” për të gjithë ata që duhet të ikin në punë ose të kenë një aktivitet tjetër. Por më poshtë...

Aktualitet 11:40 - 13 Korrik, 2019

“Më duket se kemi të reja”/ Elia Zaharia tregon të vërtetën e “shtatzanisë”

Së fundmi një event gala i organizuar nga pallati mbretëror shqiptar për promovimin e turizmit në vend, mblodhi të gjithë të famshmit shqiptarë. Mes tyre ishte...

Kryesore Show Biz 11:53 - 9 Maj, 2019

“Unë bëj çfarë të dua”/Bebe Rexha tregon të vërtetën për operacionet plastike

Këngëtarja e njohur shqiptare Bebe Rexha ka treguar  kritikat për peshën dhe se si bën ushtrime vazhdimisht më shumë për shëndetin se për çdo gjë tjetër. Ajo...

Kryesore Show Biz 11:53 - 27 Prill, 2019

U zhdukën nga rrjetet sociale/Si është e vërteta e ndarjes së Fotinisë dhe Danjelit të BBA?

Në edicionin e fundit të Big Brother Albania, ku për herë të parë loja u zhvillua me çifte dhe jo me individë të vetëm, çifti Danjel...

Kuriozitete 12:40 - 25 Mars, 2019

Studimi/Alienët inteligjentë po na mbajnë me qëllim larg së vërtetës

Një grup shkencëtarësh u mblodhën këtë javë në Paris, për të diskutuar pse, pavarësisht dekadave të kërkimeve dhe probabilitetit të lartë që jeta ekziston përtej atmosferës...

Aktualitet 22:10 - 15 Shkurt, 2019

Gazetari tregon fytyrën e dytë të Edi Ramës

Aktivisti Vetëvendosjes Arbër Zaimi në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas Zaimit, Rama në të gjitha premtimet e tij...

Aktualitet 21:51 - 31 Janar, 2019

Balla bën avokatin e Dakos/ Thirrje Prokurorisë të zbardhë të vërtetën

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së Taulant Balla i ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus foli rreth skandalit të publikuar nga Zëri i Amerikës...

Aktualitet 10:55 - 26 Janar, 2019

Kjo është e vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Megjithëse është shumë i shijshëm dhe preferohet nga shumë persona, mishi i pulës mbart disa rreziqe të mëdha. Sipas një studimi, ushqimet që skuqen shumë, duke...

Kryesore Show Biz 13:53 - 23 Janar, 2019

I dinim çift perfekt, Loredana zbulon të vërtetën e lidhjes me Mozzik

Çifti më i komentuar i showbizit të cilët një muaj më parë u bënë prindër për herë të parë, Loredana dhe Mozzik, kanë dhënë një intervistë...

silva gunbardhi kenge
Aktualitet 13:53 - 21 Janar, 2019

Silva Gunbardhi zbulon të vërtetën: Ja si i arriti “Të ka lali shpirt” 444 milionë klikime

Kënga “Të ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit dhe Dafit numëron sot 444 milionë klikime në Youtube. Kur u publikua në fillim, u tha se këngëtarja...

Kryesore Show Biz 13:10 - 29 Dhjetor, 2018

Jonida Maliqit nuk ia paskemi ditur mbiemrin e vërtetë, por as moshën

Meqenëse të gjithë e njohim si Jonida Maliqi, këngëtarja nuk paska këtë mbiemër në pasaportë. Sot, Jonida ka postuar një foto nga pasaporta, në të cilën lexohet qartë mbiemri Maliqaj....

Fashion 20:26 - 21 Janar, 2017

Doni te jeni nje “Parissiene Girl”?

Vitet e fundit, femrat franceze jane konsideruar si imazhi I femrave chic, seksi, elegante madje edhe me te lumtura krahasuar me femra te kombesive te tjera....

Showbizz 10:11 - 30 Shtator, 2015

Ledri, një zotëri i vërtetë (Foto)

Reperi i njohur në skenën muzikore shqiptare, Ledri Vula, ka treguar vetën se di të jetë tamam një zotëri. Ai së fundi ka pozuar për koleksionin...

Life Style 10:00 - 18 Janar, 2015

E vërtetë: Vithet e mëdha, të mira për zemrën dhe trurin!

Patricia Garcia për revistën “Vogue” ka shkruar një artikull me të cilin sqaron se viti 2014 vërtet ka qenë vit i prapanicave të mëdha. Dhe tani...