Connect with Us

All posts tagged "ushqime"

Sociale 09:05 - 14 Shtator, 2019

Foto+video-AKU ndëshkon tre supermarkete/ Ndalohen 46.2 ton produkte të pasigurta

Në vijim të zbatimit të Planit të Kontrolleve Zyrtare dhe sinjalizimeve të ardhura nga qytetarë dhe sistemi europian i njoftimit të shpejtë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit...

Sociale 11:11 - 29 Gusht, 2019

Foto-Minj të ngordhur, merimanga dhe parazitë/ AKU bllokon 141.6 ton produkte

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në të gjithë hallkat e zinxhirit ushqimor duke monitoruar zbatimin e kërkesave ligjore nga operatorët e biznesit ushqimor në funksion...

Sociale 22:34 - 2 Gusht, 2019

U sekuestruan pak ditë më parë/ AKU asgjeson 7.6 ton produkte të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka asgjësuar pas ribllokimit në Sarandë, sasinë e produkteve me origjinë shtazore të kapura në Vollodër. Në njoftimin e shpërndarë për mediat,...

Life Style 21:40 - 1 Gusht, 2019

Nga whiskey tek çokollata/ Bie miti i ushqimeve të këqija, ja çfarë duhet të konsumoni

Aspak për t’u habitur sipas nutricistëve, që besojnë se duke e privuar veten nga gjërat që ju dhurojnë kënaqësi, nuk do të jeni asnjëherë në shëndetin...

Life Style 14:10 - 14 Korrik, 2019

Ushqimet ju japin efekte negative në trup? Zbuloni se në çfarë orari duhet t’i konsumoni

Ndodh shpesh herë që ushqimet që ju konsumoni t’ju shkaktojnë fryrje ose efekte negative në ditet në vijim. Por çdo gjë e ka një rregull dhe...

Aktualitet 21:52 - 13 Korrik, 2019

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur Sipas studiuesve ditët e sotme një person konsumon mesatarisht 20 përqind më shumë...

Aktualitet 18:31 - 12 Korrik, 2019

Stomaku i “urren”/ Njihuni me ushqimet që janë “një bombë” për organizmin tuaj

Ndonjëherë ushqimet e zakonshme nuk janë të sigurta për tu ngrënë. Një domate e padëmshme, një gotë me çaj të zi apo edhe një copë djath...

Life Style 21:56 - 29 Qershor, 2019

Vuani nga veshkat?/ Ja 8 ushqimet që duhet të konsumoni patjetër

Veshkat kryejnë një funksion mjaft të rëndësishëm në trupin tonë. Organet e vogla, në formën e fasules, filtrojnë produkte mbetjesh nga gjaku. Ata gjithashtu lirojnë hormonet...

Aktualitet 11:53 - 23 Qershor, 2019

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Aktualitet 12:25 - 22 Qershor, 2019

Si të ngadalsojmë proçesin e plakjes? Ja disa nga ushqimet që duhet të konsumoni

Gratë janë kujdesur me vite që të duken sa më të reja në mënyrë që mos të tregojnë moshën e tyre të vërtetë. Por në këtë...