Connect with Us

All posts tagged "vdekje"

Aktualitet 19:26 - 25 Tetor, 2020

“Shpërthejnë” rastet me COVID në gjithë shtetet”/ Brenda 24 orëve infektohen mijëra persona

Rritja e numrit të personave të infektuar me Covid duket se nuk ka të ndalur. Gjatë 24 orëve të fundit është paraqitur një situatë tejet e...

Bota 19:05 - 25 Tetor, 2020

Koronavirusi “gjunjëzon” botën/ Regjistrohen rreth 43 milionë të infektuar, humbin jetën mbi një milion njerëz

Prej disa muajsh koronavirusi vijon të mbajë “të mbërthyer” gjithë botën. Gjatë javëve të fundit vihet re një rritje e numrit të personave të infektuar me...

Aksident i rëndë/ Humb jetën pasagjeri, plagoset shoferi
Kronika 09:40 - 21 Tetor, 2020

Përplasi për vdekje 60-vjeçarin dhe e la në mes të rrugës/ Arrestohet 20 vjeçarja që qarkullonte pa patentë

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë arrestuar shtetasen A. SH., 20 vjeçe, banuese në Burrel, pasi më datë 19.10.2020, në Fushë...

Aksident me vdekje në Fushë-Krujë/ Shoferi largohet nga vendngjarja
Kronika 11:42 - 19 Tetor, 2020

Aksident me vdekje në Fushë-Krujë/ Shoferi largohet nga vendngjarja

Një tjetër aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në Fushë-Krujë një automjet ka përplasur një këmbësor. Mësohet se si pasojë e aksidentit, Z. D., ka...

Bota 17:48 - 16 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në Greqi/ Mbi 500 të infektuar dhe 8 viktima në 24 orë

Autoritetet greke njoftuan sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 508 raste reja me koronavirus. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në...

“Kjo është çështje për jetë a vdekje”/ Meta ngre tonet: Ose ka Shqipëri me shqiptarë, ose…
Politikë 21:45 - 12 Tetor, 2020

“Kjo është çështje për jetë a vdekje”/ Meta ngre tonet: Ose ka Shqipëri me shqiptarë, ose…

Presidenti Ilir Meta, ka ngritur sërish tonet, teksa ka folur për largimin e shqiptarëve nga vendi. Meta tha se nuk i intereson opozita, por i intereosjnë...

Aksident i rëndë/ Makina me 3 pasagjerë përfundon në lumin Erzen
Kronika 19:54 - 12 Tetor, 2020

Aksident tragjik në Elbasan/ Makina përplas për vdekje të renë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në unazën e qytetit të Elbasanit. Mësohet se një makinë tip “Golf” ka përplasur për vdekje...

Italia regjistron minimumin historik të lindjeve që nga viti 1861
Ekonomi 08:13 - 12 Tetor, 2020

Lindjet tkurren me 12%, vdekshmëria foshnjore rritet ndjeshëm/ Ja arsyet

Vdekshmëria foshnjore në vendin tonë ka hyrë futur në një trend rritje të lartë vitet e fundit, teksa numri i lindjeve po pëson një rënie të...

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet
Teknologji 15:33 - 5 Tetor, 2020

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet

Pasi presidenti Donald Trump rezultoi pozitiv ndaj Covid-19, kompanitë e mediave sociale kanë shprehur një mesazh të qartë: Çdo përmbajtje që dëshiron për vdekjen e kujtdo,...

Rëndohet bilanci/ Pesë viktima dhe qindra raste të reja me Covid në 24 orët e fundit
Sociale 16:07 - 30 Shtator, 2020

Tre viktima në 24 orë/ Regjistrohen shifra shqetësuese të rasteve të reja me Covid

Vijojnë të mbeten të larta shifrat e rasteve të reja me Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë...

