Connect with Us

All posts tagged "vendimi"

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Sociale 19:46 - 18 Nentor, 2020

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni

Në mbledhjen e sotme, qeveria ka miratuar vendimin për dhënien e pagës 40 mijë lekë për naftëtarët në Ballsh, pas arritjes së marrëveshjes disa ditë më...

Maskat me detyrim edhe në rrugë/ Mjekja psikiatre kundër vendimit, pasojat tek qytetarët
Sociale 09:12 - 20 Tetor, 2020

Maskat me detyrim edhe në rrugë/ Mjekja psikiatre kundër vendimit, pasojat tek qytetarët

Nga dita e enjte ka nisur zbatimi i urdhrit për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, ndërsa është aplikuar edhe gjoba. Ky vendim duket...

Vetingu 13:08 - 18 Tetor, 2020

Ambasada Amerikane, dyshime për vendimin/ Vettingu i gjyqtares së  “21 Janarit”

Gjyqtarja Ardjana Beraj, njihet si gjyqtarja e “21 Janarit”, e cila bashkë me kolegë të saj në vitin 2013 u përplasën me Ambasadën Amerikane. Përplasja ka...

I dënuar me burgim të përjetshëm/ Gjykata shfuqizon vendimin për ish-kreun e bandës së Vlorës
Kronika 16:16 - 15 Tetor, 2020

I dënuar me burgim të përjetshëm/ Gjykata shfuqizon vendimin për ish-kreun e bandës së Vlorës

Gjykata e Korçës ka shfuqizuar masën disiplinore ndaj ish-kreut të bandës së Vlorës, Zani Caushi I dënuar me burgim të përjetshëm. Gjyqi u zhvillua në datën...

Maskat me detyrim në ambiente të hapura/ Mjeku Koni: Vendim i plogjikshëm, ato artizanale nuk mbrojnë nga Covid
Shëndeti 21:49 - 13 Tetor, 2020

Maskat me detyrim në ambiente të hapura/ Mjeku Koni: Vendim i palogjikshëm, ato artizanale nuk mbrojnë nga Covid

Mjeku Artan Koni është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story” ku po diskutohet për vendimin e fundit të qeverisë, mbajten e maskave me detyrim...

Borxhi publik/ Ministrja Denaj: Është rreth 80% por nuk kemi krizë
Politikë 21:48 - 23 Shtator, 2020

Rritja e pagave për bluzat e bardha me 40%/ Ministrja Denaj zbulon se kur do të kalojë vendimi

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, zbuloi se vendimi i qeverisë për rritjen e pagave të bluzave të bardha me 40% do të kaloi me...

Fjolla Morina gënjeu për shtatzëninë për t’i shpëtuar burgut/ Vishaj: Nëse vërtetohet se pati korrupsion do të jetë çështje për SPAK-un
Kronika 19:20 - 22 Shtator, 2020

Fjolla Morina gënjeu për shtatzëninë për t’i shpëtuar burgut/ Vishaj: Nëse vërtetohet se pati korrupsion do të jetë çështje për SPAK-un

Avokati Saimir Vishaj ka komentuar vendimin e dhënë sot nga gjykata, për këngëtaren Fjolla Morina e cila u arrestua pak ditë më parë për kalimin e armëve...

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)
Kronika 18:20 - 15 Shtator, 2020

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)

CNA.al ka mundur të sigurojë vendimin e plotë të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, në lidhje me pasuritë e trafikantit të drogës...

Të arrestuar për “Dosjen 339”/ Gjykata e Durrësit ndryshon papritur masën e sigurisë për komisionerët
Kronika 14:07 - 7 Shtator, 2020

Të arrestuar për “Dosjen 339”/ Gjykata e Durrësit ndryshon papritur masën e sigurisë për komisionerët

Gjykata e Durrësit ka vendosur për të gjithë komisionerët, e arrestuar më herët për “Dosjen 339”, masën e sigurisë “arrest në shtëpi”. Bëhet me dije se nga...

Vetingu 16:21 - 4 Shtator, 2020

Gjykata e Apelit të Tiranës pranë kolapsit/ Merret vendimi: Nuk do të ketë më Kolegj Civil dhe Penal

Gjykata e Apelit të Tiranës ka vendosur që nuk do ketë Kolegj Civil dhe Penal dhe çështjet do të ndahen tek të gjithë gjyqtarët. Gazetarja Klodiana...

Bashkëjetesë në burg me vendim gjykate!/ Anila Hoxha publikon historinë e veçantë
Lajme 14:23 - 18 Gusht, 2020

Bashkëjetesë në burg me vendim gjykate!/ Anila Hoxha publikon historinë e veçantë

Gazetarja Anila Hoxha ka publikuar një rast ku gjykata njeh bashkëjetesën në distancë mes një të dënuari me burgim të përjetshëm dhe një 46-vjecareje me të...

