Connect with Us

All posts tagged "vere"

Bota 20:23 - 21 Maj, 2020

Këtë verë fillon testimi i vaksinës/ 30 mijë persona dalin vullnetarë në SHBA

Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një...

Sociale 15:58 - 15 Maj, 2020

Komisioni Europian do të shpëtojë pushimet e verës

Komisioni Europian kërkon të mundësojë turizmin të paktën pjesërisht këtë verë. Ai jep rekomandime për shëndetin, hapjen e kufijve, transportin me shpresën, se shtetet anëtare do...

Showbizz 13:24 - 11 Maj, 2020

Luana Vjollca në dilemë për dasmën me Krenarin/ Coronavirus iu prish planet për martesë?

Moderatorja Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj prej vitesh janë në një marrëdhënie dashurie por asnjëri prej tyre nuk e konfirmuan lidhjen. Thuhet se lidhja e tyre...

Bota 15:40 - 10 Maj, 2020

“Në verë pushime dhe jo karantinë!”/ Conte: Mund të shkojmë në det e në mal

Kryeministri italian Giuseppe Conte i është përgjigju pyetjes më të shpeshtë të bërë nga italianët në prag të sezonit turistik. Conte ka dhënë përgjigjen e shumëpritur...

Sociale 15:44 - 8 Maj, 2020

Foto- Shezlone të ndarë me litarë/ Shihni se si do bëhet plazh këtë vit

Tashmë që vera po afron, tema e plazhit është më e diskutuara në këtë periudhë kufizimesh për shkak të koronavirusit. Një model mbi mënyrën se si...

Sociale 21:43 - 6 Maj, 2020

“Do bashkëjetojmë me Covidin”/ Parashikimi i Zhejit për verën: Njerëzit do lahen për kokrrën e qejfit

Gazetari Artur Zheji ka bërë një parashikim për sezonin veror dhe për pushimet e shqiptarëve të cilat duket se do të jenë shumë ndryshe nga vitet...

Shëndeti 13:52 - 6 Maj, 2020

“Virusi është drejt fundit të sezonit”/ Brataj: Mund të jemi pak më të qetë!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skendër Brataj ka bërë me dije se virusi është në fund të sezonit. Sipas tij, piku ka kaluar dhe për këtë ka...

Sociale 21:12 - 2 Maj, 2020

Pushimet verore/ Zbardhet draft-protokolli: Qytetarët 3 metra largësi në det, s’ka koncerte

Ministritë e Shëndetësisë dhe Turizmit kanë hartuar një draft-protokoll për masat që duhet të merren nga operatorët turistikë për sezonin veror. Mësohet se një ndër rregullat...

Shëndeti 21:55 - 29 Prill, 2020

Pipero jep lajmin shpresëdhënës/ “Shqipëria do bëjë plazh, s’ka festa në lokale” 

“Shqipëria do ketë plazhe”. Kështu deklaron infeksionisti Pëllumb Pipero pak më parë. Në një lidhje me emisionin “Arena”, Pipero tha se plazh do të bëhet por...

Sociale 13:41 - 29 Prill, 2020

Lamtumirë pushime vere 2020?

Si do të pushojnë europianët këtë vit? Ministrat e Turizmit të BE nuk kanë ndonjë plan kohor për rigjallërimin e udhëtimit. Por nëse do të ketë...

Shëndeti 22:18 - 17 Prill, 2020

“Koronavirusi do ikë me ardhjen e verës”/ Pipero: Askush nga ne nuk ka thënë këtë

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është pyetur mbi faktin se disa besojnë që koronavirusi do iki me ardhjen e verës. Pipero shprehet se askush nuk mund ta...

Bota 16:01 - 13 Prill, 2020

“Mos bëni plane këtë verë”/ Presidentja e KE këshillon qytetarët: Duhet të mësojmë të jetojmë me virusin

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka reguar lidhur me situatën që po kalon i gjithë globi për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ursula...

Shëndeti 19:18 - 10 Prill, 2020

Rikthim i koronavirusit pas verës? / Kreu i OBSH: Duhet kujdes nga një valë e dytë

Kreu i OBSH në Tiranë, Raul Gonzales thotë se masat e marra nga qeveria kanë mbrojtur popullin shqiptar por cdo hap i ri në lehtësimin e...

Sociale 07:59 - 29 Mars, 2020

Rikthehet ora verore/ Akrepat lëvizin 60 minuta para

Gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja ora ka lëvizur 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i ndërrimit të orës është pikërisht...

Lajme 22:17 - 1 Mars, 2020

Foto-Me shishe vere 500 euroshe/ Mbështetësit e Çilit festojnë lirimin e tij nga burgu

Arrestimi i pronarit të UET, Henri Çili bëri bujë gjatë ditëve të fundit në media, pasi mbi të rëndonin 6 akuza. Mirëpo sot Gjykata e Përmetit...

Bota 08:43 - 21 Dhjetor, 2019

Zjarre shkatërruese në Australi/ Humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në Australinë e Jugut si pasojë e zjarreve nga vera katastrofike e këtij viti. Temperaturat kanë tejkaluar 40 gradë Celsius në...

Aktualitet 13:53 - 15 Korrik, 2019

“Ngjyrat e verës time”/ Moderatorja shqiptare lë “pa fjalë” ndjekësit, poston foton seksi me bikini

Pas një sezoni të suksesshëm me emisionin “Soiree” i cili do të rikthehet përsëri në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Shehu së bashku me bashkëshortin...

Aktualitet 09:53 - 29 Qershor, 2019

Trendet e verës 2019/ Ja çfarë duhet të vishni patjetër këtë sezon të nxehtë

Tendencat e veshjeve dhe ngjyrave kanë ndryshuar këtë verë dhe “Marie Claire” i ka zbuluar së fundmi ato që do i shihni kudo në rrugë. Më poshtë...

Aktualitet 12:34 - 28 Qershor, 2019

A do ta kalojmë verën pa Gjykatën Kushtetuese?/ Dvorani “lan duart” me procedurat

Gjykata Kushtetuese sipas afateve ligjore, duhet të ngrihej, brenda muajve të verës. Por, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani, ka deklaruar se nuk...

Fashion 11:25 - 28 Qershor, 2019

Si të kombinoheni në këto ditë vere? Ja disa ide interesante

Temperaturat e nxehta vazhdojnë të rriten nga dita në ditë, dhe një veshje sa më e lehtë në trup na ndihmon të rrimë të freskëta dhe...

Aktualitet 22:25 - 25 Qershor, 2019

Çfarë mund të bëni që mos t’ju “shkrijë” makeup-i gjatë verës? Pyesni partnerin tuaj

Në këto temperatura të larta gratë janë në vështirësi për flokët të cilat nuk drejtohen kurrë por më kryesorja për make up-in. Një studim i ri...

Kryesore Show Biz 15:16 - 25 Qershor, 2019

Do ju shtohet “adrenalina” këtë verë/ Këngëtarët shqiptarë do t’ju fiksojnë me këngën e tyre më të re

“Kujdes! Kjo këngë i thyen xhamat, por nuk patët kujdes me nivelin e zërit”, kështu u shpreh këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe pak ditë më parë e...

Aktualitet 14:24 - 2 Qershor, 2019

“Hiti më i bukur i verës”/ Aktorja e Portokallisë “braktis” skenën, bashkëpunim me këngëtarin e famshëm

Të dielën e kaluar, emisioni humoristik “Portokalli” mbylli sezonin duke thënë se do të rikthehen përsëri në muajin shtator. Por aktorja e njohur Delinda Disha pas...