Connect with Us

All posts tagged "vend"

Çfarë e mban peng koalicionin me Bashën?/ Rrëfehet Mediu: Nuk kërkoj vend të sigurt, por…
Politikë 21:56 - 25 Janar, 2021

Çfarë e mban peng koalicionin me Bashën?/ Rrëfehet Mediu: Nuk kërkoj vend të sigurt, por…

Gjetja e gjuhës së përbashkët mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kreut të Partisë Republikane Fatmir Mediu, nuk është gjetur akoma. Për këtë ka...

“Unë nuk shfrytëzoj postin për të pasuruar kunatin”/ Topalli tregon pse Basha e nxorri jashtë PD
Politikë 13:08 - 23 Janar, 2021

Shqipëria në krizë/ Topalli tregon përgjegjësit dhe rrugëdaljen e vetme

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka publikuar një pjesë të raportit që tregon se në çfarë momenti krize ndodhet vendi ynë. Topalli thotë se...

Kulluri tallet me Bashën/ Mos u shqetëso nga partitë e reja, s’ta zë njeri vendin në “prehërin e Ramës”
Politikë 20:53 - 26 Tetor, 2020

Kulluri tallet me Bashën/ Mos u shqetëso nga partitë e reja, s’ta zë njeri vendin në “prehërin e Ramës”

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar pas deklaratave kundërshtuese për hapjen e një partie të re nga Jozefina Topalli. Kulluri tallet me...

Shqipëria siguron 100 mijë teste të shpejta/ Manastirliu: Nga e hëna nisim me Tiranën
Kronika 15:44 - 26 Shtator, 2020

88 qytetarë fitojë betejën me Covid në 24 orët e fundit

Minstrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit 88 persona e kanë fituar betejën me koronavirusin. “Gjatë 24 orëve...

Showbizz 11:07 - 4 Shtator, 2020

“Derisa vdekja të na ndajë”/ Julian Deda zbulon vendin ku i tha “Po” bashkëshortes 15 vite më parë

Aktori i njohur i humorit, Julian Deda dhe bashkëshortja e tij sot festojnë 15 vjetorin e martesës. Aktori ka vendosur që në këtë ditë shumë të ...

Politikë 22:43 - 10 Mars, 2020

Koronavirusi/ Manastirliu tregon nëse kemi një “vatër” të identifikuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e fuar në “Real Story”, ku po diskutohet situata nga koronavirusi në vend, u pyet dhe nëse kemi aktualisht një vatër...

Aktualitet 14:25 - 1 Qershor, 2019

“Më vjen turp nga vendi im”/ Elton John bën deklaratën e papritur

Gjatë një koncerti në Verona, Itali, këngëtari i famshëm Elton John ka bërë një deklaratë të rëndë ku ka thënë se i vjen turp nga Britania e...

Jozefina topalli partia demokratike
Aktualitet 21:36 - 28 Maj, 2019

“Si Shqypnija i vend nuk ka”/ Rikthehet Jozefina Topalli

Ish kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, e tërhequr nga politika aktive pas vendimit të Lulzim Bashës për të mos e futur në listat e vitit 2017...

Aktualitet 15:13 - 11 Maj, 2019

“Ti po e nis nga vendi i origjinës”/Ardit Gjebrea uron Erion Isain për kandidimin si kryetar bashkie

Sot Partia Socialiste bëri publike listën e kanditatëve për të gjitha bashkitë e vendit, dhe aktori Erion Isai do të kandidojë si kryetar i bashkisë së Kolonjës....

Fashion 13:10 - 9 Maj, 2019

“Pantallona striptistesh”/Trendi i fundit nuk lë shumë vend për imagjinatën

Faqja online e njohur për veshjet e saj ekstravagante ,Fashion Nova, ka publikuar trendin më të ri të veshjeve të cilat quhen pantallonat e “tejdukshme” ku...

Aktualitet 13:02 - 23 Prill, 2019

“Me vendin tënd mbi shpatulla,gjithmone e fortë”/Aurela Gaçe ka një mesazh për Jonida Maliqini

Dita e shumëpritur ku këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën e saj “Ktheju Tokës” do të jetë data 16 maj. Së fundmi...

