Connect with Us

All posts tagged "urrejtje"

Shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot kontaktin fizik
Horoskopi 16:06 - 13 Janar, 2021

Shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot kontaktin fizik

Virgjëresha Edhe në intimitet, nuk i durojnë dot kontaktet fizike. Ata kanë një metodologji shumë personale për të shprhur afeskion. Situata ndryshon ndjeshëm në kontekste të...

Hakmarrëse dhe të frikshme/ Gratë më të këqija sipas shenjës së horoskopit
Horoskopi 19:00 - 28 Nentor, 2020

Hakmarrëse dhe të frikshme/ Gratë më të këqija sipas shenjës së horoskopit

Gaforrja Mbahet si një shenjë pesimiste, por kur vjen një plan që e ndez, fillon e behet e fiksuar dhe i shtohet imagjinata. Aktet e hakmarrjes...

Blog 11:44 - 21 Nentor, 2020

Marrëdhënia dashuri-urrejtje mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara

Në mesin e një lufte tregtare në vazhdim, një beteje përshkallëzuese për epërsi teknologjike, dhe intensifikimit të konkurrencës strategjike,amerikanët dhe kinezët bien të paktën dakord që...

Raporti i FBI-së: Krimet e urrejtjes u rritën me 2.7 për qind në 2019
Bota 20:38 - 16 Nentor, 2020

Raporti i FBI-së: Krimet e urrejtjes u rritën me 2.7 për qind në 2019

Vitin e kaluar në SHBA krimet me bazë urrejtjen pësuan një rritje me 2.7 për qind, duke arritur nivelin e tyre më të lartë në më...

Kritikoi Metën për dekoratat/ Berisha i kthehet Ramës: Je figura më e urryer pas Enver Hoxhës
Politikë 13:19 - 12 Tetor, 2020

Kritikoi Metën për dekoratat/ Berisha i kthehet Ramës: Je figura më e urryer pas Enver Hoxhës

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të bëra nga kryeministri Edi Rama kundër dekorimeve nga presidenti të disa dëshmorëve dhe heronjve të kombit shqiptar....

Shpenzon mijëra dollarë për flokët/ Dua Lipa kap detajin tek Trump: Edhe parukieri e urren atë
Showbizz 12:51 - 30 Shtator, 2020

Shpenzon mijëra dollarë për flokët/ Dua Lipa kap detajin tek Trump: Edhe parukieri e urren atë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa e ka shprehur hapur se është kundër politikave të krijuara nga Donald Trump. Së fundi, këngëtarja ka ndjekur debatin mes...

“Urrejtje, propagandë dhe keqinformim”/ Kim Kardashian i bashkohet bojkotit ndaj Instagram dhe Facebook
Teknologji 11:50 - 16 Shtator, 2020

“Urrejtje, propagandë dhe keqinformim”/ Kim Kardashian i bashkohet bojkotit ndaj Instagram dhe Facebook

Kim Kardashian West dhe dhjetëra të famshëm të tjerë kanë njoftuar se do të ngrijnë llogaritë e tyre në rrjetet sociale për të protestuar kundër përhapjes...

Pse serbët i urrejnë shqiptarët/ Shkencëtarja: Kanë albanofobi
Sociale 15:53 - 27 Gusht, 2020

Pse serbët i urrejnë shqiptarët/ Shkencëtarja: Kanë albanofobi

Shkencëtarja serbe Dubravka Stojanovic ka shpjeguar pikëpamjen serbëve për shqiptarët. Stojanoviç ka thënë për mediat e shtetit fainj se serbët kanë albanofobi. “Albanofobia ose urrejtja ndaj...

Lajme 08:39 - 15 Gusht, 2020

SMS-të “vrasëse” të Ylli Ndroqit

Trafikanti i drogës me njohje terroriste, Ylli Ndroqi dje ka publikuar disa sms me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, ku tregon qartë përplasjen me këtë të...

Horoskopi 14:17 - 10 Maj, 2020

Nuk do të lidhej kurrë me ta/ Pse Gaforrja i urren kaq shumë këto shenja të zodiakut

Gaforret urrejnë më së shumti Binjakët Binjakët njihen si shenja të paqëndrueshme dhe me një shpirt të ndjeshëm si i Gaforres nuk do të shkonte aspak....

