Connect with Us

All posts tagged "vate staka"

Kronika 13:02 - 11 Shtator, 2019

Si u zgjodh Vatë Staka në KLP/ Komisioni i Monitorimit “shuplakë” Arta Markut

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku do të mbahet mend për skandalet e saj në krye të organit të akuzës. Pas skandalit që orkestroi me çështjen “Shullazi”...

kryeprokurorja arta marku
Kronika 14:52 - 10 Shtator, 2019

Pas sherrit në Asamble/ Prokurorët injorojnë Arta Markun

Kur ka kaluar më shumë se një javë nga thirrja e Prokurores së Përgjithshme të përkohshme Arta Marku, drejtuar prokurorëve, për të aplikuar për në KLP,...

Aktualitet 10:45 - 25 Prill, 2019

KLP e baxhanakëve/ Vatë Staka tërhiqet nga gara për SPAK

Prokurori Vatë Staka është tërhequr nga gara për SPAK. Pas zgjedhjes në KLP, Staka, nuk mund të garojë më për të qenë pjesë e SPAK-ut. “Komisioni...

Aktualitet 14:17 - 11 Prill, 2019

Mes sherrit dhe debateve/ Zgjidhet anëtari i KLP

Mes sherrit me Prokuroren e Përgjithshme të përkohshme, asambleja e Prokurorëve ka zgjedhur anëtarin e ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Prokurori Vate Staka është...

Aktualitet 16:55 - 25 Qershor, 2018

Vettingu/ Jepet vendimi për prokurorin e Shkodrës

Sot ka dalë para vettingut dhe e ka kaluar atë prokurori i Shkodrës Vate Staka. Nga vëzhgimi i pasurisë së prokurorit Staka, ka rezultuar se ai...