Connect with Us

All posts tagged "vendi"

Politikë 19:40 - 23 Mars, 2020

Paralajmëron ish deputeti i PD-së/ “Nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, vendi rrezikon kaos”

Ish deputeti i PD-së, Agron Shehaj, shprehet se nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, të cilët qëndrojnë të izoluar në shtëpi për shkak të...

Politikë 19:18 - 14 Gusht, 2019

Bien ndjeshëm lindjet/ Mungojnë politikat, vendi në emergjencë demografike

Lindjet dhe shtesa natyrore e popullsisë vijojnë të shënojnë rënie në Shqipëri ndërkohë që studiuesit vlerësojnë se vendi është në një emergjencë demografike që kërkon hartimin...

deputeti i pd bardh spahia ne deklarate per mediat
Aktualitet 22:15 - 13 Maj, 2019

Spahia: Vendi, peng i një njeriu që qeveris me krimin

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka reaguar në rrjetet sociale, pak minuta pas mbylljes së protestës së opozitës. Spahia shkruan se aksioni dhe misioni...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Aktualitet 17:18 - 22 Mars, 2019

Urdhëri i “shefit të vogël”/ Merrni 10 vetë për të ruajtur vendin e punës

Nesër në sheshin “Nënë Tereza” do të zhvillohet eventi “Bashkia që duam”, ku do të shpallet dhe kandidatura e Erion Velisë për rikandidimin për zgjedhjet lokale...

ushqim ne pune
Aktualitet 14:00 - 24 Janar, 2019

Jeni në punë dhe nuk keni kohë të hani bukë? Ja zgjidhja për ju

Fruta të thata: Merrni një grusht arra dhe përziejini ato me disa fruta të thata dhe një sasi e vogël çokollate të zezë. Mbajini ato në një...

deputeti i pd, edi paloka me gazetaret
Aktualitet 17:23 - 23 Janar, 2019

Thirrja e Palokës/ Të bashkohemi të gjithë për të rrëzuar Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ka bërë sot thirrje për protesta kundër kryeministrit Edi Rama. Në...

Aktualitet 14:09 - 15 Dhjetor, 2018

Protestat/ Deputeti: Vendi ka nevojë për kryeministër, jo për “çingie”

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka shkruar në një postim në rrjetet sociale se kryeministri Edi Rama e ka shitur shpirtin për përfitime...

Aktualitet 12:27 - 9 Dhjetor, 2018

Profesori kërkesë studentëve/ Jeni forca e këtij vendi, mos u ndalni

Profesori Agron Gjekmarkaj në një shkrim të tij e ka quajtur protestën e studentëve si ngritjen ndaj dështimeve të 28-viteve. Gjekmarkaj ka kërkuar që protesta të...

Aktualitet 21:52 - 24 Maj, 2018

Zbulohet vendi ku është dërguar për ekspertizë audio-përgjimi i Agron Xhafajt

Ekspertiza e audio-përgjimit  të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të dënuar për përfshirje në rrjetin ndërkombëtar të drogës e të dënuar në Itali me...

Aktualitet 09:23 - 14 Korrik, 2017

Video/ Pas Vlorës e Kavajës, operacion anti-drogë në të gjithë vendin

Pas sekuestrimit të 15 ton kanabis sativa në Vlorë dhe 700 kg në Kavajë, Policia e Shtetit po zhvillon edhe të tjera operacione në Vlorë, Kavajë,...

Kuriozitete 17:15 - 10 Maj, 2015

Jeta në vendin më të pasur në botë

Katari është vendi më i pasur në botë, me një GDP për frymë rreth 102.000 dollarë amerikan, dhe rreth 14 për qind e familjeve janë milionere....