Connect with Us

All posts tagged "vendim"

Ekspertët ligjvënësve: Tërheqja nga Afganistani ishte e gabuar
Bota 22:02 - 22 Nentor, 2020

Ekspertët ligjvënësve: Tërheqja nga Afganistani ishte e gabuar

Ekspertët amerikanë e cilësuan të gabuar vendimin për reduktimin e pranisë ushtarake amerikane në Afganistan nga 4 mijë e 500 në 2 mijë e 500 trupa....

“Përplasen” komisionet e Vettingut/ KPA u jep shpresa të shkarkuarve
Vetingu 13:25 - 20 Nentor, 2020

“Përplasen” komisionet e Vettingut/ KPA u jep shpresa të shkarkuarve

Fuat Verdha ishte gjyqtari i parë në sistemin e drejtësisë i cili u rikthye në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër, pas shkarkimit...

Mbyllja e Kapshticës/ Drejtoria e Përgjithshme e Doganave sqaron vendimin
Sociale 09:28 - 20 Nentor, 2020

Mbyllja e Kapshticës/ Drejtoria e Përgjithshme e Doganave sqaron vendimin

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka njoftuar sot për mbylljen e pikës Doganore të Kapshticës. Në njoftim sqarohet se ky vendim nga shteti grek ka ardhur...

Trafikonin drogë nga burgu/ SPAK kërkon futjen në “41 bis” për 3 të dënuar
Kronika 11:12 - 19 Nentor, 2020

Rasti qesharak në GJKKO/ Dënon “peshkun e madh” për 1 mijë lekë

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet Vilson Meminin. Memini u akuzua për “korrupsion...

Seanca plenare/ Sot miratohet buxheti i vitit 2021, fokusi tek menaxhimi i pandemisë
Politikë 13:38 - 18 Nentor, 2020

Vendimi i Komitetit të Ekspertëve/ Ndalohet zhvillimi i seancës plenare

Seanca parlamentare e planifikuar për ditën e nesërme është anuluar si pasojë e masave të reja të publikuara nga Komiteti i ekspertëve pasditen e djeshme. Ndërkohë...

Lista e Lulzim Bashës në qarqe/ Ja kur shpallen emrat e drejtuesve
Politikë 13:36 - 18 Nentor, 2020

Lista e Lulzim Bashës në qarqe/ Ja kur shpallen emrat e drejtuesve

Mesa duket Lulzim Basha ka vendosur që listën e kandidatëve për deputet ta spostojë përtej dhjetorit. Burime zyrtare për CNA.al raportuan se në janar do të...

“Të zbatohet vendimi”/ Braçe: Duhen ndaluar takimet elektorale
Politikë 21:50 - 17 Nentor, 2020

“Të zbatohet vendimi”/ Braçe: Duhen ndaluar takimet elektorale

Zv.Kryeministri Erion Braçe ka kërkuar që të ndalohen menjëherë ceremonitë mortore, pas ii cilësoi si grumbullime me rrezik të lartë për përhapjen e Covid-19. Braçe tha...

Kronika 09:56 - 14 Nentor, 2020

Mbyti me duar foshnjën e saj/ Gjykata merr vendimin për 46-vjeçaren nga Devolli

Gjykata e Korçës ka vendosur “arrest shtëpie” për 46-vjeçaren Irena Kostaki e cila mbyti foshnjën e saj 9-mujashe në Greqi në vitin 1995. Gjykata e Lamias...

Agravohet situata nga Covid në Greqi/ Pritet të mbyllen shkollat fillore
Kosova & Rajoni 15:42 - 13 Nentor, 2020

Agravohet situata nga Covid në Greqi/ Pritet të mbyllen shkollat fillore

Pasditen e sotme pritet të jepet vendimi për mbylljen e shkollave fillore në Greqi. Këtë vendim e kishte paralajmëruar më herët  zëdhënësi i qeverisë, Stelios Petsas....

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 21:55 - 11 Nentor, 2020

Basha falsifikon aktet e Kryesisë së PD/ Shkarkimi i Besart Kadias vendim i rremë

Ekonomisti Besart Kadia, i cili mbante detyrën e sekretarit për Sipërmarrjen e Lirë dhe është anëtar i Këshillit Kombëtar në PD, u emërua sot zëvendës ministër...

Ardit Çela zgjidhet drejtues politik i LSI në Qarkun e Beratit
Kronika 10:23 - 10 Nentor, 2020

Ardit Çela zgjidhet drejtues politik i LSI në Qarkun e Beratit

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka caktuar Ardit Çelën si drejtuesit politik të kësaj partie në Qarku e Beratit. Lajmin e ka dhënë vetë Çela...

