Connect with Us

All posts tagged "V"

Kronika 12:06 - 25 Nentor, 2019

1 miliard euro, “Banda e Limuzinës” kryen vjedhjen më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore

Të paktën 1 miliard euro është vlera e bizhuterive të grabitura nga Kasaforta e Gjelbër në Dresden. Policia gjermanie konfirmoi se kjo është grabitja më e...

Blog 09:00 - 27 Tetor, 2019

Revolucioni i 1956-ës/ Kur hungarezët u ngritën kundër komunizimit dhe diktatit sovjetik

Kryengritja Hungareze e vitit 1956, ishte një revoltë spontane mbarëkombëtare, kundër qeverisë komuniste vendase, dhe politikave të imponuara nga Bashkimi Sovjetik. Ajo nisi me një protestë...

Politikë 20:41 - 23 Gusht, 2019

30 Qershori si dështim i klasës politike dhe kërcënim ndaj demokracisë

Koalicioni për Reforma, Integrim dhe Institucione të Konsoliduara (KRIIK Albania) ka ndjekur në vijueshmëri, që prej miratimit të Kodit Zgjedhor të vitit 2008, proceset zgjedhore dhe...

Sociale 21:51 - 17 Gusht, 2019

“Shtëpia e Birrës”/ Ndizet atmosfera në Korçë

Sot është nata e katërt e Festës së Birrës në Korçë dhe atmosfera duket shumë e zjarrtë. Sheshi është mbushur plot me njerëz që po shijojnë...

Kronika 21:49 - 16 Gusht, 2019

I humbur prej 8 ditësh/ Gjendet i pajetë 31-vjeçari

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim prej 8 ditësh është gjetur i pajetë tek Liqeni i Thatë në kryeqytet. Sipas njoftimit të policisë, nga kqyrja paraprake,...

Kronika 21:47 - 13 Gusht, 2019

Përfshihet nga flakët mali i Borshit/ E pamundur ndërhyrja e zjarrfikëseve

Një zjarr masiv ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme. Raportohet se zjarri ka nisur në një sipërfaqe të madhe...

Politikë 16:51 - 4 Gusht, 2019

U zgjodh në krye të LDK-së/ Balla uron Isa Mustafën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste,Taulant Balla ka uruar Isa Mustafën për zgjedhjen e tij në krye të LDK-së së Kosovës për të tretën herë. Në...

Showbizz 00:40 - 3 Mars, 2016

Britney Spears, imazhi i revistës “V”

Këngëtarja e njohur Britney Spears, shfaqet tepër e nxehtë me format e saj të përkryera fizike për revistën “V”. E veshur me një kostum të brëndshmesh...