Connect with Us

All posts tagged "Vangjel Dule"

Politikë 22:59 - 8 Nentor, 2019

“Koalicion qeverisës me PDIU?”/ Reagon Vangjel Dule

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur në lidhje me një bashkëpunim të...

Opinione 15:18 - 27 Tetor, 2019

Nderimet për Kacifas/ Nuk përmbahet Spartak Ngjela: “Njëzet të çmendur, me kafka të shtrembëra u panë dje në Shqipëri”

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar nderimet që iu bënë dje ekstremistit Kostandino Kacifas, në Bularat të Gjirokastrës. Ngjela e quan një turp ardhjen e rreth 1800...

Aktualitet 21:26 - 7 Mars, 2019

Vangjel Dule për BE-në: Synon stabilitetin e rajonit, jo demokracinë

I ftuar në emisionin “Real Story”, në televizionin “Vizion Plus”, kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule tha se për fat të keq Bashkimi Europian nuk ka për qëllim...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 14:18 - 1 Mars, 2019

Pse fshihet Shpëtim Idrizi kur del Vangjel Dule?

Ka një “dashuri” që vetëm Lulzim Basha mund ta realizonte. Një mblesë të tillë, nuk kishte parë historia e Shqipërisë. Nuk kishte parë që prej Luftës...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 11:50 - 26 Shkurt, 2019

Hipokrizia e Shpëtim Idrizit me çamët

Dy ditë më parë, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idirizi, i cili pretendon se përfaqëson interesat e çamëve, ka pasur një reagim ndaj presidentit grek. PDIU, e...

Aktualitet 22:34 - 7 Dhjetor, 2018

Minoritetet në Shqipëri/ Dule: Nuk na duhet vetëm ligji, por …

Gjatë një takimi për të drejtat e minoritetit grek kreu i PBDNJ, Vangjel Dule u shpreh se minoritetet nuk kanë mbrojtje me ligjin aktual dhe kanë...

Aktualitet 16:52 - 14 Shtator, 2018

Basha mirëpret Idrizin në Opozitë/ Vangjel Dule: Shikojmë interesat tona

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka zhilluar një takim ditën e sotme me kryedemokratin Lulzim Basha. Vizita erdhi si rezultat i pritjes që Basha i bëri...

Politikë 14:02 - 24 Mars, 2018

Vangjel Dule mbron opozitën për “detin”

Ndërsa pritet që ministri i jashtëm Ditmir Bushati të japë plotfuqinë për grupin qe do të negociojë marrëveshjen për kufirin detar, kreu i PBDNJ Vangjel Dule...

Aktualitet 16:41 - 15 Mars, 2018

Nard Ndoka zbulon dy miqtë e tij brenda Kuvendit

Deputeti i dalë nga “Lista Basha” për Partinë Demokratike, njëherësh kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka zbuluar dy miqtë e tij në Parlamentin e Shqipërisë....

Aktualitet 13:27 - 28 Dhjetor, 2017

Reforma zgjedhore “thembra e Akilit” e politikës

Parlamenti ka ngritur një komision për reformën zgjedhore, ku janë përfshirë partitë parlamentare, në  njërin krah PS dhe aleatët e saj e në krahun tjetër PD...

Aktualitet 16:19 - 9 Dhjetor, 2017

Dule akuza Kryeministrit: S’ka vullnet politik për të mbrojtur pakicat kombëtare

Vangjel Dule akuzon kreun e qeverisë se nuk ka vullnet politik për të mbrojtur pakicat kombëtare. Nga një tryezë ku u atakua ligji për mbrojtjen e...

Aktualitet 19:41 - 18 Nentor, 2017

Foto/ Vangjel Dule dhe Nikollaq Neranxi ngrejnë flamurin e Vorio-Epirtit në Amerikë

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherazi dhe biznesmeni Nikollaq Neranxi, së bashku me kolegun e tij të PBDNJ-së, Vangjel Dule kajnë shkuar në Amerikë ku...

Aktualitet 20:21 - 14 Nentor, 2017

Vangjel Dule: Rama të përgjigjet për kanabizimin e vendit

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, është shprehur se kanabisi po shkatërron çdo qelizë të shoqërisë dhe ekonomisë shqiptare, ndër...

Aktualitet 20:06 - 5 Nentor, 2017

Qytetarët marrin “peng” Vangjel Dulen

Pas përplasjes që udhëhoqi në Himarë disa ditë më parë, kur kundërshtoi prishjen e disa ndërtesave për zbatimin e planit urbanistik të qytetit, kreu i PBDNJ-së,...

Aktualitet 11:01 - 12 Tetor, 2017

Dule konsteston ligjin për minoritetet/ Qeveria po bën gjoja

Kryetari i PBDNJ Vangjel Dule gjatë fjalës së tij për diskutimin e project ligjit për mbrojtjen e pakicave kombëtyare u shpreh se eshtë një humnerë që...

Aktualitet 15:50 - 4 Shtator, 2017

Vangjel Dule hiena korruptive që shkatërroi PBDNJ

Vangjel Dule është një fenomen i aktualitetit politik shqiptar të demokracisë në këto 27 vite. Në fakt shumë  e shikojnë si një filogrek, apo si një...

Aktualitet 15:17 - 30 Gusht, 2017

Vangjel Dule sulmon ashpër Ramën/Maskat po bien!

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama. Në rrjetet sociale, Dule shkruan se maskat po bien,...

Aktualitet 15:53 - 12 Gusht, 2017

Aleati i Bashës sulmon ashpër Ramën/Kush është shkaku i zjarreve në vend

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ka reaguar ashpër për situatën e zjarreve në vend. Në rrjetet sociale, Dule sulmon direkt kryeministrin Edi Rama, teksa shkruan se...

Aktualitet 20:54 - 5 Gusht, 2017

Dhimbje e madhe për deputetin e zgjedhur të PD/Ndahet nga jeta njeriu i tij i shtrenjtë

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ka ndarë me miqtë dhe të afërm ditën e sotme një lajm të hidhur familjar. Babai i tij ka ndërruar jetë....

Aktualitet 14:38 - 31 Maj, 2017

Këshilltarja e PBDNJ braktis Dulen/I bashkohet Partisë Socialiste

Anëtarja e Këshillit Bashkiak Sarandë, përfaqesuese e PBDNJ, Kozeta Statha, ka braktisur këtë parti, duke u bashkuar me Partinë Socialiste. Shkak i këtij vendimi mëndohet të...

Aktualitet 13:19 - 25 Maj, 2017

Aleatët zbarkojnë në zyrën e Bashës/Pas Shehit dhe Ndokës mbërrin Dule

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka shkuar në zyrën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në zyrën e Bashës, prej disa minutash ndodhen edhe Dashamir...

Aktualitet 12:28 - 19 Maj, 2017

Imoraliteti i politikës shqiptare në një foto

Thonë që politika është k*rvë, në fakt fotoja e mësipërme e vërteton katërcipërisht. Në tryezën e datës 17, dolën dhjetë parti parlamentare pas ftesës së dyshes...

Aktualitet 15:28 - 23 Prill, 2017

Ironia e Ramës për Dulen/Reagon menjëherë aleati i Bashës: Vuan nga një sëmundje e rrezikshme

Pas ironive që bëri Edi Rama sot në Finiq për kreun e PBDNJ-së Vangjel Dule ka reaguar menjëherë ky i fundit. Në një postim në rrjetet...