KED i rrëzon ankimimin pas skualifikimit/ Sinan Tafaj: E kam çuar në Strasburg
Vetingu 11:13 - 6 Nentor, 2020

KED i rrëzon ankimimin pas skualifikimit/ Sinan Tafaj: E kam çuar në Strasburg

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka rrëzuar ankimimin e Sinan Tafaj pas skualifikimit të tij nga gara për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese. Sinan Tafaj ka deklaruar...

SPAK çon në gjyq Adriatik Llallën/ Gjykata i heq sekuestron
Vetingu 11:22 - 5 Nentor, 2020

Nga llogaritë e shumta tek pasuria në bregdet/ Gjyqtarja, që Llalla e donte në pranga

Në vitin 2013, gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranë, Teuta Hoxha është kallëzuar penalisht në prokurori nga avokati Agron Bajri. Hoxha dyshohej se...

Përmbarimi zbaton me “dhunë” vendimin e gjykatës për kujdestarinë e fëmijës
Denoncim 22:08 - 3 Nentor, 2020

Përmbarimi zbaton me “dhunë” vendimin e gjykatës për kujdestarinë e fëmijës

Përmbarimi dështon në dorëzimin e fëmijës tek prindi me qetësi, dhe në sy të policisë degjeneron në dhunë brenda përmbarimit. Dorëzimi i fëmijës bëhet në kushte...

Bashkia e Durrësit nuk pyet për pandemi/ Rrit çmimin e abonesë
Sociale 18:02 - 30 Tetor, 2020

Bashkia e Durrësit nuk pyet për pandemi/ Rrit çmimin e abonesë

Një situatë shqetësuese ka ndodhur ditën e sotme në Durrës, ku Këshilli Bashkiak ka miratuar rritjen e tarifave mujore për transportin urban. Mësohet se Këshilli Bashkiak...

Bota 15:19 - 28 Tetor, 2020

Merret vendimi/ Nga e hëna, Gjermania rifutet në karantinë

Pas Francës dhe Spanjës dhe Gjermania vendos për të rifutur vendin në karantinë. Vendimi është marrë pak minuta më parë gjatë mbledhjes së kancelares Angela Merkel...

Aktualitet 14:53 - 27 Tetor, 2020

Disa punonjës të prekur me Covid/ Mbyllet Gjykata Administrative e Apelit

Pezullohet deri në datën 30 Tetor punë në Gjykatën Administrative të Apelit, në Tiranë, për shkak se disa punonjës së saj kanë rezultuar pozitiv me Covid...

Basha nuk e futi në listë/ Tritan Shehu: E kam takuar vazhdimisht, vendimi…
Politikë 17:14 - 24 Tetor, 2020

Basha nuk e futi në listë/ Tritan Shehu: E kam takuar vazhdimisht, vendimi…

Ish-ministri dhe deputeti i PD, Tritan Shehu, ka reaguar pasi Partia Demokratike i shtyu aprovimin për tu bërë kandidat për deputet. Shehu nuk u ndaj të...

U shkarkua nga Vettingu/ Rikthehet në detyrë kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër
Vetingu 17:01 - 23 Tetor, 2020

U shkarkua nga Vettingu/ Rikthehet në detyrë kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë gjyqtarin Fuat Vjerdha, i cili votoi kundër uljes së dënimit për Dritan Dajtin. Pas përjashtimit të tij...

VZbardhen emrat/ Kush janë kandidatët që do të votohen për të garuar për deputetë të PD në qarkun e Dibrës
Politikë 15:33 - 23 Tetor, 2020

Vendimi i Metës për Kodin Zgjedhor/ Opozita jashtëparlamentare: E vlerësojmë si hap të rëndësishme

Opozita e Bashkuar përshëndet aktin e Presidentit për kthimin për rishqyrtim Kuvendit të Shqipërisë për Kodin Zgjedhor dhe kërkimin e marrjes së Opinionit urgjent nga Komisioni...

Çështja e detit/ Ksenofon Krisafi: Nuk shkon në Hagë pa “bekimin” e Metës
Politikë 22:14 - 20 Tetor, 2020

Çështja e detit/ Ksenofon Krisafi: Nuk shkon në Hagë pa “bekimin” e Metës

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare njëkohësisht edhe anëtar i grupit negociator me Greqinë për çështjen e kufirit detar, Ksenofon Krisafi, komentoi takimin e kruyeministrit Edi Rama me...

Aktualitet 13:40 - 20 Tetor, 2020

Vendimi/ Nis heqja e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Vendimi i qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit për heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve pritet të nisë nga Kamza dhe Paskuqani. Dega...

Kronika 11:59 - 20 Tetor, 2020

Vrau biznesmenin në Himarë/ Gjykata merr vendimin për Kliti Lekën

Sot, në gjykatën e Vlorës është zhvilluar seanca për dhënien e masës së sigurisë ndaj Kliti Lekës, i cili vrau biznesmenin Niko Goro në Himarë, të...