Connect with Us

All posts tagged "urdheri"

Kronika 09:54 - 22 Janar, 2020

Frikë nga rrjedhja e informacionit?/ Veliu urdhër të prerë policëve

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ditën e hënë ka zhvilluar një takim në drejtorinë e Tiranës me drejtuesin, shefat e krimeve, rendit...

Opinione 20:48 - 11 Shtator, 2019

Shënim/ Ilir Meta zbulon tradhëtinë e Monës

Presidenti Ilir Meta doli sot në një konferëncë për mediat, ku iu është përgjigj interesit të gazetarëve, pas takimit që pati me delegacionin e Komisionit të...

Politikë 18:37 - 11 Shtator, 2019

Ironia e Metës/ Monika i ka dhënë besën Lulit! “Urdhëri i Skënderbeut” i takon Ramës

Presidenti ilir Meta nuk i ka kursyer ironitë nga konferenca për mediat që po zhvillon në Presidencë. Teksa është pyetur, nga mediat nëse ndjehet xheloz për...

Politikë 14:55 - 29 Gusht, 2019

Rama urdhëroi shkarkimin/ Shtatë drejtorë në Shkodër “surprizojnë” kryeministrin

Gjatë një takimi që kryeministri Edi Rama zhvilloi dje me drejtuesit politikë të PS-së, urdhëroi shkarkimin e të gjithë drejtorëve në qarkun Shkodër, duke shprehur kështu...

Kronika 16:59 - 30 Korrik, 2019

Aplikimet për Oficerë të Policisë Kriminale/ Zbardhet urdhëri i Ardi Veliut

Policia e Shteti, njofton se ka shtyrë deri në datën 15 shtator 2019 afatin për aplikimet për rekrutimin e 100 studentëve që kanë përfunduar universitetin me...

Aktualitet 19:08 - 29 Qershor, 2019

KZAZ në shkolla/ Shpërthen Voltana Ademi: Do informojmë OSBE-në

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, ka reaguar e indinjuar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur mbi shkeljen e urdhërit të saj nga KQZ-ja për të...

Aktualitet 17:24 - 16 Maj, 2019

Zbardhet urdhëri i ri i burgjeve/ “Të burgosurit nga sot më pak telefonata”

Ashpërsohen masat në burgjet shqiptare. Urdhri më i fundit i drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, i zbuluar nga ‘News24’ e ‘BalkanWeb’, kufizon telefonatat e të dënuarve...

Aktualitet 23:23 - 11 Maj, 2019

Arrestimi Sahit Dollapit/ Ja kush e urdhëroi

Gjatë protestës përballë Parlamentit FNSH-ja dhunoi dhe arrestoi sekretarin organizativ të PD-së, Sahit Dollapi. Fillimish Dollapi ka debatuar me një efektiv policie i cili fillimisht i...

Aktualitet 16:07 - 8 Maj, 2019

Ylli Dylgjeri fiton gjyqin/ Gjykata rrëzon urdhrin e Edi Ramës

Gjykata Administrative ka rrëzuar sot vendimin për shkarkimin e Yllit Dylgjerit nga detyra në Drejtorinë e Agjencisë së Trajtimit të Koncesioneve dhe PPP, në Ministrinë e...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Aktualitet 17:18 - 22 Mars, 2019

Urdhëri i “shefit të vogël”/ Merrni 10 vetë për të ruajtur vendin e punës

Nesër në sheshin “Nënë Tereza” do të zhvillohet eventi “Bashkia që duam”, ku do të shpallet dhe kandidatura e Erion Velisë për rikandidimin për zgjedhjet lokale...

dhuna ne proteste
Aktualitet 20:20 - 16 Mars, 2019

Dhuna në protestë/ Zbulohet nga kush u urdhërua

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla i qenë prezent në rubrikën “Opinion” në televizionin “News 24” ka komentuar protestën e zhvilluar ditën e sotme...