Vendimi/ Kosova hap kufijtë me Shqipërinë dhe rajonin
Kosova & Rajoni 16:44 - 14 Gusht, 2020

Vendimi/ Kosova hap kufijtë me Shqipërinë dhe rajonin

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti ka miratuar vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë të Kosovës me Republikën e Shqipërisë, Republikën e Maqedonisë...

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)
Denoncim 10:32 - 12 Gusht, 2020

Ylli Ndroqi dhe lidhjet me elementët terroristë ndërkombëtarë

Trafiku i drogës në Turqi dhe influenca e Ndroqit tek ortakët e vjetër. Çfarë paralajmëruan gazetarët Artan Hoxha dhe Klodiana Lala para një viti për biznesmenin...

Kosova sanksionon masat e reja/ Test kush hyn në kufi, mbyllje pas orës 22:30, maskat bëhen detyrim
Kosova & Rajoni 22:21 - 28 Korrik, 2020

Kosova sanksionon masat e reja/ Test kush hyn në kufi, mbyllje pas orës 22:30, maskat bëhen detyrim

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e virusit COVID-19. Fqinjët tanë i frikësohen një kolapsi të mundshëm të sistemit spitalor, dhe kanë...

“Muzika shoqërohet dhe me një gotë”/ Rakacolli kërkon mirëkuptim nga artistët pasi i la pa punë
Shëndeti 19:16 - 24 Korrik, 2020

“Muzika shoqërohet dhe me një gotë”/ Rakacolli kërkon mirëkuptim nga artistët pasi i la pa punë

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli në një intervistë për Report tv, ku ka folur për situatën nga Covid-19, është ndalur dhe të komentojë vendimin për mbylljen...

Merret vendimi/ Nga sot Ura Vajgurore do të quhet Dimal
Lajme 16:28 - 24 Korrik, 2020

Merret vendimi/ Nga sot Ura Vajgurore do të quhet Dimal

Nga sot emri i qytetit Ura Vajgurore do t’i kalojë historisë, pasi me propozimin e një grupi intelektualësh, dhe vendim të Këshillit Bashkiak do të quhet...

Politikë 10:26 - 21 Korrik, 2020

Edi Rama si armik i artistëve

“E solla me thonj të paprerë nga Parisi”, ishte batuta e ish-kryeministrit Fatos Nanos shumë vite më parë kur filloi një përplasje e tij me Ilir...

BE kundër Turqisë për muzeun e Shën Sofisë/ Autoritetet të tëhiqen nga vendimi
Bota 22:04 - 13 Korrik, 2020

BE kundër Turqisë për muzeun e Shën Sofisë/ Autoritetet të tëhiqen nga vendimi

Kthim i Kishës së Shën Sofisë në Xhami nga shteti turk është dënuar së fundmi edhe nga Këshilli i Çështjeve të Jashtme të BE-së.  Përmes përfaqësuesit...

“Gjysma e rrogës shkon për transport”/ Qytetari ngre shqetësimin për heqjen e aboneve
Sociale 14:04 - 12 Korrik, 2020

Çfarë pritet të ndodhë me transportin urban/ Shoqata e Transportit merr vendimin nesër

Pas paralajmërimit për mbyllje të aktivitet sërish, Shoqata e Transportit Urban pritet të dalë nesër me një vendim përfundimtar. Ky paralajmërim erdhi sa pasojë e kushteve...

Çuditë e drejtësisë/ Gjyqtari me kompani HEC-esh dhe shtëpi me paratë e vjehrrit
Vetingu 14:55 - 7 Korrik, 2020

Dokumenti-Skandali në Gjykatën e Rrethit Tiranë/ Gjyqtarja shkel ligjin

Në vendin tonë shpesh, institucionet të cilat duhet të bëjnë drejtësi për qytetarët, duket se janë ato që bëjnë padrejtësi ndaj tyre. Një rast i tillë...

Vrau shokun pasi u dehen/ Gjykata jep vendimin për dhëndrrin e Qazim Sejdinit
Kronika 10:14 - 29 Qershor, 2020

Dyshohet se nxori në pritë Hekuran Billën/ Gjykata jep vendimin për Adjola Lakrën

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për Adjola Lakrën, e cila dyshohet se ka nxjerrë në pritë Hekuran Billën i cili...

Lajme 14:48 - 26 Qershor, 2020

Çim Peka humb gjyqin ndaj Top Channel

Gjykata e Apelit Tiranë ka dënuar portalin e Çim Pekës, pas deklaratave që ky i fundit ka bërë në adresë të televizionit Top Channel. Gjykata e...

Gjykata “mban peng” Tahirin/ Shtyhet sërish vendimi
Kronika 10:26 - 24 Qershor, 2020

Gjykata “mban peng” Tahirin/ Shtyhet sërish vendimi

Gjykata e Posaçme ka shtyrë sëish sot vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Mësohet se vendimi ndaj ish-ministrit është shtyrë për ditën e premte,  në...