Connect with Us

All posts tagged "ushtri"

Sociale 19:07 - 3 Prill, 2020

Foto-Ushtria zbret në terren e armatosur/ Zhupa: Me kë jemi në luftë se nuk po e kuptoj dot?

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka publikuar disa foto të shkrepura sot në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në foto duket se ushtria ka zbritur në terren,...

Lajme 16:44 - 20 Mars, 2020

“Tradhëtarë të vërtetë”/ Acarohet Rama: Ushtria do të vihet në lëvizje për një pakicë të papërgjegjshëm

Kryeministri Edi Rama thotë se ushtria do të vihet e gjitha në mbrojtje të popullit nga një pakicë fare e vogël individësh të cilët i quan...

Lajme 12:40 - 11 Mars, 2020

Ushtria zbret në terren/ Masa të rrepta kontrolli për të ardhurit nga Italia

Duke filluar nga dita e nesërme policia dhe ushtria do të zbresë në terren për të marrë masa të rrepta për të gjithë personat që shkelin...

Politikë 22:49 - 6 Shkurt, 2020

Bushati i përvishet Lleshajt/ Po e ktheni policinë në ushtri të qeverisë

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Open”, është përplasur me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, lidhur me operacionin Forca e Ligjit. Debati nisi kur Bushati...

Aktualitet 13:40 - 16 Korrik, 2019

“Ata nuk mund të na ndalojnë dot”/ Ushtria në alarm, 600.000 njerëz firmosin për të hyrë në zonën e rrezikshme

Vendi më i përfolur në SHBA, është Zona 51 e cila prej kohësh është ruajtur nën masa të rrepta sigurie në shkretëtirën e Nevadas, ku thuhet...

Aktualitet 17:33 - 26 Maj, 2019

“Më qethën tullac”/ Këngëtari tregon momentin më “prekës” të jetës së tij

Këngëtari shumë i njohur dhe i dashur për publikun shqiptar, Gena ka treguar një nga historitë që i ka mbetur në mendje. I ftuar në emisionin...

Kuriozitete 13:31 - 26 Mars, 2019

“Ushtri” foshnjesh/Infermieret ngelin shtatzënë njëra pas tjetrës

Maine Medical Center njoftoi për shtatzënitë në “masë” me anë të një postimi në Facebook se nëntë infermiere janë aktualisht në pritje të ëmbël. Ato punojnë...

Aktualitet 20:48 - 7 Mars, 2019

Senatorja ofron dëshmi personale mbi përdhunimet në ushtri

Senatorja amerikane, Martha McSally, veterane me një karrierë 26 vjeçare në forcat e armatosura dhe e para grua në rolin e pilotes së një avioni luftarak,...

izolim nga debora
Aktualitet 13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë rëndë. Drejt këtij fshati u nis...

Aktualitet 11:15 - 6 Janar, 2019

Krijimi i ushtrisë/ Serbia po përgatit trazira në Kosovë

Organet shtetërore të Serbisë kanë përgatitur shkaktimin e incidenteve në Kosovë në mesin e komunitetit serb, me qëllim fajësimin e shqiptarëve dhe destabilizim të rajonit. Burime...

Aktualitet 19:34 - 5 Dhjetor, 2018

NATO paralajmëron Kosovën/ Do përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar Kosovën se  do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet 16:16 - 5 Dhjetor, 2018

Kryeministrja e Serbisë paralajmëron Kosovën/ Shpresoj mos të përdorim ushtrinë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka thënë se shpreson, që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë...

Aktualitet 19:13 - 28 Gusht, 2018

Rusi/ Ministri Mbrojtjes paralajmëron manovra të mëdha ushtarake në shtator

Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu është shprehur, se Rusia do të mbajë muajin e ardhshëm manovrat më të mëdha luftarake, ku do të marrin pjesë...

Aktualitet 12:01 - 28 Gusht, 2018

Rrëzohet avioni/ Stërvitja e ushtrisë greke kthehet në tragjedi

Stërvitja e ushtrisë greke ka përfunduar në tragjedi. Një avion T-2 u rrëzua në një zonë mes Spartës dhe Tripolit, raportojnë mediat greke. Si pasojë e...

Aktualitet 23:09 - 27 Gusht, 2018

Gjermani/ Partia e Merkelit po planifikon rikthimin e shërbimit ushtarak

Partia e kancelares Angela Merkelit, CDU është duke shqyrtuar idenë për rikthimin e shërbimit kombëtar ushtarak të detyrueshëm në Gjermani, për të gjithë të rinjtë dhe...

haradinaj kushte serbise
Kosova & Rajoni 15:34 - 15 Maj, 2018

Haradinaj nuk jep datë për transformimin e FSK-së në Ushtri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk mund të presë pa kufi për transformimin e FSK-së në Ushtri. Edhe pse nuk ka bërë...

Aktualitet 16:54 - 23 Mars, 2018

Ministri serb i Mbrojtjes: Kosova nuk do të ketë kurrë ushtri

  Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin, i është kundërpërgjigjur deklaratave të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili disa ditë më parë tha...

Aktualitet 21:03 - 17 Mars, 2018

Lista Serbe e prerë: “JO” demarkacionit dhe ushtrisë

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri, Dalibor Jevtiq, ka drejtuar akuza në drejtim të Kosovës për mos formimin e Asociacionit të Komunave Serbe. “Duhet të...

Aktualitet 09:56 - 11 Tetor, 2016

Kreu i bashkisë Kurbin: Uji në 20 banesa, zona shumë problematike/ Ushtria dhe policia në gadishmëri të plotë

Kreu i bashkisë Kurbin Artur Bardhi në një prononcim televiziv ka deklaruar se situate ka qenë mjaft problematike, ndërsa me prioritet janë parë familjet me tokë...

Aktualitet 00:46 - 1 Gusht, 2016

Foto/Blindohet Franca, plazh në shoqërinë e ushtarëve të armatosur

Fotot e publikuara nga “Daily Mail” dhe të tjera media botërore tregojnë qartë situatën se çfarë po ndodh në Francë. Turistë vendas e të huaj që...

Aktualitet 16:30 - 28 Korrik, 2016

Frika nga aktet terroriste/Turistët në Francë do të mbrohen nga ushtarë të armatosur

Rreth 23,000 trupa shtesë dhe oficerë policie do të vendosen në vend pushime gjatë verës. Shërbimet e sigurisë  franceze do të mbrojnë turistët gjatë pushimeve verore...

Aktualitet 01:47 - 16 Korrik, 2016

Obama: Mbështetje qeverisë turke, të shmanget gjakderdhja

Presidenti Barack Obama ka folur sonte në telefon me Sekretarin e Shtetit John Kerry për të diskutuar ngjarjet në Turqi, raporton Departamenti Amerikan i Shtetit. Presidenti...

Aktualitet 01:14 - 16 Korrik, 2016

Turqi/ Përplasjet me ushtrinë, vriten 17 policë

CNN Turk raporton se 17 policë turq kanë humbur jetën si pasojë e përplasjeve me ushtrinë. Raportohet se përplasjet midis forcave vijojnë ende, ndërsa mësohet se...