Connect with Us

All posts tagged "valbona mezini"

Politikë 18:48 - 14 Janar, 2020

Valbona Mezini nxjerr në shesh “të palarat”/ Pazaret Rama-Basha

Valbona Mezini e Bindjes Demokratike nuk është kursyer ndaj Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, për të cilët thotë se vunë në plan të parë interesat e...

Opinione 20:04 - 31 Tetor, 2019

Nga Valbona Mezini/ Ku e ka fshehur djallin Lulzim Basha?

(Titulli nuk ka të bëjë me festën e Halloween-it, edhe pse shqiptarëve ua kanë bërë jetën Halloween politikanët) Ndërkohë që opinioni publik shqiptar, ai ndërkombëtar dhe...

Opinione 14:59 - 18 Tetor, 2019

Reforma Zgjedhore mbyll hallin e madh që vuan sot Shqipëria prej politikës

Nga Valbona Mezini * Është krejt evidente tashmë se partitë politike janë katandisur sipërmarrje private të kryetarëve, ndërsa do të duhej të ishin entitete të interesit...

kandidatja e Bindjes Demokratike
Aktualitet 16:41 - 29 Maj, 2019

“Zgjidhët qeset për të blerë mandatet”/ Valbona Mezini i përvishet ish deputetëve

Valbona Mezini, kandidatja e partisë Bindja Demokratike, në qytetin e Vlorës, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj ish deputetëve që dogjën mandatet,...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 12:53 - 11 Janar, 2019

Ish-zyrtarja e lartë e PD i “nxjerr bojën” Bashës/ O Luli je jashtë realitetit

Ish-anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Valbona Mezini ka sulmuar ashpër sot kreun e kësaj force politike, Lulzim Basha. Në një postim në faqen e saj...

Aktualitet 15:11 - 15 Dhjetor, 2018

Fillon dimri i vetmisë së madhe për Lulin/ Epidemi tërheqjesh në PD

Partia Demokratike ka mbledhur sot Kuvendin Kombëtar, ku do të zgjidhen dhe anëtarët e Këshillit Kombëtar të kësaj partie. Pasditen e djeshme, vetëm disa orë para...

Aktualitet 12:29 - 7 Dhjetor, 2018

Revolucioni studentor/ Anëtarja e Kryesisë nxjerr zbuluar Bashën

Protestat e studentëve në Tiranë, Elbasan, Vlorë, Shkodër, Durrës dhe Korçë kanë sjellë reagimin e anëtares së Kryesisë së Partisë Demokratike, Valbona Mezini. Në një postim...

Politikë 14:48 - 29 Prill, 2018

Kuvendi Kombëtar, reagon sekretarja e PD -së/ Gjynah se si Basha gënjen demokratët

Sekretarja e Organizatave Partnere në PD, Valbona Mezini, ka reaguar  në lidhje me punimet e Kuvendit Kombëtar të PD –së që u zhvillua ditën e sotme....

Kryesore 12:59 - 24 Prill, 2018

Anëtarja e kryesisë së PD ngre alarmin/ Po vdes…

Anëtarja e Kryesisë së PD, Valbona Mezini nëpërmjet një postimi në faqen e saj në rrjetet sociale, ka ngritur alarmin për “vdekje” sipas saj të demokracisë...

Kryesore 08:52 - 24 Prill, 2018

Anëtarja e kryesisë paralajmëron kapitullimin e PD

Anëtarja e kryesisë së PD, Valbona Mezini paralajmëron kapitullimin e partisë, pjesë e së cilës është dhe vetë ajo. Në një postim në faqen e saj...

Aktualitet 19:39 - 23 Prill, 2018

“Statuti i ri rrit autoritarizmin e Bashës”/ Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së paralajmëron parti të re

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Valbona Mezini, në një prononcim për mikrofonin e Tema TV, ka folur për ndryshimet në statutin e partisë, vendim...

