Connect with Us

All posts tagged "vemendje"

Deri më sot keni lexuar horoskopin e gabuar sepse yjet janë zhvendosur/ Kjo është shenja juaj e vërtetë e zodiakut
Horoskopi 13:49 - 1 Gusht, 2020

Bëjnë skena dhe janë egoistë/ Këto shenja të horoskopit e adhurojnë të jenë në qendër të vëmendjes

Dashi Një nga shenjat që gjithmonë duan të jenë qendra e vëmendjes është Dashi. Ata që kanë lindur në shenjën astrologjike të Dashi janë dominuese dhe...

AKU “i tërheq veshin” konsumatorëve/ Buka nuk duhet të blihet e prerë, ja arsyet
Sociale 12:56 - 2 Korrik, 2020

AKU “i tërheq veshin” konsumatorëve/ Buka nuk duhet të blihet e prerë, ja arsyet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i tërheq vëmendjen konsumatorëve dhe i këshillon ato që buka të blihet e paprerë. AKU thotë se prerja e bukës është një...

Najada Çomo përlotet në emision/ Tregon momentet e vështira në Spitalin Infektiv
Shëndeti 19:51 - 9 Qershor, 2020

“Në terapi intensive ka edhe mosha të reja”/ Çomo: Duhet tërhequr vëmendja e popullatës

Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo ka folur për shifrat rekord të të infektuarve që u raportuan nga Ministria e Shëndetësisë ditën e sotme....

Politikë 15:54 - 6 Maj, 2020

“Biznesi i vogël jashtë vëmendjes”/ Basha: Qeveria të mos merret me oligarkët

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për shtyp pas takimit me disa përfaqësues të Shoqatës së Biznesit të Vogël. Basha mbështeti biznesin...

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë
Shëndeti 21:15 - 5 Maj, 2020

Luhatja e rasteve të prekura/ Pipero: Qytetarët të jenë të vëmendshëm

Luhatja e shifrave të rasteve të prekura me Covid-19 nuk është shqetësuese për mjekun Pëllumb Pipero. Infeksionisti deklaron se kjo vjen si shkak i lehtësimit të...

“Vrasje, trafik droge, shfrytëzim prostitucioni e vjedhje me armë”/ Kush janë shënjetra e radhës e OFL-së
Kronika 13:14 - 28 Prill, 2020

Rikthimi i OFL/ Artan Hoxha: Operacion propagandistik për të tërhequr vëmendjen

Gazetari Artan Hoxha ka folur për rikthimin e Pperacionit Forca e Ligjit. Sipas tij, ky është një operacion propagandistik për të spostuar vëmendjen nga situata aktuale...

Politikë 23:45 - 27 Prill, 2020

Artan Hoxha ngre alarmin/ “Elementë të botës së krimit po fillojnë të lëvizin”

“Me fillimin e lëvizjes të jeni të sigurt që do të lëvizin edhe elementë të botës së krimit”. Kështu deklaroi pak më parë gazetari Artan Hoxha,...

“Zoti na ruajtë”/ Olli “shuplakë” politikës: Demokracia ka dështuar
Politikë 21:35 - 20 Prill, 2020

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Leonard Olli: Rama po largon vëmendjen nga pushteti i pakufishëm

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë për të zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme për tre muaj. Olli...

Politikë 17:11 - 8 Prill, 2020

Meta kthen sytë nga komuniteti rom/ “Duhet vëmendje e posaçme, jetojnë në kushte tepër të vështira”

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, Presidenti Ilir Meta i ka kthyer sytë nga ky komunitet, i cili është gjithashtu shumë i prekur nga koronavirusi. Fillimisht Meta...

Politikë 15:44 - 7 Prill, 2020

Dita Botërore e Shëndetit/ Basha kërkon vëmendje për ekipin mjekësor: Kanë nevojë për mbrojtje

Në Ditën Botërore të Shëndetit, kryetari i opozitës Lulzim Basha ka falenderuar personelin shëndetësor që gjatë kësaj kohe është duke luftuar me koronavirusin. Basha thekson edhe...

Shëndeti 22:14 - 2 Prill, 2020

Shefi i Shërbimit të Neurokirurgjisë flet për të prekurit/ Kërkon vëmendje për stafin mjekësor

Shefi i Shërbimit të Neurokirurgjisë në QSUT Mentor Petrela, tha se koronavirusi nuk është pandemi por epidemi, pasi kujtoi gripin e Hong Kogut “Kemi disa epidemi...

