Connect with Us

All posts tagged "verifikim"

Lajme 20:25 - 2 Shkurt, 2020

Prokuroria e Përgjithshme kërkesë KQZ/ Nis verifikimin për kryebashkiakun e Librazhdit

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur një verifikimin për kryebashkiakun socialist të Librazhdit, Kastriot Gurra. Mësohet se Prokuroria ka paraqitur pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një kërkesë...

Sociale 18:24 - 6 Dhjetor, 2019

SHBA krah Shqipërisë/ Inxhinierët e USAID po kryejnë vlerësime në terren

Pas tërmetit të 26 nëntorit, ekipi i inxhinierëve të strukturave nga Zyra për Ndihmë të Jashtme në raste Fatkeqësish e USAID, po vijon të kryejë vlerësime...

Aktualitet 16:08 - 7 Shkurt, 2019

Nën verifikim për skandalin e byzylykëve/ Vasili thyen heshtjen

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka folur sot për herë të parë pas skandalit me pesë tenderat abuzivë në Ministrinë ...

Aktualitet 22:59 - 15 Maj, 2018

Gazetari tregon pse Prokuroria duhet të bëjë verifikimin e pajisjes së audio-përgjimit

Gazetari i AbcNews, Armand Bajrami, të martën, deklaroi për përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike në lidhje me Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, se...

Aktualitet 10:50 - 5 Maj, 2018

Komisioni i ‘drogës’/ Zbulohen zyrtarët që do të verifikohen

Përfaqësuesit e mazhorancës në komisionin hetimor për çështjen e ashtuquajtur ‘Tahiri’ kërkojnë thellimin dhe zgjerimin e hetimit për fenomenin e kultivimit dhe trafikimit të drogës në...

Aktualitet 19:11 - 21 Nentor, 2017

Ka përfituar shtetësinë angleze/ Nis verifikimi për 43-vjeçarin

Ditën e djeshme  në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor të Tiranës janë referuar materialet e një shtetasi me iniciale J.M., vjeç 43, banues në Angli. J.M dyshohet...

Aktualitet 11:11 - 20 Shkurt, 2017

Deputetët në verifikim/ Oficerët e Policisë Gjyqësore në KQZ

Prokuroria e Tiranës ka dërguar oficerë të Policisë Gjyqësore në Komisonin Qëndror të Zgjedhjeve. Oficerë të Policisë Gjyqësore, kërkojnë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, sekuestrimin e ...

Aktualitet 18:41 - 3 Korrik, 2016

Dekriminalizimi/ DAP kërkon verifikim për 160 zyrtarë

Vetëm në dy javët e fundit Drejtoria e Administratës Publike ka dërguar në Drejtorinë e Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme emrat e 160 zyrtarëve të nivelit...

Sociale 16:24 - 3 Shtator, 2015

Avokati i Popullit: Verifikim vonesave me subvencionimin e energjisë për Personat me Aftësi të Kufizuar

Avokati i Popullit nis menjëherë verifikimin e disa ankesave që kanë ardhur pranë institucionit nga Shoqata e Personave me Aftësi të Kufizuara. Përfaqësues të kësaj shoqate...

Aktualitet 14:45 - 3 Mars, 2015

Zbardhet urdhri/ Qeveria grup special për verifikimin e pronave të grabitura

Pas Task-Forcës së ngritur në Korrik të vitit të kaluar, Edi Rama ka urdhëruar tashmë ngritjen e një grupi ndërinstitucional pune, për verifikim dhe kontrollin e...