Connect with Us

All posts tagged "vendime"

Politikë 21:39 - 28 Maj, 2020

Tryeza e Zgjedhores/ Ambasadorja Kim: Besoj se do merren vendime të mençura

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka reaguar menjëherë pas përfundimit të tryezës së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Yuri Kim deklaron në rrjetet sociale se është...

Politikë 18:30 - 26 Maj, 2020

Video-Aleksandër Gjoka s’përmbahet ndaj Ramës/ “O kokrra e k*rvës, të besova se je çun Tirone…”

Këngëtari Aleksandër Gjoka nuk është përmbajtur dhe ka degjeneruar fjalorin ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ka shprehur irritimin e tij ndaj masave të qeverisë. Gjoka ka...

Politikë 22:15 - 11 Maj, 2020

Kryemadhi: Nuk ndërhyj në vendimet e Metës, debatojmë për…

“Në vendimet politike të Ilir Metës, jo vetëm që nuk kam ndërhyrë por as nuk kam për të ndërhyrë asnjëherë”. Kështu deklaroi pak më parë kryetarja...

Kronika 18:19 - 11 Prill, 2020

Ardi Veliu i pakënaqur nga gjykatat/ “Na kanë befasuar shpeshherë me vendimet”

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka shprehur pakënaqësinë për vendimet e gjykatave për personat e arrestuar nga blutë. Teksa u pyet në...

Sociale 20:45 - 7 Prill, 2020

Nga qiratë te pagat dhe ndihma ekonomike/ Ahmetaj flet për vendimet

Ministri i ngarkuar për administrimin e situatës ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi Arben Ahmetaj, ka folur lidhur me vendimin për qiratë e banesave. Ahmetaj tha se...

Lajme 18:21 - 18 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Bregu publikon vendimin e vendeve të Rajonit

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka publikuar vendimin e të gjitha vendeve të Rajonit dhe Organizatat Nderkombetare në Rajon. Bregu bën...

Lajme 17:06 - 11 Mars, 2020

Manastirliu kërkon reduktimin e personelit të “call center”-ave/ Merr edhe vendimin për komunikimin me qytetarët

Në vijim të marrjes së masave për parandalimin e koronavirusit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për reduktim në maksimum të personelit të “call...

Politikë 22:27 - 5 Mars, 2020

Dy masa e dy vendime për të njëjtën vepër penale

Zef Përndoj nga Shkodra, në mars 2017 është arrestuar për veprën penale “trafikim i lëndëve narkotike në bashkëpunim”. Gjykata e Shkallës së Parë e Krimeve të...

Kosova & Rajoni 22:10 - 4 Mars, 2020

Një muaj kryeministër/ Albin Kurti bën bilancin e vendimeve të rëndësishme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë një bilanc një-mujor lidhur me vendimet që ka marrë ai dhe qeveria e tij që në momentin që ka...

Lajme 19:18 - 4 Mars, 2020

Zbardhen vendimet e KLP/ Prokurorja që arrestoi Rexhep Rrajën komandohet ndihmës-magjistrate në ILD

Zbardhen vendimet e marra në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. KLP ka miratuar një ndryshim në nenin 3, të pikës 3 të...

Politikë 11:09 - 30 Dhjetor, 2019

“Veliaj problemi më i madh që ka Shqipëria/ Injoron qytetarët dhe merr vendime fshehtas”

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar i është drejtuar sot Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar transparencë në lidhje me projektin për Teatrin. Aktivisi Ervin Goci i...

Kronika 14:56 - 12 Dhjetor, 2019

Ndryshonte vendimet e gjykatës/ Prangoset ish-sekretarja në Gjykatën Administrative 

Policia bën të ditur se është goditur një tjetër rast i krimit ekonomik, ku është bërë i mundur ndalimi ish-sekretares gjyqësore pranë Gjykatës Administrative Vlorë,  Edlira...

Politikë 22:32 - 12 Shtator, 2019

“Pi kafe pa problem me Metën”/ Ka ndikuar Berisha tek vendimet e presidentit?

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka treguar se ai takohet pa asnjë problem me presidentin, Ilir Meta, por, sipas tij, nuk ka ndikuar në asnjë prej vendimeve...

duka i pergjigjet kocit
Aktualitet 22:16 - 20 Mars, 2019

Agron Duka i përgjigjet Petro Koçit/ “Nuk jam i uritur, nuk marr vendime qorrazi”

Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka,  i ftuar në studion e emisionit “Arena”, u cilësua si Petro Koçi si vendimzbatues. Një gjë të tillë Duka...

halimi: gjykatesit vendime absurde
Aktualitet 20:33 - 4 Mars, 2019

Halimi ngre alarmin/ Gjykatësit po japin vendime absurde

Ish-ministri i Drejtësisë Eduart Halimi i qenë prezent në emisioni “Ditari” në A2 ka komentuar shpalljen e vakancës për Gjykatën Kushtetuese nga presidenti Ilir Meta. Sipas...

protesta e studenteve ministria e arsimit
Aktualitet 17:12 - 11 Shkurt, 2019

Denoncimi/ Rama mashtron studentët me vendime falso

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e një studenti të ardhur në adresë të tij. Sipas Berishës, kryeministri Edi Rama...

Aktualitet 11:34 - 10 Shkurt, 2019

Vendimet skandaloze për Dajtin dhe Gjoklajn/ “Shpërthen” Leonard Olli

Ish kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës Leonard Olli ka reaguar ashpër ndaj heqjes së dënimit të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe...

zilia e mikut
Aktualitet 21:40 - 30 Janar, 2019

Zilia e mikut/Helmi që dhemb më shumë se inati i armikut

Zilia është ndjenja e pakënaqësisë, zemërimit, dëshpërimit dhe xhelozisë që një person mund të ketë, pasi ai nuk ka  diçka që një person tjetër ka, qoftë...

dollare amerikan shqiperi
Aktualitet 19:10 - 15 Janar, 2019

Shifra alarmante/ Zullumet e shtetarëve kushtojnë 13.8 mln USD

Shpenzimet për ekzekutim të vendimeve gjyqësore për largim nga puna shënuan vlera të larta gjatë vitit 2018. Të dhënat nga portali joqeveritar “Open.Spending.Albania”, që i referohen...

studentet e ekonomikut te ngujuar ne proteste
Aktualitet 16:14 - 14 Janar, 2019

Ngujimi i studentëve/ Senati i UT-së jep njoftimin e rëndësishëm

Senati i Univesitetit të Tiranës në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme ka marrë disa vendime të rëndësishme për zhvillimin e proçesit të mësimit në Universitet....

Aktualitet 22:35 - 5 Janar, 2019

Nëse e ke të vështirë që të vendosësh, ky test është për ty

Jeta shpesh na vendos para vendimeve të rëndësishm, por shpesh frika e gabimit na bën që t’i shtyjmë sa më shumë këto vendime, ose që të...

Aktualitet 18:17 - 18 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët dhe drejtuesit e Ekonomikut dalin me 12 vendime

Studentët dhe drejtuesit e Fakultetit Ekonomik të Tiranës kanë zhvilluar një takim ku karë rënë dakord për marrjen e disa masave deri në plotësimin e tetë...

Aktualitet 14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje. Në një njoftim në faqen zyrtare...