Connect with Us

All posts tagged "urdher"

“Ti mos u rruaj se fasadë është!”/ Qytetari i kërkon “leksion” Ramës: Si merren tenderat pa qenë burri i ministres
Politikë 13:17 - 1 Shtator, 2020

Rama ultimatum drejtuesve të arsimit/ Duhet ta bëni natën ditë

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me drejtuesit rajonalë të zyrave Arsimore në vendin tonë, të cilëve i ka dhënë disa urdhra të prerë....

Trump, urdhër ekzekutiv për blerjen e ilaçeve nga firmat amerikane
Bota 22:43 - 6 Gusht, 2020

Trump, urdhër ekzekutiv për blerjen e ilaçeve nga firmat amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv të enjten që kërkon nga qeveria që ajo të blejë ilaçe “thelbësore” nga firmat amerikane e...

Kronika 10:58 - 30 Korrik, 2020

Për herë të parë në Shqipëri/ Bosët e krimit izolohen në regjimin special 41 BIS

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka firmosur urdhrin për izolimin në qelitë e regjimit të posaçëm 41 bis, të bosëve të krimit. Kreu i SPAK Arben...

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore
Bota 23:56 - 21 Korrik, 2020

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore

Presidenti Donald Trump nënshkroi një memorandum të martën që do të ndalonte numërimin e imigrantëve pa dokumenta, herën e ardhshme kur të vendosen kufijtë e distrikteve...

Sociale 08:21 - 3 Korrik, 2020

Fituesit e lotarisë amerikane ndjehen të mashtruar nga urdhëri i presidentit Trump

Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht njerëz nga një grup prej më shumë...

Sociale 14:26 - 2 Korrik, 2020

Video-Zonat turistike nën vëzhgimin e policisë/ Zbardhet urdhëri i Ardi Veliut

1,600 punonjës policie janë angazhuar për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë në zonat turistike dhe ato bregdetare. Për garantimin e rendit dhe sigurisë publike në zonat...

“Do të bëj këtë e do të bëj”/ Artan Lame zbulon si është kërcënuar për çështjen e pronave
Denoncim 19:04 - 28 Qershor, 2020

Skandali/ Artan Lame urdhër për grabitjen e pronës në favor të klientelës mediatike

Qeveria shqiptare prej kohësh ka nxitur investiorët vendas të investojnë në sektorin e turizmit si një ndër sektorët priortiarë të ekonomisë së vendit. Investime të shumta...

Kush preket nga urdhëri i Presidentit Trump për emigracionin?
Bota 18:20 - 24 Qershor, 2020

Kush preket nga urdhëri i Presidentit Trump për emigracionin?

Presidenti Donald Trump firmosi të hënën urdhrin, që të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve të Bashkuara deri në fund të...

Ish-ministri i Shëndetësisë-Manastirliut/ “Urdhëro sa më shpejt të mos përdoren dorezat”
Shëndeti 23:39 - 23 Qershor, 2020

Ish-ministri i Shëndetësisë-Manastirliut/ “Urdhëro sa më shpejt të mos përdoren dorezat”

Ish-ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri ka bërë sot një thirrje për ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetin Teknik të Task Forcës për Covid-19. Beqiri i...

Sociale 14:07 - 30 Maj, 2020

Policia e Shtetit ndryshon urdhrin/ Të dielën lejohet lëvizja e makinave

Policia e Shtetit ka ndryshuar urdhrin për ndalimin e qarkullimit të automjeteve të dielën. Në një deklaratë për mediat, polcia sqaron se pas konsultimit me Ministrine...

Mbajtja e maskave/ Presidenti Trump ndryshon tonin
Bota 15:53 - 28 Maj, 2020

Trump gati urdhrin e ri/ Rishikim i rregulloreve për platformat e rrjeteve sociale

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nxjerrë një urdhër ekzekutiv për rishikimin e një ligji, i cili prej kohësh mbron kompanitë Twitter, Facebook dhe Google që...