Nga Lorenc Vangjeli/ Edi ecën vetë dhe sindroma e Koçit që ja gjejnë nusen të tjerët
Opinione 19:59 - 28 Prill, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Rama e Meta me Bashën në sfond, dashuri e re mbi urrejtjet e vjetra apo fabula e vjetër e hallit të ri

Ka ngjallur hutim të madh rishpikja e rradhës e fabulës së vjetër mbi marrëveshjen e mundshme Rama-Meta. Eshtë pak a shumë i njëjti variacion i fabulës...

Politikë 12:58 - 20 Tetor, 2019

Zbulohet çfarë e lidh Bashën me presidentin Macron

Dy ditë më parë presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte njeriu që “dënoi” për të paktën edhe 20 vitet e ardhshme rrugë europiane të Shqipërisë, ç’ka...

Aktualitet 19:24 - 23 Mars, 2019

Alarmi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Po betonizohet Tirana për interesat e Ramës

Në një deklaratë zyrtare për mediat, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, komentoi deklaratat e kryeministrit Rama në Kongresin e PS-së. Sipas tyre, Kryeministri arriti në një...

Aktualitet 20:30 - 3 Shkurt, 2019

Blogerja flet për ata që e urrenin: ‘9 vite më vonë, ata e dinë akoma emrin tim!’

Vëmendja ndaj blogeres së famshme Chiara Ferragni është shtuar edhe më pas lindjes së bebushit Leo.Mes biznesit, famës dhe jetës si nënë e re, blogerja italiane...

Aktualitet 16:02 - 3 Janar, 2019

Ja pse disa njerëz, i urrejnë përqafimet

Për njerëzit që nuk i pëlqejnë përqafimet, shumë situata mund të shndërrohen brenda sekondit në të sikletshme dhe çuditshme. Ju jepni dorën dhe mbani distancë, tjetri...

Aktualitet 12:40 - 25 Nentor, 2018

“As dashuri, as urrejtje, por…” Adelina Tahiri rrëfen për herë të parë marrëdhënien me vajzën e bashkëshortit

Adelina Tahiri, këngëtarja e njohur shqiptare është një nga vajzat më të komentuara të showbiz-it shqiptar, sidomos për martesën e saj me biznesmenin maqedonas. Ajo ka...

Kuriozitete 11:53 - 23 Tetor, 2018

Shkencëtarët gjetën më në fund pse disa njerëz e URREJNË të të përqafojnë

Për njerëzit që nuk janë pro përqafimit, jeta ndonjëherë mund të jetë sfiduese dhe e vështirë. Nuk do ta dish asnjëherë, kur dikush që nuk të...

Aktualitet 23:20 - 15 Nentor, 2017

 Arsyet se përse duhet të ndalojmë së urryeri Taylor Swift

Taylor Swift ka një reputacion të keq. Kritikët thonë se ajo është manipuluese, e prerë, hakmarrëse, madje raciste, por a është me të vërtetë ndonjë nga...

Aktualitet 15:43 - 30 Tetor, 2017

Nga Ilir Levonja/ Mos urre Fejsbukun zemër, mjaft me urrejtje!

Dje u nda nga jeta një gazetare e re dhe as që diskutohet që është një dhimbje. Një jetë e këputur mes qindra planeve ia dyfishon...

Aktualitet 00:10 - 18 Tetor, 2017

Foto/ 5 të famshëm që urrejnë të jenë të tillë

Besojeni apo jo ka akoma të famshëm që urrejnë të jenë të tillë. Ka persona të tillë që nuk kanë frikë ta tregojnë atë. 1-Kristen Stewart...

Aktualitet 22:30 - 13 Shtator, 2017

Foto/ VIP-at që urrehen nga kolegët e tyre

Të gjithë e dimë që fama është një barrë shumë e madhe dhe e kënaqshme, por do e prisnit nga këta personazhe?  Për fat të keq...

Aktualitet 14:49 - 28 Shkurt, 2017

FOTOT- Basha me banorët e Himarës/ Betoni i pushtetit tregon urrejtje

Banorët e Himarës marshuan pranë çadrës së lirisë, ku për të njëmbëdhjetën ditë zhvillohet protesta opozitare dhe qëndresa popullore për të ngritur edhe ata zërin e...

Bota 17:00 - 9 Shtator, 2015

Kameramania hungareze qe shqelmoi refugjatet, mund te denohet

Një kameramane e një televizioni hungarez është përjashtuar nga puna, pasi është xhiruar në kamera duke shqelmuar migrantët që përpiqeshin të kalonin kufirin Serbi – Hungari....