Covid-19/ Ndërron jetën vetëm 1 pacient në Kosovë
Kosova & Rajoni 15:23 - 25 Shtator, 2020

Covid-19/ Ndërron jetën vetëm 1 pacient në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 1 person ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i...

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën elektriçisti në Dibër
Kronika 16:44 - 24 Shtator, 2020

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën elektriçisti në Dibër

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Dibër ku një elektriçist ka humbur jetën në fshatin Hoçisht. Viktima me inicialet Y.LL dyshohet se ka rënë...

Aksident i rëndë në Korçë/ Makina përplas për vdekje të moshuarin
Kronika 08:16 - 23 Shtator, 2020

Aksident i rëndë në Korçë/ Makina përplas për vdekje të moshuarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin nacional Korçë-Kapshticë, në fshatin Neviçisht. Një 27 vjeçar me iniciale E. G., banues në fshatin...

Ina Zhupa ngre alarmin/ Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit
Politikë 18:35 - 21 Shtator, 2020

Ina Zhupa ngre alarmin/ Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit

“Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit”. Ky është alarmi që ka ngritur pak minuta më parë zëdhënësja e Partisë...

Kronika 13:30 - 20 Shtator, 2020

Tragjedia në klinikën private në Korçë/ 39-vjeçares nuk i doli anestezia

Dy persona, me detyrë personel mjekësor në një klinikë private në Korçë janë proceduar penalisht. Kjo pasi një 39-vjeçare, Xhensila Duka ka gjetur vdekjen në këtë...

Goditet një tjetër rast i transportit të paligjshëm/ Arrestohet në Korçë 37-vjeçari i shpallur në kërkim
Kronika 12:31 - 20 Shtator, 2020

39 vjeçarja humb jetën në një klinikë private/ Procedohen 2 mjekë në Korçë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve: I. B., 65 vjeç dhe M. P.,...

Si u formua bota moderne nga epidemitë e 500 viteve më parë
Blog 08:35 - 20 Shtator, 2020

Si u formua bota moderne nga epidemitë e 500 viteve më parë

Nga Matthew Ward “The Conversation” Pandemia e koronavirusit, është krahasuar me shumë epidemi të mëparshme, përfshirë Murtajën e Madhe dhe pandeminë e Gripit Spanjoll të vitit...

U infektua 2 javë më parë/ Covid i merr jetën policit në Shkodër
Kosova & Rajoni 15:28 - 14 Shtator, 2020

Katër viktima në 24 orë/ Bie ndjeshëm numri i të infektuarve në Kosovë

Bie numri i infektimeve nga  koronavirusi në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë raporton se kanë humbur jetën katër pacientë...

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen momentin si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka
Kronika 13:57 - 14 Shtator, 2020

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka

Pas aksidentit tragjik ku humbënjetën dy vajza, ka folur babai i njërës prej të mbijetuarave, Denisa Dibra, Edmond Dibra. Ai bën me dije se vajza e...

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person
Kronika 11:16 - 13 Shtator, 2020

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Morinë-Milot. Mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person. Një makinë me...

Aktualitet 10:23 - 12 Shtator, 2020

Dedikimi prekës i Rudina Hajdarit për të atin/ Do mundohem të eci në hapat e tua

Kanë kaluar plot 22 vite që nga vdekja e tribunit të demokracisë në Shqipëri, Azem Hajdarit. Deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit...

covid
Kosova & Rajoni 15:31 - 10 Shtator, 2020

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 7 pacientë në Kosovë

Instituti i Shëndetit Publik raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë shtatë pacientë me Covid-19, ndërsa janë konfirmuar 69 raste të reja. Gjatë...

Sociale 21:30 - 9 Shtator, 2020

”Vdekje me sy hapur”/ E mbijetuara e COVID-19 rrëfen përjetimin e pandemisë

Por si është të kalosh COVID-19? Një 45-vjeçare nga Tirana tregoi për Euronews Albania vështirësitë gjatë përballimit të sëmundjes, të cilën e quajti ‘vdekje me sy...