Politikë 11:25 - 17 Maj, 2020

Meta mbron Kushtetutën nga sarajet e tij në Gjirin e Lalzit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për shembjen e Teatrit. Ai ka folur sot nga Gjiri i Lalzit nga ku po merr rrezet e diellit si zakonisht....

Sociale 21:32 - 26 Prill, 2020

Zbardhet urdhri i Ministrisë/ Oraret e lëvzjes për qytetarët në “Zonat e gjelbërta”

Zbardhet urdhri i Ministrisë së Shëndetësisë në lidhje me masat e zbutura  në “Zonat e gjelbërta”. Si zonë e gjelbërt janë caktuar qarku Dibër, qarku Gjirokastër,...

Sociale 22:59 - 15 Prill, 2020

AKEP urdhër të prerë kompanive të internetit/ “Bllokoni menjëherë faqet pornografike”

Gjatë këtyre ditëve të karantinimit qytetarët po e kalojnë një kohë të gjatë në rrjetet sociale dhe me teknologjinë. Mirëpo duket se aksesi në faqet pornografike...

boci zbulon arsyet
Politikë 19:39 - 12 Prill, 2020

Boçi publikon mesazhin/ “Drejtoria e Arsimit urdhëron mësuesit dhe nxënësit të ndjekin Besa Shahinin”

Pasditen e sotme ish-ministrja e Arsimit Besa Shahini ishte e ftuar në emisionin “E diela shqiptare”, ku foli për mësimdhënien online dhe ecurinë e deritanishme. Ish-deputeti...

Lajme 11:11 - 5 Prill, 2020

Video-Theu urdhrin për herë të dytë, duke hapur lokalin/ I bllokohet aktiviteti për 6 muaj

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, Tiranë, në vijim të kontrollit të territorit, për zbatimin e masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19,...

Sociale 20:08 - 2 Prill, 2020

Drejtoria Detare urdhër të prerë/ “S’lejohet të qëndrojë asnjë jaht apo kroçerë në porte”

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë urdhra të rreptë në kuadër të masava të marra për përballimin e pandemisë së koronavirusit. Me anë të një njoftimi,...

Sociale 23:15 - 31 Mars, 2020

Bankat nuk i bindet urdhrit për kreditë/ Paralajmëron Ahmetaj: Shteti do ndërhyjë drejt për së drejti

Bankat vijojnë të mos e respektojnë urdhrin e qeverisë për shtyrjen e shlyerjes së kredive dhe për këtë ka folur edhe mbrëmjen e sotme ministri Arben...

Lajme 19:58 - 26 Mars, 2020

Nesër mblidhet online Konferenca e Kryetarëve/ Zbardhet rendi i ditës

Nesër pritet të zhvillohet Konferenca e Kryetarëve dhe komisionet e përhershme parlamentare. Për shkak të situatës së koronavirusit Konferenca e Kryetarëve dhe komisionet e përhershme parlamentare...

Kronika 13:15 - 19 Mars, 2020

Policia ndëshkon qytetarët e pabindur/ Gjobiten 24 këmbësorë, bllokohen 17 makina dhe 2 biçikleta

Të shumtë janë qytetarët e pabindur që kanë shkelur këshillat dhe urdhrat e qeverisë për të qëndruar në shtëpi në këtë situatë. Ashtu siç edhe është...

Sociale 11:34 - 12 Mars, 2020

AMA ultimatum mediave/ “Mbroni personelin dhe publikun”

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka bërë një apel të fortë për mediat, lidhur me situatën e koronavirust në vendin tonë, i cili ka prekur 15 persona....

Politikë 17:10 - 9 Mars, 2020

Mbyllja e shkollave, kopshteve dhe çerdheve/ Basha “urdhër” Ramës

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar për vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur të gjitha institucionet arsimore pas konfirmimit të dy rasteve me...

Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të tjera të mëdha do t’i vijnë shqiptarëve
Politikë 18:16 - 8 Shkurt, 2020

Berisha urdhër opozitës/ Hapi i radhës, të rrëzohet Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson si të drejtë presionin e ndërkombëtarëve ndaj opozitës jashtëparlamentare. Sipas tij, presioni duhet të pranohet kur është i drejtë. Për djegien...