Connect with Us

All posts tagged "veliaj"

Politikë 11:19 - 19 Shtator, 2020

Fotot ndër vite/ Si ka ndryshuar anti-socialistja e “çmendur”, Elisa Spiropali

Elisa Spiropali, sot Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, dikur ishte ndër personat që luftoi më shumë kundër PS-së, për ta nxjerrë në opozitë. Elisa...

Basha e thotë troç/ Reformën Zgjedhore po e bëjmë vetëm se na e vendosi kusht BE
Politikë 12:10 - 15 Shtator, 2020

“Udhëheqësja” me parime që i duhet Lulit/ Letra që e turpëron

Dje CNA.al ka raportuar në lidhje me “këshilltaren mizerabël”, e cila në fakt është “udhëheqësja” me parime, që i duhet Lulzim Bashës. Mirela Bogdani nëpërmjet një...

Politikë 14:51 - 14 Shtator, 2020

Nisma “Thurrje” e Lali Erit dhe Gazidedes

Sot kryebashkiaku i Tiranës, i zgjedhur nën siglën e PS-së, Erion Veliaj dikur ishte “shkatërrues” i socialistëve. Erion Veliaj, ish-kreu i Lëvizjes Mjaft, është personi që...

“Rama dhe Veliaj gënjyen”/ Ina Zhupa: 300 nxënës rrezikojnë vitin shkollor
Politikë 14:41 - 13 Shtator, 2020

“Rama dhe Veliaj gënjyen”/ Ina Zhupa: 300 nxënës rrezikojnë vitin shkollor

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa thotë se 300 nxënës dhe rreth 60 parashkollorë në fshatin Pezë Helmës rrezikojnë vitin shkollor. Sipas saj shkolla e prishur nga...

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 16:43 - 10 Shtator, 2020

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!

Të shumta janë komentet e qytetarëve në postimet e kryeministrit Edi Rama, ku shpesh shprehin zhgënjimet e tyre nga qeveria. Së fundmi, zëdhëdhësja e PD, Ina...

Politikë 14:47 - 10 Shtator, 2020

Covid-19/ Veliaj dhuron plazmën, Manastirliu: Po trajtohen 16 pacientet e parë

Kryebashkiaku i Tiranës , Erjon Veliaj ka dhuruar ditën e sotme plazmën e tij, disa ditë pas thirrjes së tij për të ndihmuar personat që akoma...

Aktualitet 12:20 - 8 Shtator, 2020

Tirana “lavatriçe” e pastrimit të parave/ “60% e investimeve në ndërtim burojnë nga paratë e pista”

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj se është bërë garant i pastrimit të parave të pista. Në një deklaratë për...

Anëtari i Këshillit Bashkiak “degjeneron” Veliajn/ Paska aftësitë për të zhvendosur edhe pozicionin e Diellit
Politikë 11:56 - 4 Shtator, 2020

Anëtari i Këshillit Bashkiak “degjeneron” Veliajn/ Paska aftësitë për të zhvendosur edhe pozicionin e Diellit

Anëtari i Bindjes Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës , Fabian Topollaj ka ironizuar kryebashkiakun Erion Veliaj, në lidhje me një foto që ky i fundit...

“Njerëzillëku mbi të gjitha”/ Veliaj tregon emrat e dy kundërshtarëve politik që e telefonuan kur isha me Covid
Politikë 21:49 - 31 Gusht, 2020

“Njerëzillëku mbi të gjitha”/ Veliaj tregon emrat e dy kundërshtarëve politik që e telefonuan kur ishte me Covid

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka folur rreth infektimit të tij me Covid dhe përjetimit të kësaj situate. Në një intervistë për portalin e Besos së...

“Tani të janë qepë ty të gjithë ty si zdroms”/ Rama I “tërheq veshin” publikisht Veliajt
Politikë 14:51 - 31 Gusht, 2020

“Tani të janë qepë ty të gjithë si zdroms”/ Rama i “tërheq veshin” publikisht Veliajt

Kryeministri Edi Rama, së bashku me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj ishin sot në Petrelë, për të vizituar një familje, që i ishte dëmtuar banesa nga...

Veliaj kapet në skandal/ Rindërtimi i shkollave, 4-fish më të shtrenjta se standardi europian, si po vidhen fondet
Politikë 12:09 - 28 Gusht, 2020

Veliaj kapet në skandal/ Rindërtimi i shkollave, 4-fish më të shtrenjta se standardi europian, si po vidhen fondet

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion veliaj dhe kryeministrit Edi Rama. Në një...

