Connect with Us

All posts tagged "ushtare"

Shëndeti 11:32 - 29 Prill, 2020

Konfirmohen me Covid-19 tre ushtarë shqiptarë, pjesë e KFOR-it/ Shtrohen tek Infektivi

Tre ushtarë shqiptarë pjesë e misionit të KFOR-it në Kosovë janë infektuar me COVID-19. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot se tre ushtarët...

Politikë 22:04 - 28 Prill, 2020

“Më fyejnë kur thonë se jam kundër Berishës”/ Nano: Njerëzit publikë shihen si ushtarë të partive

Gazetari Mustafa Nano ka deklaruar mbrëmjen e sotme se duke u bazuar në debatin politik, shumë personazhe publikë nuk kanë arritur të shprehin atë që mendojnë....

Satire Politike 14:32 - 23 Prill, 2020

Foto-Me tigra dhe topa kundër kinezëve/ Zbulohet strategjia që do i sigurojë fitoren Republikës së re

Nuk mund të ishte ndryshe, duhej edhe një symbol i tillë. Ndoshta Republika e re e Lulzim Bashës kishte nevojë për të treguar se nuk është...

Bota 08:47 - 5 Janar, 2020

Rritja e tensioneve pas vrasjes së gjeneralit iranian / Qindra ushtarë amerikanë drejt Lindjes së Mesme

Qindra ushtarë amerikanë u zhvendosën nga Fort Bragg, Karolina e Veriut, në Kuvajt për të shërbyer si përforcime në Lindjen e Mesme pas tensioneve në rritje...

Opinione 21:37 - 23 Dhjetor, 2019

Rekrutët e Sirisë/ Shqipëria, i vetmi vend që nuk tërheq qytetarët e saj

I ftuar në emisionin “Real Story”, ku në fokus të bisedës janë “Rekrutët e Sirisë”, eksperti i çështjeve të sigurisë në Washington, Adrian Shtuni ka dhënë...

Aktualitet 19:23 - 11 Mars, 2019

Arian Galdini: Sqarim për të gjithë ata që duan ose Ushtarë ose Tradhëtarë

Akuzat për tradhëti siç duket sot kanë mbërritur deri tek Kryetari i LDE Arian Galdini. Pasi ka publikuar më së pari në profilin e tij në...

Aktualitet 22:32 - 27 Shkurt, 2019

Deputeti nxjerr emrat e anëtarëve të Kryesisë ushtarë të Lulzim Bashës

“Në zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike një pjesë e mirë e të përzgjedhurve janë ushtarë të bindur të Lulzim Bashës, i cili pikërisht...

Aktualitet 11:26 - 4 Shkurt, 2019

Vjedhja e armëve në Pashaliman/ “Priten” 15 koka ushtarësh

Ka përfunduar hetimi administrativ për grabitjen e armëve, ndodhur më 11 janar në bazë ushtarake të Pashalimanit. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ia ka...

Aktualitet 15:45 - 28 Nentor, 2018

Shpërthim me bombë në Afganistan/ Humbin jetën 3 ushtarë amerikanë

Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në Afganistan, kurse tre të tjerë janë plagosur, si pasojë e një shpërthimi  me bombë. Mësohet se kjo ngjarje ka ndodhur...

Aktualitet 16:23 - 29 Tetor, 2018

Panik në Maqedoni/ Merr flakë automjeti i ushtrisë

Autobusi i Armatës së Republikës së Maqedonisë, (ARM) është përfshirë nga flakët ditën e sotme, duke vënë në rrezik ushtarët që ndodheshin brenda. Ngjarja është regjistruar ...

Aktualitet 21:44 - 27 Korrik, 2018

Kim Jong Un mban fjalën/ Dorëzon eshtrat e 55 ushtarëve amerikanë

Koreja e Veriut i ka dorëzuar Amerikës 55 trupat e ushtarëve të vdekur gjatë luftës. Arkivolet ku ishin vendosur trupat, ishin të mbuluara nga flamuj të...

Aktualitet 13:14 - 19 Shtator, 2017

Mbi 3 mijë ushtarë shtesë në Afganistan

Trupa shtesë prej më shumë se 3 mijë ushtarëve të Shteteve të Bashkuara, janë nisur drejt Afganistanit, ka thënë Sekretari i Mbrojtjes, Jim Mattis. Presidenti i...

Aktualitet 11:05 - 28 Shkurt, 2017

Polici afgan vret 11 policë

  Zyrtarët në Afganistan kanë njoftuar se një polic ka qëlluar për vdekje 11 kolegë të tij, teksa ata ishin në gjumë, në një pikë kontrolli...

Aktualitet 12:41 - 16 Korrik, 2016

Grushti i shtetit/Tetë ushtarë turq kërkojnë azil në Greqi

Një helikopter i ushtrisë turke ka zbritur në Greqi dhe 8 ushtarë kanë kërkuar azil bën të ditur policia greke, informon AFP. Ministria e Jashtme turke...

Aktualitet 08:54 - 8 Maj, 2016

Vriten dy ushtarë të NATO-së në Afganistan

Dy ushtarë të NATO-s janë vrarë në jug të Afganistanit dhe një i tretë është plagosur kur dy sulmues të veshur me uniformën e forcave afgane...

Kuriozitete 22:50 - 1 Mars, 2016

Ushtarët ukrainas shërohen me ndihmën e delfinëve

Ushtarët e plagosur ukrainas në përleshjet në lindje të vendit, po trajtohen në aquariume me delfinët në Kiev.Kjo është një terapi me ndihmën e delfinëve. Siç...

Kuriozitete 20:17 - 20 Nentor, 2015

Para, gjatë dhe pas luftës/ Fotografitë e 14 ushtarëve britanikë

Lufta i ndryshon njerëzit. Nëse numri i madh i veteranëve që vuajnë nga Çrregullimet stresante post-traumatike nuk është i mjaftueshëm për t’ju bindur për këtë, fotografitë...

Showbizz 17:50 - 16 Gusht, 2015

Ushtaret pakistaneze selfie në ditën e pavarësisë

Ushtaret femra pakistaneze janë fotografuar duke bërë “selfie” me rastin e Ditës së Pavarësisë së Pakistanit, ditën e premte . Pakistani është i vetmi vend mysliman...

Kuriozitete 12:15 - 19 Maj, 2015

Kryen mardhenie me 2 ushtarë, me pas i akuzon ata per perdhunim

Një vajzë e cila bëri kallëzim të rremë ndaj dy ushtarëve të forcave të armatosura se tentuan ta përdhunonin pasi i erdhi turp që fjeti me...

Bota 16:46 - 19 Shkurt, 2015

ISIS/ Turma rreh për vdekje tre ushtarë sirianë

Propaganda e Shtetit Islamik vijon të prodhojë brutalitete të reja nga më çnjerëzoret. Mediat kanë botuar pamje të vrasjes së tre ushtarëve sirianë të cilët rrihen...

Femra 10:05 - 19 Shkurt, 2015

Projekti i gruas që humbi djalin e saj në luftë.

Lufta ndryshon jetën e kujtdo, të vetë ushtarëve, komunitetit të tyre apo edhe familjeve. Por çdo lloj ndryshimi është shumë herë më i vogël se humbja...

Bota 15:38 - 18 Shkurt, 2015

Luftime në Nigeri, vriten 300 militantë të Boko Haram

Më shumë se 300 luftëtarë të Boko Haram janë vrarë në operacionet ushtarake në verilindje të Nigerisë, njoftoi ushtria e këtij vendi. Një numër të tjerësh...