partia demokratike tirane
Aktualitet 11:26 - 23 Shkurt, 2019

Urdhëri i ri për vizitat në spitale/ Vjen reagimi i parë nga PD

Tritan Shehu, i cili tashmë ka dorëzuar mandatin e deputetit, ka reaguar në lidhje me urdhërin e ri të Ministrisë së Shëndetësisë për vizitat e familjarëve...

bie arta marku
Aktualitet 14:00 - 21 Nentor, 2018

Urdhëri i Arta Markut/ Prokurori të Posaçme për sekuestrimin e pasurive të bandave

Prej kohësh është paralajmëruar krijimi i Prokurorisë së Posaçme kundër korrupsionit e krimit të organizuar, por përpara kësaj Prokuroja e Përgjithëshme e Përkohshme, Arta Marku, ka...

Kryeministri Rama, ministri i Brendshem Sander Lleshaj
Aktualitet 14:12 - 9 Nentor, 2018

Lleshi merr vendimin drastik/ Zbulohet urdhëri për “policët barkderra”

Zv.ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi duket se e ka marrë me shumë seriozitet detyrën e re. Pas urdhërit qesharak që nxori në ditën e parë të...

Aktualitet 16:31 - 19 Korrik, 2018

Ikin hajdutët dhe të korruptuarit nga Gjykata e Lartë/ Reagon Zaganjori

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, ka nxjerrë një urdjër për gjyqtarët e shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Në urdhërin me numër 193...

Aktualitet 14:55 - 14 Korrik, 2018

Dështimi i zgjedhjeve në PD/ Bashës i grisin urdhërin

Në Partinë Demokratike gjithçka duket në kaos, ky i shkaktuar nga kreu i saj Lulzim Basha. CNA.al ka raportuar ditë pas dite për urdhërin nr 25,...

Aktualitet 21:27 - 10 Korrik, 2018

CNA paralajmëroi dështimin/ Paloka pranon shkatërrimin e strukturave në PD

Urdhëri datës 11 Maj 2018, i nxjerrë nga kreu i PD –së, Lulzim Basha, që përcaktonte mbylljen  e procesit zgjedhor më 30 qershor, ka dështuar. Sipas...

Aktualitet 13:14 - 2 Korrik, 2018

Urdhëri skandaloz i Bashës që shpartallon strukturat e PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, ka nxjerrë një urdhër për riorganizimin në bazën e partisë, që duket të jetë një nga skandalet e tij të radhës që...

Aktualitet 16:41 - 1 Korrik, 2018

Dokument-“Rrëzohet” urdhëri i Bashës/ Dështojnë zgjedhjet e brendshme në PD

Me datë 11.05.2018, kryetari i PD –së Lulzim Basha ka nxjerrë një urdhër në lidhje me mbajtjen e zgjedhjeve në Partinë Demokratike. Ajo që konstatohej në...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 11:37 - 24 Qershor, 2018

Urdhëri skandaloz i Bashës/ Ja si kërkon të shpartallojë bazën

Luzim Basha, me 11 maj 2018,  ka nxjerrë një urdhër për zgjedhjet e brendshme në Partinë Demokratike. Në fakt, është një urdhër i turpshëm për Partinë...

Aktualitet 09:54 - 13 Dhjetor, 2016

Rama urdhëron deputetët/Sulmoni opozitën për Vettingun

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar socialist, ka urdhëruar deputetët se cila do të jetë strategjia e tyre për të sulmuar Partinë...

Kultura 15:21 - 11 Shtator, 2015

Presidentja Jahjaga dekoron Ismail Kadaren me Urdhrin e Pavarësisë

​Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga po qëndron për një vizitë zyrtare në Shqipëri ku u takua me shumë personalitet të njohura shtetërore por edhe...

Aktualitet 19:11 - 19 Shkurt, 2015

Lokalet 2015, Basha nxjer Urdhërin/ Ja kritetet për kandidatët, nuk përjashtohen kryetarët e degëve

Elvi FUNDO Kryetari i Partise Demorkatike z. Lulzim Basha ka nxjere urdhërin për ngritjen e grupeve te punës për fushatën zgjedhore si dhe kriteret për përcaktimin...