Connect with Us

All posts tagged "VALBONA SAKO"

Politikë 17:53 - 10 Dhjetor, 2019

Nga dorëheqja e Sakos te viktimat e tërmetit/ Maliqi thirrje qytetarëve, opozitës dhe SPAK

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi tha se qeveria ka treguar mungesë papërgjegjshmërie, teksa foli për menaxhimin e situatës emergjente pas tërmetit të 26 nëntorit. Maliqi i...

kreu i bashkise se durresit vangjush dako
Politikë 15:22 - 1 Dhjetor, 2019

Dorëheqja e Valbona Sakos/ PD: Durrësi i rikthehet Dakos

Dega e Partisë Demokratike në Durrës ka reaguar pas zgjedhjes së Zhyljen Varfi në krye të bashkisë së Durrësit. Sipas PD, Varfi është njeriu më i...

Politikë 13:18 - 1 Dhjetor, 2019

Valbona Sako dha dorëheqjen/ Zëvendësohet brenda disa orësh

Pas dorëheqjes së kryebashkiakes së Durrësit Valbona Sako, postin e saj e merr Zhyljen Varfaj. Vendimi u mor nga mbledhja e Këshillit Bashkiak. Varfaj mbante postin...

Lajme 11:18 - 1 Dhjetor, 2019

Dorëheqja e Valbona Sakos/ Përparim Kabo: Duhet të mjaftonte ndjesa, rishiko vendimin

Profesor Përparim Kabo ka reaguar pas dorëheqjes së kryetares së Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako. Sipas Kabos, prononcimi i Sakos në formulim ishte i pasaktë, por...

Politikë 10:13 - 1 Dhjetor, 2019

Valbona Sako “dëshmorja” e tretë e Rilindjes

Nga sot 3 bashki në Shqipëri do jenë pa kryebashkiakë. Mëngjesin e kësaj të diele kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako dha dorëheqjen nga posti që iu...

Politikë 09:48 - 1 Dhjetor, 2019

Zbulohet si Ben Blushi dhe Top Media “kryqëzuan” kryebashkiaken e Durrësit

Mbrëmjen e e djeshme qarkulloi në rrjet intervista e kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako, për televizionin Top Channel. Sako bëri një deklaratë shokuese lidhur me viktimat...

Politikë 09:31 - 1 Dhjetor, 2019

Dha dorëheqjen/ Ja deklarata shokuese e Valbona Sakos

Pak minuta më parë kryetarja e bashkisë së Durrësit, Valbona Sako ka komunikuar dorëheqjen e saj nga detyra. Dorëheqja e Sakos erdhi pas deklaratës së saj...

Politikë 22:15 - 30 Nentor, 2019

“Deklarata e Sakos, makabritet dhe pandjeshmëri njerëzore”/ Vasili: Për këta, jetët janë thjesht numra

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryetares së Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako,  referuar dëmeve me jetë që la...

Politikë 21:45 - 30 Nentor, 2019

Manjani komenton ‘çmendurinë’ e Valbona Sakos/ “Flasin si vampirë, kulmi! Kulmi! Kulmi!”

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së kryetares së Bashkisë së Durrësit Valbona Sako, e cila në një prenoncim për mediat do...

Politikë 11:52 - 28 Nentor, 2019

Durrësi pa kryetare bashkie

Tërmeti shkatërrimtar i dy ditëve më parë, ka lënë pasoja katastrofale në vendin tonë, ndërsa qyteti më i prekur është Durrësi. Dhjetëra viktima, të tjerë persona...

Vetingu 10:42 - 18 Nentor, 2019

Ngeci në “rrjetën” e vettingut/ Gjyqtari i Apelit i konfirmoi mandatin Valbona Sakos

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Durrës, Arjan Balliu ngeci sot në sitën e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka shkarkuar nga detyra, pasi nuk...

Politikë 12:16 - 7 Tetor, 2019

PS e Durrësit, kundër Sakos

Megjithëse në pak muaj kryetare e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako ka filluar të shfaqë problemet e para. Përplasje të ashpra kanë filluar mes strukturave lokale...

Politikë 12:54 - 6 Tetor, 2019

Plas në Durrës/ Socialistët i vërsulen Valbona Sakos

Ende pa ngrohur mirë karrigen e kryetares së Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako e zgjedhur më 30 qershor me një rivale nga Bindja Demokratike ka filluar...

Aktualitet 13:08 - 20 Korrik, 2019

“Sa herë t’i teket bablokut të shpellës”/ Ish-presidenti nuk përmbahet më

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka reaguar sot lidhur me vendimin e Gjykatës së Durrësit e cila dje zyrtarizoi Valbona Skon si krybashkiake. Gjykata e Durrësit...

Aktualitet 22:40 - 17 Korrik, 2019

Gjykata rrëzoi Valbona Sakon/ Balla: Vendim absurd, çdo kryetar do e marrë detyrën

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale idhur me vendimin e dhënë nga Gjyka e Durrësit...

Aktualitet 19:27 - 1 Korrik, 2019

Gara mes dy zonjave/ Durrësi zgjedh drejtuesen e re për katër vitet e ardhshme

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në Bashkinë e Durrësit e cila është një nga më të mëdhatë në vend. Në garë për drejtimin...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 17:35 - 15 Qershor, 2019

“Durrësi është zhytur në krim”/ Berisha denoncon skandalin me kandidaten socialiste

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili shkruan se Durrësi është zhytur në krim nga politika. Ndërsa denoncon...

Aktualitet 12:40 - 1 Qershor, 2019

Kandidon për të zënë vendin e Dakos/ Sako mesazh Bashës dhe Kryemadhit

Valbona Sako (Bishaj) është kandidatja e parë grua nga Partia Socialiste për Bashkinë e Durrësit. Sako, e cila synon të udhëheq Bashkinë e Durrësit, vjen pas...