Connect with Us

All posts tagged "unioni"

15 kushtet e Bashkimit Europian/ Ngjela nxjerr prapaskenat: Shqipërisë po i bëhet presion
Politikë 21:06 - 22 Qershor, 2020

15 kushtet e Bashkimit Europian/ Ngjela nxjerr prapaskenat: Shqipërisë po i bëhet presion

Shqipëria do duhet të përmbush, si fillim 15 kushte, me qëllim avancimin e hapjes së kapitujve për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Ky ishte dhe fokusi...

Lajme 15:48 - 12 Qershor, 2020

Tre shqetësimet kryesore të maturantëve/ Unioni i Këshillave Studentorë: Çdo minutë është një presion i shtuar tek ata

Unioni i Këshillave Studentorë shpreh mbështetjen për maturantët të cilët protestuan sot para Ministrisë së Arsimit. Uninoni kërkon nga ministria që sa më parë të kthejë...

Politikë 22:41 - 14 Dhjetor, 2019

Unioni gazetarëve thirrje qeverisë/ Tërhiq urgjentisht paketën “Antishpifje”

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë thirrje qeverisë të tërheqë menjwherw projektligjin e “Paketës Antishpifje”. Në deklaratën për mediat thuhet se dy projektligjet, ai për...

Aktualitet 23:36 - 29 Qershor, 2019

Dhuna ndaj Enver Doçit/ Reagon Unioni i Gazetarëve

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Enver Doçi. UGSH ka dënuar dhunën ndaj gazetarit dhe ka bërë thirrje...

Aktualitet 13:30 - 18 Maj, 2016

Dhuna ndaj gazetarit të Citynews/ Reagon Unioni i Gazetarëve

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me dhunën e ushtruar ndaj gazetarit të Citynews.Al, Genc Pishtarit. Përmes një deklarate për mediat, Unioni i tërheq vëmendjen...

Aktualitet 17:10 - 7 Janar, 2015

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë homazhe për kolegët në Francë

Njoftim per homazhe ndaj kolegeve franceze te vrare nga terrorizmi sot ne Paris Ju ftojme ne homazh, ne oren 20.e 15 , para Piramides ne Tirane...