Connect with Us

All posts tagged "valdrin pjetri"

Politikë 15:16 - 17 Dhjetor, 2019

Prokuroria e Përgjithshme i përgjigjet PD-së/ Valdrin Pjetri u dënua për drogë dhe u dëbua nga Italia

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur kërkesës së PD-së, me objekt “Verifikimin e pastërtisë së figurës të shtetasit Valdrin Luigj Pjetri”. Në deklaratën e Prokurorisë së...

Kronika 13:03 - 6 Dhjetor, 2019

“I dënuar në Itali për trafik droge”/ Mbërrin në Prokurori letërporosia për Valdrin Pjetrin

Disa muaj pasi u denoncua nga opozita se ishte i dënuar në Itali për trafik droge, mësohet se në Prokurorinë e Tiranës ka mbërritur letërporosia nga...

Politikë 21:53 - 6 Nentor, 2019

Modeli ynë dështoi/ Bushati-Ramës: Nuk është vonë për ndjesë publike

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka artikuluar edhe njëherë qëndimin e  tij, sa i përket rastit të Shkodrës me Valdrin Pjetrin. Sipas Bushatit PS ka...

Politikë 14:40 - 1 Nentor, 2019

Rilindjes i bien dy “dëshmorë”

Në 30 qershor 2019, në Shqipëri u mbajtën zgjedhjet për pushtetin lokal. Zgjedhje të cilat në shumicën e bashkive kishte vetëm një kandidat, për shkak të...

Politikë 23:00 - 3 Tetor, 2019

“PS të kërkojë falje për Valdrin Pjetrin” / Rama: “S’mban përgjegjësi familja për drurët e shtrembur”

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e Ditmir Bushatit i cili tha se PS duhet të kërkonte falje publike për ish-kryetarin e Bashkisë së Shkodrës Valdrin...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 18 Shtator, 2019

Pafajësia e Kajmakut, si një alibi e pamjaftueshme

Dje mediat proqeveritare raportuan lajmin se Agim Kajmaku alias Jorgo Toto, ishte shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Janinës, në lidhje me një çështje, ku akuzohej...

Politikë 21:54 - 13 Shtator, 2019

Rasti i Valdrin Pjetrit/ Kryemadhi zbulon rolin e Engjëll Agaçit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi,  ka thënë në se kryeministri Edi Rama ka qenë në dijeni të dosjes nga Italia për Valdrin Pjetrin, i cili u...

Politikë 16:08 - 3 Shtator, 2019

Kryebashkiakët me probleme/ PD, gati denoncime të tjera

Demokratët nuk kanë ndër mend të ndalen me Valdrin Pjetrin dhe Agim Kajmakun. Në një intervistë për A2, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, paralajmëron denoncimin...

Politikë 19:20 - 2 Shtator, 2019

“Valdrin Pjetri zë’ ngushtë Kryeministrin/ Rama e “nxjerr inatin” me Ligjin e Dekriminalizimit

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka njoftuar se do të bëhen ndryshime për Ligjin e Dekriminalizimit. Në këtë kuadër kryeministri Rama do të...

Politikë 16:49 - 2 Shtator, 2019

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit dhe akuzat për Agim Kajmakun/ Bushati sulmon PD

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka komentuar rastet e kryebashkiakëve të denoncuar nga PD si të inkriminuar. Sipas Bushatit rasti i  Valdrin Pjetrit dhe Agim...

Politikë 16:40 - 2 Shtator, 2019

Rasti “Pjetri” dhe bllokimi i Shkodrës/ Vjen lëvizja surprizë e mazhorancës

Mazhoranca socialiste vijon të jetë në vështirësi në gjetjen e një zgjidhje për të zhbllokuar ngërçin e Shkodrës, krijuar nga dorëheqja e Valdrin Pjetrit. Megjithatë nuk...

Politikë 21:24 - 28 Gusht, 2019

“PS nuk i bëhet mburojë askujt”/ Çfarë paralajmëron Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla teksa foli pas takimit të kryesisë në selin rozë, tha se PS nuk i bëhet mburojë askujt nga...

Politikë 21:09 - 28 Gusht, 2019

Prononcimi i Ditmir Bushatit/ Nga akuzat për Ramën tek sistemi i ri politik

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është shprehur kundër shkarkimeve të drejtuesve politik në Shkodër. Teksa foli para mediave pas përfundimit të mbledhjes së PS-së ai...

Politikë 17:26 - 28 Gusht, 2019

Zbardhen emrat/ Ja kush do ta zëvendësojë Valdrin Pjetrin

Ka nisur mbledhja e paralajmëruar nga PS në Qarkun e Shkodrës për të gjetur zëvendësuesin e Valdrin Pjetrit Mësohet se 4 emrat që do të diskutohen ...

Lajm i Rekomanduar 16:21 - 28 Gusht, 2019

“Zgjedhja” e gabuar me rastin “Pjetri/ Juristët e PS, po e çojnë Ramën në zgjedhje të parakohshme

Ditë më parë CNA.al paralajmëroi që e vetmja rrugë që siguronte transferimin ligjor të pushtetit lokal në Shkodër dhe vazhdimësinë brenda kufijve të ligjit, ishte që...

Politikë 21:37 - 27 Gusht, 2019

Vasili thumbon Ramën/ “S’ke faj ti! Fajin e kanë ata që të tregojnë preshin”

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me deklaratat e kryueministrit Rama sot në lezhë,...

Kronika 12:37 - 20 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri i përgjigjet prokurorisë/ Jep shenjat e gishtërinjve

Valdrin Pjetri, i cili u tërhoq nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës pas akuzave të PD-së se rezulton i dënuar në Itali për trafik...

Lajm i Rekomanduar 10:10 - 20 Gusht, 2019

Topalli zmbraps Bashën/ Kreu i Republikës së re pranon dështimin, zbulohet skenari i radhës  

Disa ditë më parë, Partia Demokratike publikoi një dosje sipas të cilës, kandidati fitues për bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Valdrin Pjetri...

Politikë 08:39 - 19 Gusht, 2019

“Luftë” në Shkodër/ Çfarë pritet të ndodhë sot

Shkodra vijon të mbetet një vatër e nxehtë e përplasjeve politike në vend. Pavarësisht dorëheqjes së Valdrin Pjetrit nga detyra e kryebashkiakut, PS duket se nuk...

Politikë 21:23 - 16 Gusht, 2019

“Presion ndërkombëtar”/ Bardhi flet për tërheqjen e Valdrin Pjetrit

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me tërheqjen e Valdrin Pjetrit nga marrja e...

Politikë 18:22 - 16 Gusht, 2019

Meta sfidon mazhorancën/ Nuk ka zgjedhje në Shkodër

Presidenti Ilir Meta nuk do të dekretojë përsëritjen e zgjedhjeve për Bashkinë e Shkodrës, pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit. Sipas Metës Bashkia e Shkodrës do të...

Lajm i Rekomanduar 15:19 - 16 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri nuk dorëhiqet dot nga ceremonia e marrjes së detyrës

Ditën e djeshme Valdrin Pjetri deklaroi që paska vendosur të tërhiqet nga ceremonia e marrjes së detyres si kryetar i bashkisë Shkodër. Por, Kodi zgjedhor është...

Lajm i Rekomanduar 14:02 - 16 Gusht, 2019

Kriza politike e ka emrin Ilir Meta, apo ai është zgjidhja e saj?!

Vendi po hyn në një fazë të re të krizës politike, pas gati gjashtë muajsh nga djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, në 16 shkurt...