Aktualitet 13:53 - 26 Maj, 2019

Foto/ “Miss Bum Bum” kërkon të tërheqë vëmendjen e Messit, provokon me format bombastike

Ajo njihet si “Miss Bum Bum “, dhe këtë titull e fitoi 3 vite më parë në një konkurs në Brazil. Suzy Cortez njihet për format...

Aktualitet 10:40 - 9 Maj, 2019

“Ai po na vjedh vëmendjen”/Aktori i njohur flet “pa doreza” për fëmijën mbretëror

Lindja e fëmijës mbretëror nga Dukesha Meghan Markle dhe Princ Harry u njoftua mbrëmjen e djeshme  zyrtarisht në oborrin e “Buckingham Palace”. Por ylli i filmave...

Aktualitet 20:12 - 6 Prill, 2019

“Tërheqin vëmendje me veprime periferike”/ Sonila Meço: Strategji xhepistash

Gazetarja Sonila Meço në një postim nmë rrjetet sociale ka publikuar një analizë për raportin e KLSH për vitin 2018, ku rezulton që dëmet në financat...

Kryesore Show Biz 11:40 - 2 Prill, 2019

Video/Klaudia Pepa i tërheq vëmendjen të gjithëve, shfaqet vetëm me të brendshme në klip

Këngëtari i njohur shqiptar Getoar Selimi publikoi ditën e djeshme klipin e ri “Amante”. Protagonistja kryesore, Klaudia Pepa, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me prezencën e...

femijet diagnoza e fshehte
Aktualitet 20:05 - 26 Mars, 2019

Mungesa e vëmendjes tek fëmijët/ Shenjat e diagnozës së fshehur për të cilën nuk flet askush

Mungesë e vëmendjes Një fëmijë që ka  vuajtur gjatë gjithë jetës nga mungesa e vëmendjes mund të shfaqë mungesë përqendrimi kur i flasin të tjerët. Kjo...

Kryesore Show Biz 12:25 - 25 Mars, 2019

Ndërron jetë këngëtari që urrente vëmendjen e publikut

Scott Walker, një nga kompozitorët dhe këngëtarët më inovativë të shekullit të 20-të, ndërron jetë në moshën 76-vjeçare. Lajmi u njoftua nga shtëpia e tij diskografike,...

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Mars, 2019

“Tifozët e admiruan!”/Moderatorja shqiptare tërheq vëmendjen e mediave turke

Veç fitores në përballjen Shqipëri-Turqi, mediave turke u tërhoqi vëmendjen edhe moderatorja Vilma Masha. Kjo e fundit postoi disa foto në Insta Story të artikujve të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 29 Janar, 2019

Lyrical Son na prezanton me vajzën e dytë, por vëmendjen e merr dedikimi për bashkëshorten!

Ata arritën që ta mbanin shtatzëninë larg vëmendjes së publikut dhe po ashtu ndodhi edhe me lindjen e fëmijës së tyre të dytë. Ndërsa reperi Festim...

Kryesore Show Biz 10:19 - 14 Janar, 2019

“Vdes për vëmendje”- Rita Lati flet për famën dhe komentet jo të mira mbi Rozën në rrjetet sociale

Rita Lati është një ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar. Çiltërsia dhe humori i saj i kanë kaluar dhe të bijës, Rozës. Në një...

Aktualitet 14:13 - 11 Dhjetor, 2018

Avokati i Popullit/ Kreu i OSBE: Kuvendi nuk i kushton vëmendje

Nga Prezenca e OSBE-së – Fjala e mbajtur nga Kryetari i Prezencës, ambasadori Bernd Borchardt, në konferencën e përvitshme organizuar nga Zyra e Avokatit të Popullit...

Aktualitet 18:10 - 23 Nentor, 2018

I quan gjobaxhinj, Rama akuza Ylli Rakipit/ Nuk harron Çim Pekën dhe Artur Zhejin

Kryeministri Edi Rama në rubrikën “Përgjigja ime” teksa ka replikuar me një komentues, i ka kthyer përgjigje edhe moderatorit të emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, por...

Aktualitet 23:45 - 25 Shtator, 2017

Reklamat tërheqin vëmendjen/ Si këto nuk keni parë ndonjëherë

Reklamat eficente rrisin padyshim shitjet. Në disa raste është çështje më shumë se shitja e një produkti, është çështje arti.  Ka disa reklama që të bëjnë...