Aktualitet 22:30 - 20 Prill, 2019

“Duhet të isha unë në vendin tënd”/Këngëtari i prek të gjithë me dedikimin pas vdekjes së motrës

Louis Tomlinson ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale që kur motra e tij më e vogël, Felicite, ndërroi jetë muajin e kaluar. Në...

Aktualitet 13:53 - 15 Prill, 2019

‘Do nisni jetë të re jashtë vendit’/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

“Lidhjet e Hënes do kenë lidhje me Plutonin dhe Asteroidin Killaro. Lidhjet e Hënes janë monopati qe pershkruajme me përvojat e deri tanishme. Është nje moment...

shenjat me kerkuese ne shtrat
Kuriozitete 15:53 - 9 Prill, 2019

Cili është vendi ideal për të kryer marrëdhënie intime sipas shenjës së horoskopit

Dashi: Ku të jetë Kur vjen puna te seksi, si një shenjë tepër pasionante, Dashin nuk e kompleksojnë aspak rrethanat. Park, kinema apo banjo publike? Pse...

Aktualitet 10:35 - 8 Prill, 2019

Vendi pushtohet nga reshjet e shiut/Si do të jetë moti gjatë javës

Kjo javë nuk do të na japë aspak idenë e pranverës! Ndërsa javën e kaluar u parashikua që vendi do të përfshihej nga reshjet e shiut,...

Aktualitet 20:00 - 29 Mars, 2019

Tradita e tmerrshme/Në këtë vend prindërit i japin cigare fëmijëve

Në Portugali mosha ligjore për të blerë cigare është 18 vjeç, por nuk ekziston asnjë ligj në vend që të ndalonin këta prindër t’iu jepnin cigare...

“Kur del vajze ta lë në prehër”/ Vasili “merakoset” për Ramën” Pandemia kërkon Edin
Aktualitet 19:02 - 27 Mars, 2019

Nuk përmbahet Petrit Vasili/ Rama ka llamarinë të kalbur në vend të zemrës

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka marrë pjesë mbrëmjen e sotme tek protesta e banorëve të Astirit. Vasili kërkoi të bëjnë një betim...

Kryesore Show Biz 11:53 - 17 Mars, 2019

“Vendi ishte përmbytur në ujë”/Orinda Huta tregon të papriturat në dasmën e saj

Moderatorja Orinda Huta e cila është e martuar me Turjan Hyskon, mbrëmjen e kaluar ishte e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” prej ku rrëfeu...

Kuriozitete 12:25 - 10 Mars, 2019

8 fjalët që familja mbretërore nuk i përdor kurrë në asnjë vend

Të jetosh si një familje mbretërore nuk është e thjeshtë. Mbi të gjitha të adaptosh një fjalor specifik me një kod sekret. Këto janë 8 fjalët...

Kuriozitete 14:40 - 25 Shkurt, 2019

Arsyeja është e frikshme, ky është vendi ku ka rënë dëborë me ngjyrë jeshile

Në disa qytete të Rusisë raportohet të ketë rënë dëborë me ngjyrë jeshile. Banorët në Pervouralsk janë zgjuar të tronditur për të zbuluar se jashtë po...

Kryesore Show Biz 13:25 - 12 Shkurt, 2019

Nga vendi te kodi i veshjes: Zbulohen detajet e koncertit të Elvana Gjatës në Prishtinë

Elvana Gjata u shpreh se përmes muzikës do të gjejë forcë për të lënë pas në të shkuarën gjithçka. Dhe kështu do të ndodhë vërtetë! Ndërsa...

BE shton kushtet për Shqipërinë/ Habit Spiropali: Jemi më afër se kurrë integrimit
Aktualitet 14:51 - 9 Shkurt, 2019

Juristi i njohur i “nxjerr bojën” Spiropalit/ Të japë dorëheqjen

Sekretari i Çështjeve Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka thënë sot se ministrja për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali duhet të kishte dhënë dorëheqjen sot....

Makine, pjesa e brendshme testi, zgjidh ku do te ulesh
Aktualitet 20:00 - 15 Janar, 2019

  Zgjidh një vend për t’u ulur dhe zbulo të fshehtat e tua

Imagjino sikur do të ulesh tek kjo makinë, cilin nga vendet do të zgjedhësh? Vendi i parë Nëse ke zgjedhur të ulesh në vendin e parë,...