Connect with Us

All posts tagged "Vasili"

Vasili: Edi Rama, armiku kryesor i shëndetit publik të shqiptarëve
Politikë 16:31 - 20 Tetor, 2020

Vasili: Edi Rama, armiku kryesor i shëndetit publik të shqiptarëve

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë me një deklaratë për mediat ku ka folur në lidhje me situatën e koronavirusit në vend. Sipas Vasilit...

Naftëtarët e Ballshit/ Petrit Vasili kritikon kryeministrin Rama se shpërfill të varfrit
Politikë 20:49 - 13 Tetor, 2020

Vasili: Për Metën dëshmorët janë krenari, për atdheshitësin Rama gjak i rremë

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Rama rreth dekorimeve nga ana e presidentit Meta. Vasili thotë se për Presidentin Ilir...

“Histeria e të çmendurës”/ Vasili nxjerr videon e Spiropalit: Mos e harroni këtë llum!
Politikë 11:51 - 9 Tetor, 2020

“Histeria e të çmendurës”/ Vasili nxjerr videon e Spiropalit: Mos e harroni këtë llum!

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili  i është përgjigjur ashpër deklaratave të Elisa Spiropalt e cila mbrëmë në “Opinion” tha se Presidenti i Republikës Ilir Meta...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 16:32 - 28 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria

Ish kreu I LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një njoftimi në rrjetet sociale, lidhur me situatën e naftëtërëve të Ballshit, të cilët u futën sot...

Vasili: Edi Rama, armiku kryesor i shëndetit publik të shqiptarëve
Politikë 18:43 - 23 Shtator, 2020

Mjekëve u ndalohet greva nga policia e Rilindjes/ Reagon ashpër Vasili: A kanë turp këta!

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale ku kritikon ‘Policinë e Rilindjes’,  pasi sipas tij po pengojnë me...

Opozita dorëzon në Këshill draftin/ Të hapen listat 100%!
Politikë 19:58 - 21 Shtator, 2020

Reforma Zgjedhore/ Opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen nesër të Këshillit Politik. Përfaqësuesit e opozitës në tryezën e bisedimeve, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë dërguar një letër...

Politikë 15:46 - 18 Shtator, 2020

Video-Pas mbledhjes së Këshillit Politik, Vasili e ka mendjen tek sek*i

Përfaqësuesit e Opozitës së Bashkuar, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi kanë marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit Politik ku është debatuar sot koalicionet zgjedhore dhe...

Vasili: PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit, do i drejtohemi OSBE/ODIHR
Aktualitet 13:13 - 18 Shtator, 2020

Vasili: PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit, do i drejtohemi OSBE/ODIHR

Përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Petrit Vasili, është shprehur se mazhoranca po bojkoton marrëveshjet e 14 janarit dhe 5 qershorit për Reformën në...

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane
Aktualitet 15:18 - 16 Shtator, 2020

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka folur në lidhje me atentatin qe ndodhi mbrëmë në Tiranë, ndaj ndaj Preng Gjinit. Vasili u shpreh se  deklaratat e...

Petrit Vasili ngre alarmin/ “Ekonomia është drejt kolapsit, janë mbyllur 32 400 biznese”
Aktualitet 14:06 - 8 Shtator, 2020

Vaslili kërkesë qeverisë/ Barnat e të prekurve me covid-19 duhet të paguhen nga shteti

Ish kreu I LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ditën e sotme me anë të një deklaratë, ku liston problemet që hasin personat e infektuar me...

Përgatitjet për zgjedhjet e 2021-shit/ PD dhe LSI bëjnë lëvizjen urgjente
Politikë 11:56 - 8 Shtator, 2020

Përgatitjet për zgjedhjet e 2021-shit/ PD dhe LSI bëjnë lëvizjen urgjente

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili dhe kryedemokratit Lulzim Basha po zhvillojnë një takim në selinë e PD. Mësohet se takimi po zhvillohet në lidhje me konsultimet...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 10:49 - 8 Shtator, 2020

“Matrapaz kufijsh nga Shqipëria deri në Kosovë”/ Vasili liston “rekordet” e kryeministrit

Ish kreu I LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas fjalimit të kryeministrit Rama ditën e djeshme në Kuvend lidhur me çështjen e detit dhe për...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 18:04 - 3 Shtator, 2020

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Vasili i hakërrehet Ramën: Kryeministër mediokër, ç’thotë sot s’e thotë nesër

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet soiale, pas deklaratave të kryeministrit Rama sot nga Vlora i cili tha se...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 20:29 - 1 Shtator, 2020

“Gati për mandatin e tretë”/ Vasili: Rama është thjesht një kujë qaramane në shkretëtirë

Pas fjalimit të kryeministrit në Elbasan, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar Edi Ramën një “kujë qaramane” Vasili thotë se nga Rama askush s’ka...

