Connect with Us

All posts tagged "vangjush dako"

Rama heq Dakon nga postet drejtuese/ Merr vetë në dorë frerët e Durrësit
Politikë 19:04 - 21 Shtator, 2020

Rama le drejtimin e qarkut të Durrësit/ Gjen zëvendësuesin e Vangjush Dakos

Që në mbledhjen e parë me grupin parlamentar të PS-së, pas rikthimit nga pushimet, kryeministri Edi Rama bëri disa ndryshime dhe ajo që ra në sy...

Sociale 11:56 - 15 Shtator, 2020

Pallati i dëmtur nga tërmeti u klasifikua i banueshëm/ Banorët e Durrësit kallëzojnë në SPAK, Vangjush Dakon

Banorët e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Durrësit kanë depozituar në SPAK një kallëzim penal për ish-kryebashkiakun Vangjush Dako,...

Rama heq Dakon nga postet drejtuese/ Merr vetë në dorë frerët e Durrësit
Politikë 17:52 - 1 Shtator, 2020

Rama heq Dakon nga postet drejtuese/ Merr vetë në dorë frerët e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka laguar ditën e sotme Vangjush Dakon nga postet drejtuese në Partinë Socialiste. Mësohet se gjatë mbledhjes që ka zhvilluar me grupin parlamentar...

Politikë 20:15 - 2 Qershor, 2020

PD nxjerr dokumentin sekret/ Ardi Veliu ka qenë i implikuar në veprimtari të paligjshme

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka publikuar një dokument ku drejtori i Përgjithshmëm i Policisë, Ardi Veliu thuhet se në vitin 2002-2003, kur shërbente...

Kronika 13:19 - 13 Prill, 2020

….në dyert e SPAK

Dosja 184, do të duhej të ishte prova e parë për prokurorët e SPAK, që të dëshmonin jo vetëm pavarësinë e tyre, por edhe se më...

Politikë 23:07 - 13 Shkurt, 2020

Rama merr në mbrojtje Dakon dhe Tom Doshin/ “E kam mik edhe po u fut në burg”

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos dhe ish-deputetit Tom Doshi. Kreu i qeverisë pretendon se me Vangjush Dakon nuk...

Politikë 22:49 - 6 Shkurt, 2020

Deklarata e Lalës/ “Lulzim Berishës i është liruar pasuria me garanci të Vangjush Dakos”

Gazetarja Klodiana Lala ka folur lidhur me listën e personave që i është sekuestruar pasuria nga Operacioni Forca e Ligjit. Lala tha pasuria e Lulzim Berishës...

Politikë 18:14 - 31 Janar, 2020

Berisha nxjerr foton/ Drejtori i Portit të Durrësit mban në zyrë portretin e Dakos

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar një foto nga zyra e drejtorit të Portit të Durrësit Piro Vëngut. Në foto shihet që Vëngu mban të varur...

Lajme 08:35 - 2 Janar, 2020

Tre zyrtarët që u shpallën non grata/ Pse u dogjën Llalla, Doshi dhe Dako

Deputeti socialist ,Tom Doshi, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla dhe ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako janë tre zyrtarët e shpallur “Non Grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Politikë 16:05 - 14 Dhjetor, 2019

PD akuza të forta/ Dako në krye të piramidës së ndërtimeve, Prokuroria e mbron

Partia Demokratike ka ngritur akuza ndaj ish-kryebashkiakut socialist Vangjush Dakos se kryeson piramidën e ndërtimeve dhe masakrën urbane në Durrës. Me anë të një deklarate për...

Politikë 17:25 - 12 Dhjetor, 2019

Dosjet e humbura në bashki/ Berisha: Rikthehet kontrolli i Gjushit mbi hipotekën në Durrës

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qyetarit dixhital, sipas të cilit, pak ditë më parë iu është ushtruar presion personave përgjegjës të hipotekës për...

