Connect with Us

All posts tagged "varrim"

Lajme 16:40 - 23 Mars, 2020

Viktimat e koronavirusit/ Bino: Varrimi i përcaktuar me ligj, arkivoli nuk hapet!

Përgjegjësja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin i Shëndetit Publik, Silva Bino shpjegon se për personat që kanë ndërruar jetë nga...

Sociale 13:54 - 23 Mars, 2020

E dhimbshme-Humbi jetën nga Covid-19/ Përcillet për në banesën e fundit vetëm nga bashkëshortja

Ditën e djeshme një 71 vjeçar nga Kuçova ndërroi jetë në spitalin Infektiv të Tiranës pasi ishte prekur nga koronavirusi. Mësohet se sot, i moshuari është...

Bota 10:30 - 4 Janar, 2020

“Vdekje Amerikës”/ Mijëra njerëz në varrimin e Kasem Sulejmanit

Mijëra njerëz janë mbledhur në rrugët e Bagdadit për varrosjen e gjeneralit iranian Kasem Sulejmani dhe zyrtarëve irakenë që vdiqën pas një sulmi ajror amerikan. Komandanti...

asmer bilali
Aktualitet 17:58 - 31 Mars, 2019

Foto/ Forcat e policisë blindojnë Shkodrën, shoqërojnë Asmer Bilalin në varrim

Forca të shumta policie kanë zbarkuar në qytetin e Shkodrës për shkak të ceremonisë mortore të dy vëllezërve të ekzekutuar. Asmer Bilali, djali i Astrit Bilalit,...

Aktualitet 13:30 - 31 Mars, 2019

I vranë babain dhe xhaxhain/ Asmer Bilali ende pa përgjigje për pjesmarrjen në varrim

Ditën e djeshme u ekzekutuan në qytetin e Shkodrës dy vëllezëerit Astrit dhe Ibrahim Bilali. Varrimi i tyre do të bëhet ditën e sotme në orën...

Aktualitet 20:50 - 28 Nentor, 2018

E rëndë/ Vëllezërit përleshen me thika në varrimin e babait

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Turqi. E themi këtë, pasi dy vëllezër janë përleshur në varrimin e babait të tyre...

Aktualitet 11:09 - 8 Nentor, 2018

Ngjarja në Bularat/ Ministria e Jashtme greke thirrje të fortë shtetasve të saj

Ministria e Jashtme greke i ka bërë thirrje shtetasve të saj që do jenë prezentë në ceremoninë mortore të Konstantinos Kacifas që të përmbahen në varrimin...

Aktualitet 14:03 - 1 Gusht, 2017

Biznesmeni varroset i gjallë/Shikoni çfarë bën

Një biznesmen rus është varrosur për së gjalli në një varrezë në Moskë, për shkak të një borxhi të papaguar. Ai ka telefonuar menjëherë të vëllain duke...

Uncategorized 14:24 - 26 Maj, 2015

Homazhe për dy gjakovarët e vrarë në Kumanovë

Trupat e Mirsad Ndrecajt dhe Xhafer Zymberit, dy gjakovarëve të vrarë në Kumanovë gjatë përleshjeve të 9 e 10 majit, pas nderimeve dhe homazheve në Pallatin...

Kuriozitete 19:15 - 27 Prill, 2015

Striptistet nëpër varrime

Autoritetet kineze kanë nisur të frenojnë atë që ka nisur të kthehet në një fenomen mjaft të çuditshëm dhe në rritje nëpër varrime, balerinat që zhvishen....

Aktualitet 21:18 - 20 Mars, 2015

Iranianët lënë bisedimet për varrimin e nënës së presidentit

Delegacioni iranian në Zvicër, i cili po zhvillon bisedime me fuqitë perëndimore rreth programit bërthamor të Teheranit, raportohet se do të kthehet në Iran për varrimin...