Petrit Vasili nxjerr 'përgjimin'/ Humori i zi i shekullit, Rama-Lukashenko dialog kusarësh votash!
Politikë 18:59 - 20 Gusht, 2020

Petrit Vasili nxjerr ‘përgjimin’/ Humori i zi i shekullit, Rama-Lukashenko dialog kusarësh votash!

Numri 2 i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar një dialog të përgjuar e të skriptuar së fundmi nga dosja 339. Bëhet fjalë për një bisedë të...

“Histeria e të çmendurës”/ Vasili nxjerr videon e Spiropalit: Mos e harroni këtë llum!
Politikë 19:32 - 16 Gusht, 2020

Vasili “shpërthen” ndaj Ramës/ “Korb i mallkuar”, mbyll gojën dhe hesht!

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka shpërthyer keq ndaj kryeministrit Rama, lidhur me situatën kaotike të krijuar në Kakavijë ku mijëra qytetarë shqiptarë kanë mbetur...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 14:19 - 15 Gusht, 2020

Covid jashtë kontrollit/ Vasili: Fajin nuk e ka populli por shëndetësia e PPP-ve dhe ushqimeve me litar!

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sërish në rrjetet sociale lidhur me situatën  e Covid-19 në vendin tonë. Me tone kritike ai shkruan se...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 19:56 - 13 Gusht, 2020

Pandemia jashtë kontrollit/ Vasili ultimatum qeverisë: Të dorëhiqet menjëherë

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku i bën thirrje qeverisë të dorëhiqet menjëherë, pasi sipas tij i...

Petrit Vasili ngre alarmin/ “Ekonomia është drejt kolapsit, janë mbyllur 32 400 biznese”
Politikë 08:41 - 11 Gusht, 2020

“Shqiptarët po mbijetojnë”/ Vasili: Zhvillimi ekonomik po bën hapa shkatërrimtarë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bazuar nga të dhënat e INSTAT thotë se shqiptarët shpezojnë gjithnjë e më pak pasi kanë hallin e mbijetesës. Sipas Vasilit,...

Petrit Vasili: Lëngata e emigrimit do marrë fund me largimin e Rilindjes
Politikë 15:14 - 10 Gusht, 2020

Petrit Vasili: Lëngata e emigrimit do marrë fund me rrëzimin e Rilindjes

Numri 2 i LSI-së, Petrit Vasili e konsideron dramë shpopullimin e Shqipërisë gjatë qeverisjes së Rilindjes. Sipas Vasilit, po shihet një emigrim masiv edhe prej rajoneve...

“PS ka për qëllim të ndryshojë rregullat e lojës”/ Bylykbashi kërkon sqarime nga Gjiknuri: Refuzoi propozimet tona
Politikë 23:16 - 29 Korrik, 2020

“PS ka për qëllim të ndryshojë rregullat e lojës”/ Bylykbashi kërkon sqarime nga Gjiknuri: Refuzoi propozimet tona

Përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi ka folur për mediat pas diskutimeve që zgjatën rreth 5 orë. Ai tha se janë ndeshur...

“Lëpijnë ku kanë pështyrë/ Vasili merr në mbrojte Metën: Spurdhjakër deputetë, e kërcënuan me shkarkim
Politikë 21:24 - 27 Korrik, 2020

“Lëpijnë ku kanë pështyrë/ Vasili merr në mbrojtje Metën: Spurdhjakër deputetë, e kërcënuan me shkarkim

Numri 2 i LSI-së, Petrit Vasili ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në “Fax News” ku ka komentuar votimin me 78 vota kundër shkarkimit të...

Nga Astrit Patozi/ Pse Gaz Bardhi dhe Petrit Vasili nuk mund të qajnë njësoj për koalicionet?
Politikë 15:27 - 25 Korrik, 2020

Nga Astrit Patozi/ Pse Gaz Bardhi dhe Petrit Vasili nuk mund të qajnë njësoj për koalicionet?

Në fakt, hierarkia e do që krahasimi të bëhet mes zotit Luli Basha dhe zonjës Monika Kryemadhi. Por kjo e fundit, jo pa qëllim dhe ndoshta...