Politikë 21:34 - 5 Dhjetor, 2019

Video – Dako shfaqet krah Ramës në Durrës/ Po bëj ndonjë gjë për ato letrat

Ndonëse Durrësi ndodhet në një situatë të jashtëzakonshme, ish-kryebashkiaku i këtij qyteti Vangjush Dako nuk ka dhënë shumë deklarata publike. Pavarësisht se ai është munduar t’i...

kreu i bashkise se durresit vangjush dako
Politikë 15:22 - 1 Dhjetor, 2019

Dorëheqja e Valbona Sakos/ PD: Durrësi i rikthehet Dakos

Dega e Partisë Demokratike në Durrës ka reaguar pas zgjedhjes së Zhyljen Varfi në krye të bashkisë së Durrësit. Sipas PD, Varfi është njeriu më i...

Politikë 22:25 - 5 Nentor, 2019

Befason Jorida Tabaku/ “Runi”, krahu i djathtë i Vangjush Dakos

Ish deputetja e Partisë Demokratike , Jorida Tabaku, nga studio e emisionit “Tempora”, duke folur rreth ngjarjes së rëndë kriminale të ndodhur në mbikalimin e Shkodetit,...

Politikë 12:54 - 6 Tetor, 2019

Plas në Durrës/ Socialistët i vërsulen Valbona Sakos

Ende pa ngrohur mirë karrigen e kryetares së Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako e zgjedhur më 30 qershor me një rivale nga Bindja Demokratike ka filluar...

Opinione 20:58 - 21 Shtator, 2019

Kush e “ndëshkoi” Durrësin, ikja e Dakos apo Ilir Meta

Sot një tërmet i madh ka shkundur Shqipërinë epiqendra e të cilit ishte afër Durrësit. Deri tani raportohet të ketë disa persona të lënduar por më...

Politikë 10:08 - 3 Gusht, 2019

“Rama po mbron Dakon”/ Basha i kthehet avazit të vjetër

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka thënë se kryeministri Edi Rama, po ç të mundet që të harrohet rasti i Vangjush Dakos. “Hajduti psiqik po bën...

Kryesore 10:12 - 2 Gusht, 2019

“Dako bankomati i Ramës”/ Basha “nxjerr zbuluar” kryeministrin

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka publikuar një video-mesazh duke e quajtur të korruptuar kreun e bashkisë në ikje të Durrësit, Vangjush Dako. Basha shkruan ndër...

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten
Politikë 21:41 - 30 Korrik, 2019

Penalizimi i Dakos/ Ngjela:Amerikanët kanë prova

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me Vangjush Dako. I ftuar në A2CNN, Ngjela, ka thënë se përderisa DASH...

Politikë 19:24 - 30 Korrik, 2019

“Një lajm i mirë dhe një i keq për Dakon”/ Basha nuk heq dorë nga gjëegjëzat

Kreu i PD -Lulzim Basha, e qujatur lajm të mirë vendimi e DASH-it për të penalizuar Vangjush Dakon. Por, përtej kësaj sipas tij ka edhe një...

Politikë 17:26 - 30 Korrik, 2019

“Dako pastë këmbën e mbarë”/ Analisti i njohur mesazh Ramës 

Analisti Afrim Krasniqi ka komentuar vendimin e DASH për Vangjush Dakon. Sipas të njëjtit, Dako do të mbahet mend si i pari politikan shqiptar i penalizuar...

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda
Kronika 15:51 - 30 Korrik, 2019

DASH i heq vizën Vangjush Dakos/ Artan Hoxha “dush të ftohtë” prokurorëve të dosjes 339

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me Vangjush Dakon. Hoxha, ka bërë fajtor prokurorët e dosjes 339, të cilët...

Politikë 15:08 - 30 Korrik, 2019

Dakos i ndalohet hyrja në ShBA/ Duka paralajmëron Rilindjen

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka reaguar pas lajmit të DASh, sipas të cilit kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, dhe familjes së...