Connect with Us

All posts tagged "varka"

Kronika 19:10 - 9 Mars, 2020

Mjeti lundrues përmbyset në mes të detit/ Rrezikojnë jetën tre peshkatarë

Tre peshkatarë kanë rrezikuar të mbyteshin ditën e sotme në Vlorë  pasi mjeti lundrues me të cilin ata kishin dalë të peshkonin është përmbysur në mes...

Kronika 13:01 - 1 Mars, 2020

Përmbyset varka e peshkimit/ Nxirret i gjallë një peshkatar, vijojnë kërkimet në det për një tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durës, ku një varkë peshkimi është përmbysur në det. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së pranë...

Kosova & Rajoni 19:11 - 14 Janar, 2020

Mbytja e varkës me 50 refugjatë klandestinë/ Arrestohen tre persona

Policia greke tha se arrestoi tre persona të cilët dyshohet se janë organizatorët e trafikut të disa dhjetëra emigrantëve që synonin të kalonin nga Greqia drejt...

Bota 10:39 - 11 Janar, 2020

Fundoset varka me 50 emigrantë/ Dyshohet për viktima

Një varkë me rreth 50 emigrantë është fundosur mëngjesin e sotëm, 13 milje detare në jugperëndim të Paxos në Greqi. Media greke, Zougla.gr raporton se si...

Kronika 17:08 - 23 Dhjetor, 2019

Tragjike/ Fundoset varka, humbin jetën 6 persona

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën këtë të hënë në lumin Danub, midis kufirit Serb dhe Kroacisë pasi varka me të cilën udhëtonin u përmbys....

Aktualitet 22:36 - 26 Maj, 2019

E rëndë/ Mbytet varka me mësues

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kongo. Mësohet se një varkë është mbytur duke lënë të paktën 30 të vdekur. Nga mediat vendase...

Aktualitet 17:57 - 10 Maj, 2019

Tragjike/ Fundoset varka, humbin jetën 50 emigrantë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në brigjet e Detit Mesdhe, ku një varkë me afro 70  emigrantë është përmbysur.  Për rrjedhojë  50 vetë kanë humbur jetën,...

Bota 21:06 - 3 Maj, 2019

E rëndë/ Ishin nisur për në Greqi, mbyten në det emigrantët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në ishujt grekAyvalik. Një varkë që transportonte emigrant të paligjshëm është përmbysur në det, duke i marrë...

Aktualitet 19:45 - 3 Shkurt, 2019

Përmbyset varka në Liqenin e Shkodrës/ Humbin jetën 4 persona

Një tragjedi ka ndodhur ditën e sotme në Liqenin e Shkodrës. Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbysjes së varkës nga era e fortë...

Aktualitet 08:30 - 3 Shkurt, 2019

Moti i keq/ Fundosen disa varka në Vlorë

Moti i keq dhe dallgët e mëdha kanë mbytur disa varka të vogla peshkimi në qytetin e Vlorës. Mësohet se në zonën e plazhit të vjetër...

Bota 13:32 - 26 Maj, 2016

Mbytet varka në Siçili/ Raportohen të paktën 30 viktima

Një varkë me emigrantë është mbytur mesditën e sotme në kanalin e Siçilisë. Mediat italiane bëjnë me dije se deri tani janë raportuar rreth 30 të...

Bota 08:20 - 24 Korrik, 2015

Libi/ Mbytet varka me 120 emigrantë, 40 të zhdukur

Një varkë me rreth 120 emigrantë është mbytur të mërkurën pranë brigjeve të Libisë. Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë të ditur se rreth 40...

Kuriozitete 22:10 - 28 Mars, 2015

(Video) Një njeri i çmendur hidhet nga varka e peshkimit në detin e tërbuar

Një njeri nën efektin e drogës vendosi të bëjë gjënë më të çmendur të jetës së tij kur ai  u  hodh  jashtë një varkë gjatë një...