Connect with Us

All posts tagged "veliaj"

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 20:29 - 9 Tetor, 2019

“Tirana baçe me lule”/ Malltezi i përvishet Veliajt “Mirë ligjin por as nga google earth s’kanë frikë”

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me betonizimin që bashkia i ka bërë...

Politikë 14:51 - 9 Tetor, 2019

Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, ndërsa ka reaguar në lidhje me përplasjet për Kopshtin Botanik, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj....

Politikë 11:11 - 9 Tetor, 2019

Rama dhe Veliaj përfshihen në skandal/ Rrëmbejnë me dhunë pronën shtetërore

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti...

Politikë 15:34 - 8 Tetor, 2019

Topollaj “kryqëzon” Bashën/ E vërteta u tha përgjysëm

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me një denoncim të bërë sot nga Partia Demokratike, ku ndër të tjera...

Politikë 13:14 - 8 Tetor, 2019

Skandali i publikuar në Fiks Fare/ Merret në mbrojtje bashkëshortja e nënkryetarit të Veliajt

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka kërkuar shkarkimin nga detyra të Denada Seferit, drejtoreshë e Programeve të Zhvillimit për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale në Ministrinë...

Sociale 19:35 - 7 Tetor, 2019

Kopshti Botanik/ Asambleja e FSHN-së akuza Veliajt: Ke keqinformuar senatin për VKM-në

Asambleja e Personelit Akademik të Shkencave të Natyrës në UT ka zhvilluar sot një mbledhje për VKM-në e Këshillit të Ministrave, për “kalimin në pronësi të...

Politikë 11:23 - 5 Tetor, 2019

Ironia e ish-ministrit të Ramës/ Zbulon çdo bënin Rama, Veliaj dhe Spiropali po të ishin në opozitë

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku u pretendua se një 13-vjeçare ishtë rrëmbyer, por...

Politikë 12:26 - 4 Tetor, 2019

Prokuroria e Përgjithshme si “shpatë” në dorën e Ramës/ Hesht për skandalet politike

Pak kohë më parë, media kombëtarë Top Channel, e cila duket se me marrjen e drejtimit të saj nga Ben Blushi është kthyer në një kamikaze...

Politikë 11:08 - 2 Tetor, 2019

Abuzimet me projektin e Unazës së Mesme/ Pse prokuroria nuk hap hetimet ndaj Veliajt  

CNA.al prej disa ditësh ka sjellë të dokumentuar një vjedhje që Bashkia e Tiranës ka bërë në lidhje me projektin e Unazës së Mesme të kryeqytetit....

Politikë 20:11 - 1 Tetor, 2019

908 euro nata në Barcelonë/ Pampuri: Mazniku gënjen si Veliaj për faturën e hotelit luksoz

Ish deputetja e PD, Orjola Pampuri i është përgjigjur nënkryetarit të Bashkisë Arbian Mazniku i cili tha se akuzave të PD do t’i përgjigjet vetëm përmes...

Politikë 14:33 - 1 Tetor, 2019

Rama dhe Veliaj përfshihen në skandal/ Fshehin kompanitë e planit mafioz

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një...

Politikë 15:02 - 30 Shtator, 2019

9 milionë lekë nga paratë e taksapaguesve/ Veliaj mashtron për udhëtimin në Barcelonë

Partia Demokratike, vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi,...

Politikë 14:20 - 30 Shtator, 2019

Ky është plani i emergjencës/ Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili në media trumbeton fort për punët e mëdha, që pretendon se po bën, nuk lë rast pa shfrytëzuar për...

Politikë 12:14 - 26 Shtator, 2019

“Lali, po të marrin në qafë ata që të këshillojnë”/ Gazetari demaskon Veliajn

Gazetari Elio Laze i ka drejtuar sot një mesazh kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt. Në një postim në rrjetet sociale, Laze ka publikuar një foto, ku...

Politikë 10:43 - 26 Shtator, 2019

Foto-“Duam ujë, o burri i huj”/ Protestuesi i famshëm mesazh Veliajt nga Kalaja e Tiranës

Protestuesi i cili mori vëmendjen e mediave gjatë protestave të opozitës,  54-vjeçari Dilaver Nela, i cili mbi kokë mbante tre tepsi, ku sulmonte PD, PS dhe...

Politikë 14:15 - 25 Shtator, 2019

Video-“Tirana që nuk duam”/ Veliajt i dështon propaganda   

Ka kaluar pak më shumë se një vit, që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj doli në media e propagandoi me të madhe, inaugurimin e rrugës Faik...

Politikë 14:50 - 24 Shtator, 2019

“Miliona euro të përlara”/ Veliajt i dështon propaganda

Një ndër shkollat e Tiranës, në të cilat sot u anullua mësimi për shkak të përmbytjeve, është edhe Sabaudin Gabrani, e cila ndodhet brenda unazës së...

Politikë 11:11 - 24 Shtator, 2019

Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn/ Ja si u zgjuan sot qytetarët e Tiranës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, si përgjegjës për përmbytjen e shtëpive të qytetarëve. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 11:12 - 21 Shtator, 2019

Erion Veliaj nuk heq dorë nga mashtrimi/ Ja si po rrezikon jetën e qytetarëve

Partia Demokratike ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, në një deklaratë për mediat...

Lajm i Rekomanduar 12:45 - 20 Shtator, 2019

Saimir Tahiri, kurbani i marrëveshjes Rama-Basha, dhe Veliaj

Dje në mbrëmje, pas dy vite gjyq dhe rreth gjashtë orë pritje, Gjykata e Faktit për Krimet e Rënda shpalli vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir...

Politikë 18:44 - 18 Shtator, 2019

“Rama dhe Veliaj do rrëmbejnë Kopshtin Botanik”/ Boçi: Do ndërtohen kulla

Ish deputeti i PD, Luçiano Boçi ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Boçi deklaron se Rama dhe...

Politikë 09:30 - 18 Shtator, 2019

“Tashmë kartat po hapen”/ Kulluri paralajmëron “tërmet” politik

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ndërsa ka reaguar në lidhje me largimin e Matteo Salvinit nga Partia Demokratike e Italisë, ka hequr...

Politikë 11:45 - 17 Shtator, 2019

Degjenerimi i Tiranës/ Foto që nxjerr “zbuluar” Veliajn

Kreu i Departamentit për Mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka publikuar sot një foto, e cila sipas tij tregon degjenerimin e Tiranës. Në një postim...