Connect with Us

All posts tagged "ushtari"

Kosova & Rajoni 10:33 - 27 Shkurt, 2020

Ngjarje e rëndë/ Vritet dhe digjet në makinë ish-ushtari i UÇK

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pejë, ku një ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është vrarë dhe më pas është djegur në makinë. Bëhet...

Bota 18:05 - 9 Shkurt, 2020

“Vdekja është e pashmangshme për të gjithë”/ Policia ekzekuton ushtarin që vrau 26 njerëz dhe plagosi 57 të tjerë

Autoritetet tajlandeze thanë se një ushtar që la pas vetes 26 të vrarë dhe 57 të plagosur, u qëllua për vdekje të dielën në mëngjes. Zyrtarët...

Aktualitet 17:42 - 22 Dhjetor, 2017

Njihuni me kërkesën e çuditëshme të ushtarit të arratisur nga Koreja komuniste

Ushtari i Koresë komuniste të Veriut, i cili u arratis para pak ditësh për në Korenë e Jugut ka surprizuar me kërkesën e tij të parë....

Aktualitet 00:00 - 3 Tetor, 2017

Ushtari do kryente vetëvrasje/ Dëgjon diçka tek shkurret

Ushtarët e kanë shumë të shfaqur një sëmundje që i traumatizon. ‘Çrregullimi Stresor Post Traumatik’ është shumë e dëgjuar për ushtarët.‘’Shumë prej nesh kthehen në shtëpi...

Aktualitet 23:30 - 6 Maj, 2017

Deklarata e fortë e Berishës/Si e kapa me presh në dorë “ushtarin” e Ramës

Pjesë nga intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha NISIDA TUFA: Po pra po a është gabim mos mbledhja e grupit parlamentar të PD? SALI BERISHA: Kryetari mund...

Bota 17:10 - 21 Mars, 2015

SHBA, ish-ushtari përpiqet t’i bashkohet ISIS-it

 Avokati i një ish pjestari të forcës ajrore amerikane thotë se klienti i tij nuk do të pranojë fajësinë për akuzat se synonte të shkonte në...