Politikë 10:27 - 28 Gusht, 2020

Zbulohen provat/ Bie “maska” e Veliajt, si e ktheu Tiranën në lavatriçe të pastrimit të parave

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me një publikim të “Nismës Globale kundër Krimit të Organizuar Ndërkufitar”, ku ndër të tjera thuhet se...

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij
Politikë 12:57 - 21 Gusht, 2020

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Ilir Meta nga karrigia e presidentit që i dha dhuratë Rilindja, së fundi po kërkon të marrë rolin e mbrojtësit të gazetarëve dhe mediave transparente, por...

Shqipëria në situatë kritike/ Meta bën thirrjen urgjente
Politikë 11:44 - 18 Gusht, 2020

Meta sulmon Veliajn dhe Ramën/ Ti përvishemi ta rrëzojmë këtë regjim të neveritshëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me disa mesazhe të bëra publike nga presidenti i Ora Neës, Ylli Ndroqi, nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj,...

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur
Opinione 18:24 - 16 Gusht, 2020

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur

Nga Namir Lapardhaja  Publikimi i disa mesazheve fyese dhe kërcënuese të kryebashkiakut aktual të Tiranës, e njëkohësisht trashëgimtarit politik të kryeministrit Rama, ndaj pronarit të dy...

SMS-të “vrasëse” të Veliajt/ Ylli Ndroqi shkarkoi Beti Njumën
Politikë 10:56 - 15 Gusht, 2020

SMS-të “vrasëse” të Veliajt/ Ylli Ndroqi shkarkoi Beti Njumën

Dje në mbrëmje presidenti i Ora News, Ylli Ndroqi i njohur si trafikant i drogës, Xhemail Pasmaçiu ka publikuar disa mesazhe të cilat janë pjesë e...

Lajme 08:39 - 15 Gusht, 2020

SMS-të “vrasëse” të Ylli Ndroqit

Trafikanti i drogës me njohje terroriste, Ylli Ndroqi dje ka publikuar disa sms me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, ku tregon qartë përplasjen me këtë të...

“Njerëzillëku mbi të gjitha”/ Veliaj tregon emrat e dy kundërshtarëve politik që e telefonuan kur isha me Covid
Politikë 13:33 - 14 Gusht, 2020

Këlliçi “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Çfarë po ndodh me tenderat për ngrohjen e shkollave

Kreu i FRPD, Belind Këllici dekalron se edhe psë shkollat u mbyllënpër shkak të pandemisë, bashkia Tiranë vazhdoi të vjedhë e të japë tendera pa kuptim!...

Video-Të rinjtë “i çjerin maskën” në zyrën e tij Veliajt/ I kërkojnë llogari për vrasjen e Ardit Gjoklajt
Politikë 13:54 - 13 Gusht, 2020

Veliaj shfaqet në ekran pas betejës me Covid/ Zhupa i nxjerr “të palarat”: Dy javë plazh dhe nxirje

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka ironizuar kyrebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Sot pasi u shfaqt në ekran, pasi mundi virusin, Zhupa thotë se “dy javë...

“Në Tiranë gëlojnë sëmundje të rrezikshme ngjitëse”/ Mjeku- Veliajt: Lëri filmat propagandistik, bëj dezinfektimin e rrugëve
Shëndeti 09:20 - 9 Gusht, 2020

“Në Tiranë gëlojnë sëmundje të rrezikshme ngjitëse”/ Mjeku- Veliajt: Lëri filmat propagandistik, bëj dezinfektimin e rrugëve

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo e ka nisur ditën me një mesazh të fortë për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Duke marrë shkas nga higjena...

Foto-fakt - Analfabetizmi i Ylli Ndroqit/ Trafikanti pronar mediash nuk di të shkruajë
Aktualitet 17:07 - 8 Gusht, 2020

Reagon Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu)/ Unë e bëra kryemistër Ramën e kryetar bashkie Veliajn

Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu) po luan të gjithë gurët për të treguar se vendimi i gjykatës pas kërkesës së SPAK  ndaj tij është aksidental dhe...

Politikë 12:25 - 5 Gusht, 2020

Ora News në 48 orët e lirisë harron Edi Ramën

Prej 48 orësh, Ora News është nën administrimin Agjencisë së Sekuestrimit të Pasurive, pas një vendimi të dhënë nga gjykata në lidhje me pronarin e këtij...

Rasti Bechetti, rasti Ndroqi/ Nuk ka shenja barazie
Politikë 13:52 - 4 Gusht, 2020

Rastet Bechetti dhe Ndroqi/ Nuk ka shenja barazie

Në muajin maj të vitit 2019, mediat raportuan lajmin se biznesmeni italian, Francesco Bechetti ka fituar një gjyq kundër shtetit shqiptar, me një vlerë që shkon...