Connect with Us

All posts tagged "van gogh"

Blog 11:03 - 3 Janar, 2020

Çfarë ndodhi me veshin e piktorit të famshëm holandez Vinsent Van Gog?

Për shumë njerëz, Vinsent Van Gogu, cilësohet si një artist me një shpirt të trazuar, që vuante nga një sëmundje e tmerrshme mendore. Thuhet se ai...

Aktualitet 23:10 - 17 Janar, 2018

Zbulohet pas 100 vitesh piktura e ‘humbur’ e Van Gogh 

Çfarë ka ndodhur? Për më shumë se 100 vite, katër punime të van Gogh dhe të piktorit Govert Flinck janë shfaqur për herë të parë. Katërshja përfshin...

Aktualitet 20:00 - 11 Gusht, 2017

Nuk do ta besoni se këto fakte historike janë të rreme

Në epokën e internetit, informacioni gjendet kudo dhe çdo ditë mësohen fakte të reja të cilat hedhin poshtë ato dije që kemi marrë në shkollë. Këtu...

Art 18:47 - 1 Tetor, 2016

Dy piktura të Van Gogh në duar të mafies Italiane

Dy kryevepra të Van Gogh janë gjetur pas 14 nga vjedhja e tyre në muzeun e Amsterdamit. Pikturat janë gjetur në shtëpinë e një trafikanti droge...

Art 14:27 - 6 Maj, 2015

Piktura e Van Gogh shitet për 66 mln dollarë

Një pikturë e Vincent Van Gogh është shitur për mbi 66 milionë dollarë në një ankandë në Neë York. Kjo është edhe shuma më e lartë...

Kultura 23:05 - 18 Shkurt, 2015

Vincent Van Gogh, super ylli i këtij viti

As në ëndërrat e tij më të frikshme Vincent Van Gogh, piktori gjerman nuk do ta kishte imagjinuar se një ditë ai mund të bëhej një...