Aktualitet 17:20 - 27 Mars, 2018

Nga Valbona MEZINI/ KUR TË TJERËT TË NJOHIN NGA VEPRAT ÇIRRU E BËRTIT SA TË DUASH…

KUR TË TJERËT TË NJOHIN NGA VEPRAT ÇIRRU E BËRTIT SA TË DUASH PËR TË KUNDËRTËN NËPËRMJET TEORIVE, NUK TË BESON MË NJERI Mu kujtua sot...

Kryesore 14:14 - 25 Mars, 2018

“Shpërthen” anëtarja e kryesisë së PD –së/ Të rrojnë servilat, minjtë..

Anëtarja e kryesisë së PD –së, Valbona Mezini ka ironizuar përfaqësuesit politikë. Sipas Mezinit, me budallenj vidhet pushteti, ndërsa me të zgjuar bëhet shteti. Për këtë...

Politikë 17:09 - 24 Mars, 2018

Mezini thirrje anëtarëve të kryesisë së PD: Ngrini zërin! Me këtë formë të partisë nuk…

Anëtarja e kryesisë së PD-së, Valbona Mezini, e ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa ka shprehur shqetësimin për gjendjen aktuale të Partisë Demokratike,...

Kryesore 15:25 - 23 Mars, 2018

Nga anëtarja e Kryesisë së PD Valbona Mezini/ PARTIA DEMOKRATIKE ËSHTË PRONË E PËRBASHKËT, PUBLIKE

Çudi e madhe pse kompleksohemi për të thirrur Këshillin Kombëtar e për të diskutuar cfarë demokratët I shqetëson e cfarë po ndodh me grupin prej 5...

Politikë 20:16 - 8 Mars, 2018

Sekretarja e PD-së ia përplas Bashës në fytyrë

Sekretarja e Partisë Demokratike për organizatat partnere dhe anëtarja e Kryesisë, Valbona Mezini, në mbledhjen e sotme të kreysisë së PD-së, nuk i ka kursyer të...

Sociale 13:56 - 1 Mars, 2018

Valbona Mezini:Pas gazetarisë dhe politikës, ja pasioni im i ri

Mëngjesin e sotëm në emisionin Rreze Dielli ishte e ftuar gazetarja Valbona Mezini. Në një rrëfim për jetën , profesionin dhe karrierën , Valbona foli ndër...

Politikë 10:14 - 21 Shkurt, 2018

Anëtarja e kryesisë së PD  “shuplakë” Bashës/ Pse u hesht për dhjetoristët?

Anëtarja e kryesisë së PD –së Valbona Mezini , ka reaguar në lidhje me heshtjen që pasoi në 27 vjetorin e rënies së bustit të diktatorit...

Aktualitet 13:57 - 15 Nentor, 2017

Lulezimi i patologjise se hemoragjise qe rrezikon seriozisht PD

*Valbona Mezini   Partia Demokratike prej muajsh është e sëmurë nga një lloj sindrome që në fakt për këtë parti nuk është e panjohur. Shumë kush...

Aktualitet 16:28 - 22 Shtator, 2017

Valbona Mezini sqaron incidentin në PD/ Guxova të flas dhe m’u turrën ata që i heqin qimen kryetarit nga xhaketa

Anëtarja e kryesisë së PD-së Valbona Mezini, një nga kundërshtaret e Lulzim Bashës ka sqaruar opinionin publik për atë që ndodhi dje në mbledhjen e kryesisë...

Aktualitet 19:54 - 31 Korrik, 2017

Zyrtarja e lartë në PD sulmon Ramën/Largohu, boll na gënjeve me përrallën “kapeni hajdutin”

Sekretarja e Organizatave Partnere në Partinë Demokratike, Valbona Mezini ka sulmuar hapur kryeministrin e vendit, Edi Rama pas vendimit të tij për të larguar të gjithë...

Aktualitet 22:26 - 31 Maj, 2017

Tjetër goditje për Bashën/Sekretarja e PD zbulon shkeljen e statutit

Sekretarja për Organizatat Partnere në Partinë Demokratike, Valbona Mezini, ka komentuar me tone të ashpra mungesën e logos së partisë në takimet elektorale. Në rrjetet sociale,...