Connect with Us

All posts tagged "vaksine"

Life Style 19:02 - 24 Qershor, 2019

Studiuesit japin shpresë/ Kjo vaksinë mund të sulmojë qelizat kancerogjene

Studimi i drejtuar nga Qendra e Kancerit të Kafshëve Flint në Kolorado do të regjistrojë 800 qen të moshës së mesme në një sprovë të vaksinimit...

Life Style 15:10 - 10 Prill, 2019

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Vaksina për kancerin, e cila e mëson trupin që t’i luftojë vetë tumoret, ka zhdukur simptomat nga dy pacientë me limfoma. Testimet kanë rezultuar aq të...

Aktualitet 22:15 - 25 Prill, 2016

Mjekët, thirrje për vaksinim/ Prindërit, të stepur prej autizmit

Informacione të ndryshme që shpërndahen në internet kanë çoroditur prindërit, të cilët shpesh hezitojnë t’u bëjnë vaksinat bebeve të tyre. Ata konsiderojnë vaksinën e fruth-rubeolës dhe...

Aktualitet 18:52 - 15 Prill, 2016

Agjensia amerikane “FDA”/ Ja vaksina që shkakton autizmin

Agjencia amerikane për Ushqim dhe Ilaçe (FDA) ka publikuar një dokument, ku zyrtarisht bën me dije se cila është vaksina që shkakton autizmin. Bëhet fjalë për...

Shëndeti 19:12 - 18 Nentor, 2015

Një vaksinë e re mund të ulë nivelin e kolesterolit në gjak

Është ende në fazat e hershme, por studiuesit në Universitetin e New Mexico dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë janë në procesin e zhvillimit të një vaksine...

Fëmija 17:51 - 27 Prill, 2015

Studimi/ Vaksinimi nuk shkakton autizëm tek fëmijët

Mendimi se vaksinimi mund të shkaktojë autizëm te fëmijët ka kohë që qarkullon, sidomos në Internet dhe ka shkaktuar rritjen e numrit të prindërve të cilët...