Connect with Us

All posts tagged "veliaj"

Politikë 17:43 - 1 Gusht, 2019

“Në Këshillin Bashkiak asnjë tiranas autokton”/ Arben Tafaj sulmon Veliajn

Kryetari i shoqatës “Tirana”, Arben Tafaj ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku denoncon faktin se në Këshillin Bashkiak të Tiranës nuk ka përfaqësues...

Politikë 15:31 - 31 Korrik, 2019

Bledi Mane publikon skandalin/ Erion Veliaj “rickilon mbetjen” e Ardian Fullanit

Gazetari Bledi Mane ka reaguar në lidhje me zgjedhjen e Toni Gogut në krye të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në një postim në rrjetet sociale, Mane...

Politikë 11:54 - 31 Korrik, 2019

“Paç fatin e Fullanit”/ Ylli Dylgjeri degjeneron Erion Veliajn

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me anë të një shkrimi lidhur me zgjdhjen në krye të Këshillit Bashkiak të pastorit Toni Gogu. Sipas Dylgjeri, kjo gjë...

Politikë 12:28 - 30 Korrik, 2019

Berisha zbulon “sëmundjen” e Sorecës/ Flet për fuqinë e mafies

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të djeshme të ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca në lidhje me debatet për Teatrin Kombëtar. Në një...

Lajm i Rekomanduar 11:37 - 30 Korrik, 2019

Faktet/ Ja ku mund t’i gjejë Rama, 30 milion eurot për ndërtimin e Teatrit

Në gati një vit, ka një debat mes artistëve dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e një të riu....

Rama dhe basha
Politikë 09:52 - 30 Korrik, 2019

Demokratët ia thonë në sy Bashës/ Ik ti bashkë me Ramën

Qytetarët shqiptarë duket se tashmë janë të lodhur dhe të zhgënjyer nga politika, qoftë këta të majtë apo të djathtë. Kjo duket nga komentet e tyre...

Politikë 15:29 - 29 Korrik, 2019

Betonizimi i Tiranës/ Veliaj “ia merr në kthesë” Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kryetarin e Bashkisë së Tiranës se ka betonizuar kryeqytetin. Në një postim në rrjetet sociale, Zhupa shkruan se Erion...

Politikë 13:41 - 29 Korrik, 2019

“Hajdut psiqik”/ Basha ngre tonet, akuza të forta Ramës dhe Veliajt

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të reagojë në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Në një postim në rrjetet sociale, Basha hedh akuza të...

Uncategorized 17:33 - 26 Korrik, 2019

“82.2% ndjekës falsë – 85.6 % votues false”/ Ish deputeti masakron Veliajn

Ish deputeti i PD-së, Gent Strazimiri, përmes një postimi në rrjetet sociale ka komentuar  studimin e ditëve të fundit, sipas të cilit, 82,2% të ndjekësve në...

Politikë 08:59 - 26 Korrik, 2019

Plas “lufta” mes Hysenbelliut dhe Çim Pekës/ Gazetari del zbuluar

Një debat ka “shpërthyer” në rrjetet sociale, mes gazetarit Çim Peka, dhe pronarit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Një ditë më parë, gazetari Çim Peka ka...

Politikë 14:02 - 24 Korrik, 2019

“Edhe cub, edhe mizë kali”/ Ish-ministri i Ramës “masakron” Veliajn

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani i është përgjigjur kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Në një...

Lajm i Rekomanduar 13:44 - 24 Korrik, 2019

Meta bëhet qesharak/ Basha tallet me artistët

Prej mëngjesit të sotëm, artistë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë janë mbledhur tek Teatri Kombëtar, duke kundërshtuar shembjen e tij. Por, ndërsa artistët protestojnë në...

Aktualitet 15:57 - 21 Korrik, 2019

Skandal/ Lali Eri i heq kafshatën e gojës fëmijëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, i cili akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj që po i heq kafshatën e gojës një...

Aktualitet 14:06 - 18 Korrik, 2019

Avokati i njohur zbulon “dhuratën” e Bashës për Veliajn/ Ja cili është plani

Avokati i njohur Altin Goxhaj, deklaron se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me strategjinë e tij, duke mos hyrë në zgjedhje, i “dhuroi” Erion Veliajt,...

Aktualitet 18:40 - 16 Korrik, 2019

Veliaj jep 7 miliard lekë të tjera për firmën “Fusha”

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, në një postim në rrjetet sociale, ka denoncuar abuzimin e Bashkisë së Tiranës me fondet për rehabilitimin...

Aktualitet 23:08 - 15 Korrik, 2019

Socialistët kërkojnë shkarkimin nga BSH/ “Bombat” e Malajt kundër Veliajt

Ish ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Malaj, dikur deputet i Partisë Socialiste, është shfaqur herë pas herë kundër politikave të mazhorancës në pushtet, e veçanerisht...

Aktualitet 09:24 - 15 Korrik, 2019

Shfaqja e Jul Cezarit në oborrin e Teatrit Kombëtar/ Si u sfiduan Rama dhe Veliaj

Mbrëmjen e së shtunës në oborrin e Teatrit Kombëtar, kroati Ivica Buljan, solli në Shqipëri trillerin politik “Jul Cezari”. Mendohet që Shakespeare e ka shkruar atë...

Aktualitet 18:21 - 13 Korrik, 2019

Basha tradhëton sërish/ I fal Veliajt mundësinë të shembë Teatrin Kombëtar

Çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ringritja e një të riu, është kthyer në një nga çështjet më të debatuara që prej fillimit të vitit...

Aktualitet 09:06 - 13 Korrik, 2019

Akuzat e rënda/ Veliaj përfshihet në një tjetër skandal?

Avokati i njohur, Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me ndërtesën e shembur një ditë më parë te sheshi “Italia”, në Tiranë. Në një postim në...

Aktualitet 15:48 - 12 Korrik, 2019

“99-shi i Lalit në KPK”/ Hije dyshimi, Veliaj kontrollon Vettingun

Vettingu është kthyer në kryefjalën e ditës. Pastrimi i sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit dhe të inkriminuarit pritet t’i hapë rrugën Shqipërisë për në BE....

Aktualitet 13:07 - 12 Korrik, 2019

Zbulohet mashtrimi/ Veliaj bashkëpunëtor në pastrimin e parave të krimit?

Një godinë katër katëshe tek sheshi “Italia”, është shembur sot, ndërsa kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj e ka cilësuar këtë si “çibani i fundit”. Por, pas...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 10:23 - 12 Korrik, 2019

Skandali-Bashkia Tiranë e konfirmon/ Uji i çezmës nuk pihet

Ish-mjaftisti i konvertuar në socialist, Erion Veliaj prej pesë vitesh drejton Bashkinë e Tiranës. Gjatë fushatës së vitit 2015, kur Erion Veliaj u zgjodh kryebashkiak i...

Aktualitet 18:18 - 11 Korrik, 2019

Tetë muaj me 100 metër rrugë/ Erion Veliaj mashtrues dhe arrogant

Në kryeqytet prevalon mendimi se Erion Veliaj nuk ka nisur dhe bitisur asnjë punë të vetën nga fillimi, vetëm është përpjekur të “arnojë” ato që ka...