Connect with Us

All posts tagged "veliaj"

Politikë 14:27 - 16 Shtator, 2019

Veliaj ironizon Metën/ I kujton si u “pushtua” busti i Vojo Kushit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, presidenti Ilir Meta por edhe eksponentë të tjerë të politikës ishin të pranishëm sot në ceremoninë në nder të 77-vjetorit të...

Denoncim 13:45 - 16 Shtator, 2019

Video-Epidemi në rrugët e Tiranës/ Plehrat “mbysin” Veliajn

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit Tirana është e mbytur në plehra. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha...

Politikë 11:15 - 16 Shtator, 2019

“Një i pashkollë kryetar bashkie”/ Ish-deputeti i PS “godet” Veliajn?

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani ndërsa ka uruar fëmijët për ditën e parë të shkollës, ka hequr një paralele mes situatës së sotme në vend,...

Denoncim 11:13 - 14 Shtator, 2019

“Ky është një krim mafioz”/ Thellohet skandali i kryebashkiakut Veliaj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan...

Denoncim 14:30 - 13 Shtator, 2019

Video-Veliaj përfshihet skandali/ Zbulohet vjedhja e rrezikshme me ujin e pijshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Denoncuesi shkruan se Erion Veliaj me Redi Mollen mbushin te...

Politikë 10:11 - 12 Shtator, 2019

Ish-zv ministri denoncon skandalin/ Rama dhe Veliaj, nxisin hapjen e institucioneve të dyshimta?

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka një ditë më parë ka publikuar në profilin e tij në rrjete sociale, një video ku gazetari dhe moderatori Arian Çani...

Politikë 10:18 - 11 Shtator, 2019

Rama dhe Veliaj show me librat falas/ Si po tallen me prindërit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakune  Tiranës, Erion Veliaj se po bëjnë shoë propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Lajm i Rekomanduar 15:29 - 4 Shtator, 2019

Armiqtë e socialistëve që pasurohen në krah të Ramës

“Mjaft” e drejtuar në fillimet e saj nga Erion Veliaj, sot kryebashkiak i Tiranës, ishte një nga zërat më të fortë kundër qeverisë “Nano”. Në atë...

Politikë 08:42 - 4 Shtator, 2019

Video-“Zhul ishte, e zhul është”/ Ish-ministri i Ramës i “nxjerr bojën” Veliajt

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka rikthyer në vëmendje një deklaratë të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj të katër viteve më parë....

Politikë 09:25 - 3 Shtator, 2019

Tirana në kaos/ Foto që nxjerr “zbuluar” Veliajn

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, njëkohësisht ish-deputete e PD-së, Jorida Tabaku shprehet se Tirana sot është në gjendje kaotike, ndërsa kryebashkiaku Veliaj vijon propgandën boshe. Në...