Connect with Us

All posts tagged "vende pune"

Lajme 10:38 - 14 Shkurt, 2020

Ligj i ri nga 1 marsi në Gjermani/ Eksperti tregon si të aplikoni për vende pune

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për...

Sociale 20:21 - 15 Janar, 2020

Del vendimi/ 880 vende të lira pune në shtet

Shpallen 880 vende vakante të planifikuara për rekrutim në administratë gjatë vitit 2020. Këshilli i Ministrave ka mbajtur ditën e sotme një mbledhje dhe ka miratuar...

Aktualitet 11:11 - 1 Gusht, 2017

Mashtronte njerëzit për vendet e punës/ Prangoset vlonjatja, emri

Një 51-vjeçare ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës, pasi mashtronte njerëzit për vendet e punës. Bëhet me dije se është arrestuar shtetasja Bukuroshe Kola,...

Aktualitet 15:32 - 29 Maj, 2017

LSI dhe oferta e saj/170 mijë vende pune apo 700 mijë euro?

LSI dje ka shpalosur programin elektoral. Ajo ka premtuar, ashtu si dhe palët e tjera, jo pak gjëra, deri nga më të çuditshmet, që shkojnë në...

Aktualitet 15:16 - 7 Mars, 2017

“Riatdhesimi” i call center/ Italia gati të kthejë 20,000 vende pune, rrezikon Shqipëria

Ministri i Zhvillimit Ekonomik është gati që të mbledhë sipërmarrjet italiane që ofrojnë shërbim call center jashtë që të firmosin një marrëveshje bashkëpunimi. Objektivi: Të kthehen...

Aktualitet 11:04 - 18 Shtator, 2016

Gjermania kërkon 46 mijë punëtorë/ Si aplikohet dhe pozicionet e kërkuara

Gjermania dhe kompanitë e saj kanë të hapura 46.608 vende pune për të cilat mund të aplikojnë qytetarë nga vendet e Ballkanit, duke përfshirë Shqipërinë. Mjekë,...

Aktualitet 10:06 - 18 Shtator, 2016

Socialistët në bazë shpërthejnë kundër LSI/ Ankesa Ramës se kanë zënë gjithë vendet e punës

Partia Socialiste ka nisur të përfshihet nga polemikat dhe përplasjet në bazë. Punësimi është bërë “mollë sherri”. Kryeministri Edi Rama këto ditë ka zhvilluar takime me...

Ekonomi 18:08 - 24 Janar, 2016

Industria vendase e naftës, shkurtohen 500 vende pune nga shtatori

Një zhvillim i paparashikuar edhe nga prodhuesit më të mëdhenj të naftës në botë rrezikon të lërë ekonominë tonë në udhëkryq këtë vit. Industria e naftës...

Kosova & Rajoni 18:59 - 6 Gusht, 2015

Mustafa: Per nje vit nuk mund te hapim 100 mije vende pune

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se Qeveria po punon që të krijojë kushte për biznese të reja, por s’mund t’i hap 100 mijë vende pune për...

Ekonomi 17:35 - 11 Qershor, 2015

Turizmi dhe perpunimi ushqimor, sektoret qe do te punesojne ne Kosove

Brenda dy viteve të ardhshme pritet të krijohen rreth 850 vende pune në sektorin e turizmit në Kosovë. Qytetet me mundësinë më të madhe për zhvillimin...

Kryesore 11:36 - 8 Qershor, 2015

Basha: Do të ulim taksat dhe stimulojmë biznesin që të hapë vende pune

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime elektorale në Lushnjë, Bathore (Kamëz) dhe në Divjakë.    Në Lushnjë,  Basha ka garantuar qytetarët se me votën...

Kryesore 09:49 - 11 Maj, 2015

Basha në Selenicë dhe Himarë: Papunësia është rritur me 7 përqind

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë Bashkie në Selenicë Përparim Shameti  dhe në Himarë Lefteri Prifti.   Basha u ndal tek situata...

Sociale 08:46 - 11 Maj, 2015

Hapen 2.243 vende të lira pune

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar 2243 vende të lira pune, të shpërndara në 65 qytete të vendit. Për këto vende pune mund të kandidojë cdokush...

Sociale 19:07 - 3 Prill, 2015

Ylli: Partneriteti me biznesin i ka bërë vendet e punës më të sigurta

Drejtori i Inspektoriatit te Punës, Dritan Ylli, u shpreh te premten, gjatë nje takimi informues dhe sensibilizues me perfaqesues te biznesit, se “partneritieti me biznesin i ka...

Uncategorized 14:15 - 3 Prill, 2015

Kosovë/“Superheronjtë”, me shumë vende pune

Përderisa Kosova vlerësohet vendi me shkallën më të lartë të papunësisë në Evropë, zyrtarë të lartë të institucioneve shtetërore nuk kanë problem të gjejnë dhe të...

Uncategorized 19:32 - 2 Mars, 2015

Qindra mijëra vende pune për Greqinë – vetëm si?

Rania Antonopoulos ishte profesore e shkencave ekonomike në Nju Jork. Që prej janarit ajo është zëvendësministre e punës në Athinë. Detyrë e saj: të krijojë vende...